Dnes Pondělí - zatazeno 3°C
Zítra Úterý - snih 3°C
Pondělí 29. 11. 2021
Svátek má Zina
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Komentáře

Největší zdravotní pojišťovna by se tak podle ní stala další hračkou v rukách nekompetentního a možným manipulacím podléhajícího „odborníka"

Ministrovi zdravotnictví nestačí být jen slušný. Musí také něco umět. Navíc, při počátečním bleskurychlém „vyhazování " lidí z významných postů a jejich okamžitém nahrazování svými kamarády slušnost neuplatnil vůbec. K chlubení toho také moc nebylo.

Potřebné změny zákonů se rodily velmi pomalu a často nekvalitně. Ministerstvo pod jeho vedením vyprodukovalo jen velké množství odborných komisí a pracovních skupin s mizivým výsledkem. Zdravotnickým pracovníkům přidat nechtěl a odborům odmítal naslouchat.

V souvislosti s nástupem pandemie covid-19 a potřebou nakupovat ochranné zdravotnické prostředky se za ním dosud táhne pachuť předražených nákupů. Na nekompetentnost ministra zdravotnictví KSČM dlouhodobě upozorňovala. Nebyla vyslyšena. Nyní se začíná spekulovat o tom, že by měl A. Vojtěch dostat „trafiku" v podobě ředitele VZP.

Dnes stabilizovaná největší zdravotní pojišťovna, která hradí péči za 6 milionů pacientů, by se tak stala další „hračkou" v rukách nekompetentního, a proto i možným manipulacím podléhajícího „odborníka". To je naprosto nepřijatelné.

Stanovisko stínové ministryně zdravotnictví S. Markové (KSČM) k rezignaci ministra zdravotnictví A. Vojtěcha (za ANO)

Články uveřejněné v rubrice KOMENTÁŘE nemusí vyjadřovat stanoviska a názory redakce 
 


Názor: Situace v pražské dopravě je katastrofální

27. listopadu 2021 ve 14:37

Jsou to tři roky, co se současná magistrátní koalice ujala vlády nad hlavním městem. Něco se povedlo, něco ne. Situace v dopravě je ale bohužel katastrofální. Vedení města s jednotlivými radnicemi nekomunikuje a dělá si, co chce. Zácpy jsou na denním pořádku i v hodinách, kdy bývala dřív Praha...

Jste hrdinové této doby, vzkázal pražský primátor zdravotníkům

23. listopadu 2021 v 19:12

„Jednotky intenzivní péče a ARO v nemocnicích se plní po celé republice a opět vyvstává nejen problém nedostatku covidových lůžek, ale hlavně nedostatku personálu. Protože se na to někdy zapomíná, všem lidem ve zdravotnictví bych rád veřejně vzkázal: Nebereme Vás jako samozřejmost. Víme, že už...

Další články
Nahoru