dnes
Pátek - zatazeno
30°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
18°C
pozítří
Neděle - polojasno
22°C
Největší plavečák kvůli povodním nefunguje, škody jsou obrovské. Nejezděte do Podolí
Plavecký stadion v Praze 4 - Podolí. Foto: archiv

Největší plavečák kvůli povodním nefunguje, škody jsou obrovské. Nejezděte do Podolí

Povodně se bohužel nevyhnuly ani plaveckému stadionu v Praze Podolí. Poslední dny se  potýkal s prosakováním spodní vody do suterénních prostor areálu. Nakonec se mu stalo osudným zaplavení kotelny.

V noci z pondělí na včerejšek dosáhla hladina vody v suterénu až na 170 cm a voda tak zaplavila kompletně technologii kotelny. Největší český plavecký stadion musel být proto již včera uzavřen.

Škody odhaduje Česká unie sportu, která je vlastníkem a provozovatelem areálu, na milióny korun. „Při povodních v roce 2002 voda zničila podolský stadion natolik, že jeho obnova trvala více než půl roku,“ uvedla mluvčí unie Lenka Angelika Tichá.

Zatím není jasné, kdy se nejvytíženější plavecký stadion v Praze znovu otevře. 


Autor: Lukáš Plecháček

Praha si připomíná smutné výročí: na město se valila povodňová vlna, Karlův most nevydržel

2. září 2013 v 09:16

Jedna z největších povodní postihla Prahu na začátku září roku 1890. Silně pršelo od prvního zářijového dne a lijáky trvaly v kuse čtyři dny. Voda se vylila z břehů a zaplavila zhruba třetinu Prahy. Naplaveniny vážně poškodily symbol města – Karlův most.

Radnice Prahy 6 pomůže postiženým povodní

16. července 2013 v 18:32

Praha 6 zajistí přesně 1,2 milionu korun na pomoc občanům Prahy 6 postižených červnovými povodněmi. V Sedlci a Podbabě je celkem 24 domácností, kde voda řádila nejvíce. Každá z těchto domácností dostane dar 50 tisíc korun, ve kterých je část peněz z povodňové sbírky, část z daru společnosti...

Příspěvek pro památky postižené výbuchem v Divadelní a povodní

8. července 2013 v 11:55

Rada hlavního města Prahy schválila záměr poskytnout vlastníkům památkově chráněných objektů, které byly v letošním roce poškozeny povodněmi nebo výbuchem plynu v Divadelní ulici v Praze 1, příspěvek na jejich opravu a odstranění způsobených škod. K tomuto účelu byly z rezervy primátora hl. m....

V Praze 7 zůstávají uzavřeny dvě cyklostezky

4. července 2013 v 10:39

Na území Prahy 7 jsou již po povodních zprovozněny téměř všechny komunikace. Nadále uzavřeny zůstávají pouze dvě cyklostezky: Cyklostezka A1 – vedoucí z ulic Za elektrárnou do Pobaby a Cyklostezka A2 – ulice Povltavská, v úseku od lávky pro pěší k ul....

Naplavený odpad z povodní zdokumentujte

30. června 2013 ve 14:45

V reakci na současnou povodňovou situaci se autoři projektu ZmapujTo.cz rozhodli aplikaci rozšířit tak, aby pomohla s likvidací následků povodní.

Další články
Nahoru