dnes
Úterý - polojasno
-1°C
zítra
Středa - obcasny-dest
1°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
2°C
Zpravodajství

Nejstarší Audi na světe odcestovalo do Ingolstadtu

Národní technické muzeum zapůjčilo nejstarší ve světě dochovaný automobil značky Audi na prestižní výstavu „150 let Augusta Horcha“, která je návštěvníkům přístupná v ingolstadtském Audi Museum Mobile od 28. března do 23. června. 

Nejstarší existující automobil značky Audi je již půl století součástí sbírek Národního technického muzea. Vůz, vyrobený v roce 1911, se dochoval ve výjimečně původním a kompletním stavu.

Jeho první majitel, Paul Pallme-König ze severočeského Kamenického Šenova, ho totiž na začátku první světové války v obavě před zrekvírováním rozebral a uložil na půdu svého domu, kde zůstal po více než čtyřicet let. Automobil byl opětně zkompletován, až když se po smrti svého majitele stal součástí sbírek Národního technického muzea.

audi

Osobní automobil s kapalinou chlazeným čtyřdobým čtyřválcovým motorem IOE umístěným podél za přední nápravou a s pohonem zadních kol.

Zdvihový objem 2612 cm3, jmenovitý vý-kon 19,1 kW (26 k), maximální rychlost 70 km/h.

Výrobce: Audi Automobil-Werke G.m.b.H., Zwickau, Sachsen, Německo.

Foto: NTM  


Praha 5 zve na první letošní setkání s občany

17. ledna 2020 v 07:28

První únorové setkání s občany, na kterém se starostka Renáta Zajíčková společně s radními Prahy 5 bude věnovat participačnímu rozpočtu a péči o chodníky, silnice a zeleň.

Praha otevřela své první Expat centrum, které pomůže cizincům s adaptací

15. ledna 2020 v 18:37

Po vzoru dalších evropských metropolí bude v Praze kvalifikovaným, studujícím či podnikajícím cizincům, kteří se rozhodli svou budoucnost spojit s hlavním městem České republiky, k dispozici Expat centrum Praha ve Škodově paláci v Jungmannově ulici. Cizinci v něm získají pozoruhodnou příležitost...

Další články
Nahoru