dnes
Pátek - jasno
5°C
zítra
Sobota - prehanky-snih
3°C
pozítří
Neděle - prehanky-snih
3°C
Nejstarší autovrak v Praze? Takto vypadá VW Passat po sedmi letech u obchodu
Vrak na frekventovaném parkovišti. Foto: Jan Peštál

Nejstarší autovrak v Praze? Takto vypadá VW Passat po sedmi letech u obchodu

Na parkovišti u barrandovského supermaketu Billa v Praze 5 je už sedm let odstaven autovrak. Z passatu průběžně mizí součásti a součástky, je obklopen roztříštěným sklem. Zbytečně blokuje parkovací místo.

Redakci serveru Pražský patriot se ozval „nespokojený občan“ Jan Peštál. V průběhu posledních tří let jsem na autovrak opakovaně upozorňoval Technickou správu komunikaci i oddělení Městské policie Krškova. Marně. Proto se cítím velmi frustrován,“ sdělil.

„Hlavou mi plují myšlenky, proč úřady nejsou schopny reagovat samy a proč je třeba takto emotivní výzvy, netuším, proč stav neřeší hlídky strážníků, které se kolem vraku pravidelně pohybují, netuším, proč ani jedna z aktivně oslovených institucí roky nereaguje a stav neřeší. Nejen mým přáním, je aby vrak zmizel,“ pokračoval.

vrak-barrandov-clanek-nahled

vrak-barrandov-clanek-1-nahled
 
Na Peštálův apel prakticky hned reagovala mluvčí Technické správy komunikací Barbora Lišková. „Odtahy autovraků má ve své kompetenci Správa služeb hl. m. Prahy, kam podnět neprodleně předávám k prověření,“ sdělila.

Podle Peštála  je podobný problém na veřejném parkovišti v trojuhelníku ulic Lamačova – K Barrandovu – Lipského, které slouží jako odkladiště autovraků.

„Domnívám se, že zejména v kontextu zavádění zón placeného stání by mělo být v zájmu úřadů, aby lidé využívající MHD mohli toto parkoviště dostatečně využívat coby P+R,“ napsal.


Další články
Nahoru