dnes
Čtvrtek - zatazeno
10°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
9°C
Největší český festival deskových a karetních her láká na světové novinky i turnaje
Na Deskohraní se představuje i strategická hra Kvak!. Foto: archiv

Největší český festival deskových a karetních her láká na světové novinky i turnaje

Více než 1 000 deskových her pro děti i dospělé, mistrovství republiky ve vybraných hrách nebo vůbec první prezentace světových novinek z festivalu her v německém Essenu. To vše čeká do neděle 25. října na návštěvníky patnáctého ročníku Deskohraní, největšího festivalu deskových, karetních a hlavolamových her u nás.

Deskohraní

Kdy: 17. až 25. října, 9 až 22 hodin

Kde: Tyršův dům, Újezd 40, Praha 1

(vybrané turnaje se uskuteční v gymnáziu Jana Nerudy, Hellichova 3, Praha 1)

Týden nabitý hrami je připraven pro zájemce všech věkových kategorií – úplné začátečníky, ale i náročné dospělé hráče a profesionály, kteří se utkají v kláních na úrovni mistrovství republiky. Každý všední den bude v dopoledních hodinách patřit školním dětem, pro které si organizátoři přichystali drobné turnaje.

Zkrátka nepřijdou ani předškoláci, kteří se mohou těšit na Dětskou ludotéku s odbornými lektory. Kromě turnajů budou na místě i samotní autoři her, kteří umožní návštěvníkům nahlédnout „pod pokličku“ vybrané hry.  

Na programu jsou rychlokurzy v jednotlivých hrách i prezentace novinek, které byly poprvé uvedeny před několika málo dny na veletrhu v německém Essenu. „Deskohraní se každoročně těší velké oblibě a jsme rádi, že ke skvělé atmosféře plné adrenalinu a zábavy může letos přispět také Dino Toys. Příznivci ,chytrých her´mohou poměřit své síly v turnaji strategické hry Kvak!, která je aktuálně v žebříčku nejoblíbenějších her ve Francii, nebo si užít legraci při hraní Osmisměrek English Junior v maxi velikosti,“ vyjmenovává Mariana Vašáková ze společnosti Dino Toys.

Nejde přitom jen o zábavu. Význam hraní pro rozvoj psychiky a pozitivní vliv „deskovek“ na rozvoj myšlení u dětí potvrzují také přední čeští odborníci. „Deskové hry mají řadu benefitů – děti si při nich osvojují plánování a učí se přijímat zodpovědnost za svá rozhodnutí. Pokud si hrají společně s rodiči, přejímají od nich potřebné vzorce chování a vzájemně se více sbližují,“ vysvětluje Václav Mertin z Katedry psychologie Filozofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze.  

Hraní deskových her prý alespoň dvakrát týdně rychlost myšlenkových operací u žáků základních škol až o 30 procent. To sice neznamená, že hraní udělá z dítěte génia, ale potvrzuje se, že má významný podíl na rozvoji jeho myšlení.


Čertovské řádění a vánoční tvoření v Monkey´s Gym

9. listopadu 2017 v 09:30

Umějí čert, Mikuláš a anděl sportovat? Že nevíte? Tak se přijďte 3. prosince odpoledne podívat do dětského centra Monkey´s Gym na Zábavné čertování, které je spojené i s vánočním tvořením pro děti i rodiče. Po celé odpoledne bude o zábavu postaráno.

Yelloween přiláká do Žlutých lázní pražská strašidla

25. října 2017 ve 13:26

Areál Žluté lázně se stane v neděli 29. října cílem všech strašidel. Malé i velké příšery čeká od 12 do 19 hodin zábavné odpoledne, kde nebude chybět strašidelná show, stezka odvahy, dlabání dýní, opékání špekáčků a mnoho dalších zajímavostí. Vstup do areálu je...

Hřiště v Masné má nový povrch, skákacího panáka i pískoviště. Zdi zdobí krásná malba

24. října 2017 v 11:55

V Praze 1 se pro všechny děti otevřelo nové dětské hřiště v Masné. Jeho rekonstrukce trvala dva měsíce. Nyní plně slouží potřebám rodičů a dětí z Prahy 1. Hřiště má nyní kompletně nový povrch v rámci, kterého byla vytvořena řada herních obrazců, jako je například skákací panák, twister...

Zábavné sportovní odpoledne s opičkou Lolou

12. října 2017 v 17:10

Přijďte si spolu s opičkou Lolou užít v neděli 29. října zábavné odpoledne plné sportování a tancování do tělocvičny Monkey´s Gym a obchodního centra Harfa.

Praha 10 chce, aby děti četly. Přispěje jim na nákup knih

2. října 2017 v 08:32

Každému dítěti, které má trvalé bydliště v Praze 10 a které se narodilo mezi 1. 1. 2002 a 30. 9. 2009, na začátku nového školního roku radnice přispěje v rámci aplikace Aktivní město na nákup knih částkou 500 korun.

Branný den Na Františku

24. září 2017 v 08:39

Branná výchova se vrací do škol. Předmět ztratil svůj ideologický nádech, obsah zůstal a přizpůsobil se současným trendům vzdělávání.

Další články
Nahoru