dnes
Pondělí - obcasny-dest
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C
Nejúspěšnější filmy uvede přehlídka Best Film Fest v artových kinech. Lístky budou za 69 korun
Filmová přehlídka začne příští týden ve čtvrtek.

Nejúspěšnější filmy uvede přehlídka Best Film Fest v artových kinech. Lístky budou za 69 korun

Volné seskupení čtyř pražských artových kin Atlas, Evald, Lucerna a Mat pořádá od 10. do 16. července pod názvem Best Film Fest týden nejúspěšnějších a diváky nejnavštěvovanějších filmů první poloviny letošního roku. Vstupenky budou stát 69 korun. Jde o šesté vydání této divácky úspěšné akce, která se koná vždy v zimě a v létě, řekla její mluvčí Alice Aronová.

„Program je opět žánrově pestrý, dramaturgy přehlídky byli sami diváci," uvedla. Promítat se budou zahraniční tituly, které v pražských klasických kinech mají úspěch.

Například oscarový obrazově vytříbený snímek Velká nádhera od režiséra Paola Sorrentina, hvězdně obsazená hravá komedie od kultovního Wese Andersona Grandhotel Budapešť, drama Philomena s oscarovou Judi Denchovou britského režiséra Stephena Frearse, švédská komedie nabitá bizarními postavami a černým humorem Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel či moderní sci-fi romance Ona, pod kterou je podepsán Spike Jonze.

Nechybí životopisná dramata Yves Saint Laurent, Walesa: Člověk naděje či letošní oscarové filmy Gravitace, 12 let v řetězech či animované rodinné snímky Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana a Rio 2.

Z českých titulů dominují komediální debuty Krásno a Pojedeme k moři, ale jsou tu zastoupena také kvalitní dramata jako Fair Play. U diváků jsou populární rovněž celovečerní dokumenty – road movie Trabantem až na konec světa či portrét první dámy Olgy Havlové nazvaný Olga.

Kompletní program přehlídky naleznou zájemci na webových stránkách přehlídky www.bestfilmfest.cz i na stránkách jednotlivých kin.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru