dnes
Čtvrtek - jasno
7°C
zítra
Pátek - snih-dest
3°C
pozítří
Sobota - snih
2°C
Největší hity z českých filmů a pohádek v květnu rozezní Rudolfinum
PKF-Prague Philharmonia. Foto: archiv

Největší hity z českých filmů a pohádek v květnu rozezní Rudolfinum

Dvořákova síň pražského Rudolfina se 11. května, v předvečer Pražského jara, rozezní českou filmovou hudbou. Od večerníčkových melodií, přes nejznámější pohádky, Cirkus Humberto, přes Kolju, Nemocnici na kraji města nebo Četnické humoresky, až po titulní melodii z Vrchní, prchni či 30 případů majora Zemana. Tyto a desítky dalších hitů uslyší návštěvníci mimořádného koncertu pod názvem Pocta českým filmům a pohádkám, jenž pořádá rádio Classic Praha.

„Jsme velmi potěšeni, že účast přislíbilo i legendární duo Uhlíř – Svěrák, kteří na podiu zazpívají jednu ze svých nejznámějších písní Není nutno,“ podotýká Martina Klausová, ředitelka rádia Classic Praha, které akci organizuje.

Pod taktovkou dirigenta Martina Kumžáka zahraje orchestr PKF-Prague Philharmonia, o hlasový doprovod se postará Pražský filharmonický sbor a dětský sbor Severáček a sólových partů se ujmou Tereza Černochová a Ondřej Ruml. Večerem provede a na varhany zahraje Nikola Bojčev, pořadatel koncertního cyklu Film Music Prague.

pocta-ceskym-filmum-a-pohadkam-nahled „Zatímco filmovou hudbu Hollywoodu je možné slyšet v českých koncertních síních stále víc, o té české to neplatí. Naším koncertem to chceme napravit a na jednom místě připomenout dílo největších českých skladatelů filmové hudby, jako je Luboš Fišer, Zdeněk Liška nebo Vadim Petrov,“ říká Martina Klausová, ředitelka rádia Classic Praha, které akci organizuje.

Classic Praha, který je v tuzemsku jediným soukromým rádiem vysílajícím klasickou hudbu, chce koncertem vzdát hold žijícím i nežijícím skladatelským legendám 20. století, které se autorsky podepsaly pod hudbu k večerníčkům, pohádkám, seriálům i celovečerním filmům, z nichž mnohé jsou považovány za kultovní.

Vstupenky jsou k dostání přes prodejní síť Ticketstream nebo přímo na stránkách www.classicpraha.cz. Detaily koncertu naleznete na facebooku rádia Classic Praha https://www.facebook.com/events/560298847468473/


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru