Dnes Úterý - obcasny-dest 18°C
Zítra Středa - obcasny-dest 20°C
Úterý 6. 6. 2023
Svátek má Norbert
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Největší souběh veletrhů bydlení, designu a zahrad opět v Letňanech
30 bře
2 dub
Veletrhy
Veletrh bydlení, designu a zahrad v Letňanech. Foto: PVA EXPO PRAHA

Největší souběh veletrhů bydlení, designu a zahrad opět v Letňanech

30. 3. 2023 - 2. 4. 2023
Šest hal letňanského výstaviště od 30. března do 2. dubna zaplní novinky, trendy a poctivé řemeslo oborů bydlení, interiérového designu a bytové či zahradní architektury. Do PVA EXPO PRAHA míří největší souběh jarních veletržních událostí FOR INTERIOR, FOR GARDEN a DESIGN SHAKER, který nabídne největší množství značek a produktů tuzemských i zahraničních vystavovatelů na jednom místě. 

Již 18. veletrh FOR INTERIOR přinese široký výběr nábytku, veškerého interiérového zařízení a bytových doplňků. Na akci se představí například sedačky, postele, nábytek do obývacích a dětských pokojů, ložnic i kuchyní. Nebudou chybět doplňky, bytový textil a osvětlení. Velký výběr bude i mezi produkty určenými pro úpravy interiéru – podlahy, akustické panely, materiály pro obnovu interiéru a mnoho dalších. 

Topné obrazy
Mezi nabízenými výrobky nebude chybět ani úplná novinka – populární topné obrazy. Díla vybraných českých a slovenských umělců, která jsou přetvořena do limitovaných edic v podobě sálavých topných obrazů německé kvality, budou k dispozici na expozici firmy SalArte. A kdo si potřebuje vybrat kvalitní kancelářskou židli, velké množství produktů najde v expozici 3D Expres nebo u společnosti Delso. Nasát velikonoční atmosféru či nakoupit širokou škálu drobností do interiéru bude možné v Hale 8, kde je umístěna prodejní expozice. Více o veletrhu na www.forinterior.cz

Prezentace v Design Café
for-interior-23-1 Veletrh interiérového designu Design Shaker se letos koná již podesáté. Představí produkty společností, studií i samostatných designérů z Česka i zahraničí a seznámí návštěvníky s interiérovými trendy, kteří tak načerpají inspiraci pro zvelebení vlastního bydlení.

V centru akce nazvané Design Café se návštěvníci mohou zúčastnit přednášek, workshopů i prezentací. Novinkou bude konference Materiál + Trend. Od pátku do neděle bude každý den od 14 hodin probíhat mimo jiné přednáška designérky Ivy Bastlové na téma Trendy v interiéru.

Třetí den veletrhu, v sobotu 1. dubna, proběhne sobotní dopoledne s designem – přednáškový blok s kurátorkou veletrhu Veronikou Loušovou, kdy šest témat provede účastníky úskalími navrhování a realizace. Je určený všem, kteří plánují změnit svůj domov. Rozhodují se, jak vše provést, a zjišťují, co zařízení bytu a domu vlastně obnáší.

Součástí doprovodného programu je také speciální expozice Materiál market, která je zaměřena na prezentaci zajímavých materiálů do interiéru od dekoračních a potahových textilií přes plošný materiál až po podlahové krytiny, fólie a nátěry.

Více na www.designshaker.cz. Kompletní nomenklaturu pro svět bydlení doplní mezinárodní veletrh zahradní architektury, zeleně, nábytku, zahradní a komunální techniky FOR GARDEN.
Autor: Cen

Praha 18 přispívá na prevenci

1. června 2023 v 08:09

Od 1. června mohou obyvatelé Prahy 18 žádat o příspěvek na preventivní vyšetření ve výši 500 korun.

Onkologičtí pacienti oslaví život

31. května 2023 v 08:32

Všichni mají jedno společné – onemocněli rakovinou, dokázali ji překonat a po léčbě žijí. Onkologičtí pacienti po celém světě oslavují svůj život vždy první červnovou neděli. Letos poprvé i v Praze. Na akci Den onkopacientů – Survivorship Day, kterou organizuje Hlas onkologických pacientů, dorazí...

Příspěvek na léči: Praha a Olomoucko vykazují nejdelší lhůty

28. května 2023 ve 14:44

Příspěvek na péči (PnP), který je zásadním nástrojem účinného fungování systému sociální péče v Česku, je jen v pětině případů vyřízen včas. V téměř 80 procentech případů není dodržena zákonná lhůta 60 dnů pro vyřízení žádosti o PnP. Vyplývá to z dotazování poskytovatelů sociálních služeb...

Slunečnice upozorní na roztroušenou sklerózu, zasadí je pacienti

26. května 2023 ve 13:47

Desítky nově zasazených slunečnic upozorní v úterý 30. května v Kateřinské zahradě na roztroušenou sklerózu (RS). Zasadí je tam sami pacienti v rámci akce Rozsviťme Českou republiku. Ta se koná u příležitosti Světového dne RS a startuje půl hodiny po poledni. 

Dny otevřených center pro léčbu migrény začnou v červnu

23. května 2023 ve 22:16

Lidé trpící migrénou, kterých je v Česku více než milion,mohou opět přijít konzultovat svůj stav se specialisty. Po úspěšném prvním ročníku otevře letos své dveře šest Center pro léčbu bolestí hlavy. V červnu se do osvětové akce zapojí Městská poliklinika Praha a Nemocnice Teplice, na podzim budou...

Běh naděje v Lesoparku Letňany

23. května 2023 ve 12:23

Běh naděje, sportovně společenská humanitární akce spojená s veřejnou sbírkou určenou na výzkum rakoviny, se koná ve středu 31. května 2023 v 9 až 17 hodin.

Na vyšetření štítné žlázy čekají lidé i půl roku

22. května 2023 ve 14:38

Pacienti musí na vyšetření štítné žlázy u specialisty čekat i půl roku, protože endokrinologů je málo a jejich kapacitní možnosti nejsou neomezené. O pacienty s mírnými poruchami nebo ty, kteří jsou stabilizovaní a mají zavedenou léčbu, by se přitom v budoucnu mohli starat všeobecní praktičtí...

Zbavte se vrásek s Asombroso - s kolagenovou péčí a krémem s hadím jedem

22. května 2023 ve 13:31

Každá žena touží mít svěží a mladistvou pleť bez vrásek. Dnešní věda je naštěstí daleko a s vráskami se tak už nikdo nemusí smiřovat. Stačí sáhnout po těch správných produktech péče o pleť.

Další články
Nahoru