dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
10°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Největší evropský divadelní festival v angličtině se vrací do Prahy, vystoupí desítky umělců
Představení Dala jsem mu orchidej uvidí diváci na festivalu celkem čtyřikrát. Podle kritiky je nestydaté, odvážné a nezřízeně vtipné. Foto: www.praguefringe.com

Největší evropský divadelní festival v angličtině se vrací do Prahy, vystoupí desítky umělců

Od 27. května do 4. června se na různých místech metropole uskuteční Prague Fring, největší a nejdéle trvající divadelní festival v angličtině v kontinentální Evropě. Během devíti festivalových dní nabídne zhruba dvě stovky tradičních i experimentálních představení čtyřiceti různých divadelních show z celého světa.

Do letošního ročníku festivalu, který bude tradičně kombinovat divadlo, hudbu, tanec a poezii, se zapojí celkem osm scén, které sídlí převážně na Malé Straně – Golden Key, Malostranská beseda, A Studio Rubín, Divadlo Kampa, Divadlo Na Prádle, Divadlo Inspirace, Kavárna 3+1 a La Loca Music Bar  & Lounge-Mosaic House.

Zatímco první ročník navštívilo 400 lidí, postupem času se fanouškovská základna rozšiřovala a v posledních letech přijíždí na Fringe do Prahy okolo 6000 diváků všech věkových kategorií.

Na jednotlivá představení stojí běžný vstup 150 korun, studenti zaplatí 100 korun. V prodeji jsou také vouchery na pět představení, které stojí 600 korun. Více informací o festivalu je na www.praguefringe.com.


Další články
Nahoru