Dnes Neděle - zatazeno 9°C
Zítra Pondělí - zatazeno 8°C
Neděle 25. 2. 2024
Svátek má Liliana
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Největší souběh veletrhů bydlení, designu a zahrad opět v Letňanech
30 bře
2 dub
Veletrhy
Veletrh bydlení, designu a zahrad v Letňanech. Foto: PVA EXPO PRAHA

Největší souběh veletrhů bydlení, designu a zahrad opět v Letňanech

30. 3. 2023 - 2. 4. 2023
Šest hal letňanského výstaviště od 30. března do 2. dubna zaplní novinky, trendy a poctivé řemeslo oborů bydlení, interiérového designu a bytové či zahradní architektury. Do PVA EXPO PRAHA míří největší souběh jarních veletržních událostí FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER, který nabídne největší množství značek a produktů tuzemských i zahraničních vystavovatelů na jednom místě. 

Již 18. veletrh FOR INTERIOR přinese široký výběr nábytku, veškerého interiérového zařízení a bytových doplňků. Na akci se představí například sedačky, postele, nábytek do obývacích a dětských pokojů, ložnic i kuchyní. Nebudou chybět doplňky, bytový textil a osvětlení. Velký výběr bude i mezi produkty určenými pro úpravy interiéru – podlahy, akustické panely, materiály pro obnovu interiéru a mnoho dalších. 

Topné obrazy
Mezi nabízenými výrobky nebude chybět ani úplná novinka – populární topné obrazy. Díla vybraných českých a slovenských umělců, která jsou přetvořena do limitovaných edic v podobě sálavých topných obrazů německé kvality, budou k dispozici na expozici firmy SalArte. A kdo si potřebuje vybrat kvalitní kancelářskou židli, velké množství produktů najde v expozici 3D Expres nebo u společnosti Delso. Nasát velikonoční atmosféru či nakoupit širokou škálu drobností do interiéru bude možné v Hale 8, kde je umístěna prodejní expozice. Více o veletrhu na www.forinterior.cz

Prezentace v Design Café
for-interior-23-1 Veletrh interiérového designu Design Shaker se letos koná již podesáté. Představí produkty společností, studií i samostatných designérů z Česka i zahraničí a seznámí návštěvníky s interiérovými trendy, kteří tak načerpají inspiraci pro zvelebení vlastního bydlení.

V centru akce nazvané Design Café se návštěvníci mohou zúčastnit přednášek, workshopů i prezentací. Novinkou bude konference Materiál + Trend. Od pátku do neděle bude každý den od 14 hodin probíhat mimo jiné přednáška designérky Ivy Bastlové na téma Trendy v interiéru.

Třetí den veletrhu, v sobotu 1. dubna, proběhne sobotní dopoledne s designem – přednáškový blok s kurátorkou veletrhu Veronikou Loušovou, kdy šest témat provede účastníky úskalími navrhování a realizace. Je určený všem, kteří plánují změnit svůj domov. Rozhodují se, jak vše provést, a zjišťují, co zařízení bytu a domu vlastně obnáší.

Součástí doprovodného programu je také speciální expozice Materiál market, která je zaměřena na prezentaci zajímavých materiálů do interiéru od dekoračních a potahových textilií přes plošný materiál až po podlahové krytiny, fólie a nátěry.

Více na www.designshaker.cz. Kompletní nomenklaturu pro svět bydlení doplní mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN.
Autor: Cen

Nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku se osvědčila

Včera v 10:13

Od října minulého roku, kdy byla z iniciativy hlavního města otevřena nová zubní pohotovost v Nemocnici Na Františku, bylo v této ordinaci ošetřeno celkem 1 750 pacientů, z toho 1 600 dospělých a 150 dětí. Městská poliklinika Spálená pak zaznamenala za loňský rok úctyhodných 21 351 ošetřených...

Do projektu Mládež v kraji se zapojila Praha 10

23. února 2024 v 07:15

Praha 10 se zapojila do projektu Mládež v kraji. Jeho prostřednictvím bude možné finančně podpořit veřejně prospěšné projekty mladých lidí.

Studenti v roli astronautů. Úniková hra představí, jak se žije na vesmírné stanici

22. února 2024 ve 13:31

Průběh kosmického letu, běžný život na oběžné dráze, ale i nebezpečí a rizika, kterým mohou astronauti čelit, představuje nová aplikace využívající virtuální realitu. Na jejím vzniku se podíleli výzkumníci z katedry počítačové grafiky a interakce Fakulty elektrotechnické ČVUT v Praze ve spolupráci...

Jak vybrat tu správnou základní školu pro prvňáčka

22. února 2024 v 10:08

Je lepší státní, nebo soukromá škola? Zvolit alternativní vzdělávání, nebo raději klasiku? Anebo vzdělávat dítě doma a do institucí vůbec neposílat? Jak se v tom mají rodiče orientovat?

Fakultní nemocnice v Motole opět obhájila akreditaci

19. února 2024 v 11:02

Ve dnech 22. – 25. ledna proběhlo ve Fakultní nemocnici v Motole akreditační šetření zahrnující hodnocení kvality a bezpečí poskytované péče. Certifikát hodnocení kvality a bezpečí lůžkové zdravotní péče obhájila nemocnice na další tři roky.

Kurz první pomoci dětem

18. února 2024 v 09:09

V kurzu se v sobotu 24. února naučíte nejen pomoci svému či jinému dítěti při úrazech, nehodách či náhlých nemocech, ale především zvládnout obrovský stres, který z dané situace vyplývá a který mnohdy rozhoduje o tom, jak moc správně budete schopný na místě...

Podvečery pro rodinu o rodině: Setkání s Hanou Fifkovou

15. února 2024 v 07:37

Odbor sociálních věcí a zdravotnictví radnice Prahy 8 a místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) zvou na Podvečery pro rodinu o rodině.

Nemocnice Na Františku zkrátila čekací doby na ortopedické zákroky

13. února 2024 ve 12:18

Ortopedické oddělení Nemocnice Na Františku v Praze 1 zkrátilo čekací doby na nejvíce žádané operační zákroky, jako jsou artroskopie nebo totální kloubní náhrady.

Další články
Nahoru