dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Nejlepší trasy pro in-linisty a skateborďáky v Evropě
Metropole jsou k in-linistům a skateborďákům přátelské. Foto: archiv

Nejlepší trasy pro in-linisty a skateborďáky v Evropě

Vídeň vás zve na adrenalinovou noční jízdu, Budapešť ukrývá jeden z největších skateparků v Evropě, projet se můžete po promenádě celebrit v Nice a slunce, moře a dlouhé in-line trasy vás zavedou do Barcelony. Evropa je rájem bruslařů!

„V posledních letech čím dál víc lidí cestuje za krásnými místy a trasami vybaveno in-line bruslemi a skateboardy. Vejdou se do batohu, moc neváží a během poznávání evropských metropolí si s nimi navíc užijete spoustu zábavy,“ říká Pavla Lauermannová z Eurolines.cz a vyjmenovává trasy, kam lidé míří nejčastěji.

Na in-linech (nejen) kolem vídeňského Prateru: Rakouská metropole je protkána trasami pro cyklisty i příznivce in-line skatingu. Minuty či hodiny nerušeného bruslení zažijete na 4,5 km dlouhé trati napříč hlavní alejí Prátru, která dříve sloužila jako císařská honitba, a dnes je hlavní rekreační zónou Vídeňáků. Pokročilejším bruslařům, kteří se jen tak něčeho nezaleknou, se vyplatí zajet se podívat na Dunajský ostrov, kde mohou na 21 km provětrat kolečka svých in-linů. Jezdit za denního světla umí každý, o něco složitější je to v noci. Otestovat si noční vidění a zažít adrenalin můžete na Heldenplatz, kde se každý páteční večer od 21:00 hodin (od května do října) koná Friday Night Skating. Na každý večer jsou připraveny odlišné trasy, které vám umožní vidět Vídeň trochu jinak.

A není třeba shánět vstupenky, akce je zdarma. Autobusy Eurolines vás do Vídně zavezou 2× denně od 190 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, více na  www.eurolines.cz

Skateboardisté míří do Budapešti! Stačí na něj naskočit a pořádně to rozjet. O čem je řeč? O skateboardu a longboardu, které si kromě kluků v poslední době oblíbila i děvčata. V Budapešti se můžete vydat na náměstí Erzsébet, kde budete během několika minut svědky ohromujících, někdy až akrobatických kousků. Rájem všech skejťáků je ovšem bazén v Sashalom, který připomíná kalifornské skateparky. Své triky si zde můžete vyzkoušet i vy, a to zdarma. Park Görzenál zná každý majitel skateboardu, protože je ideálním místem, kde se dají dobře potrénovat triky. Vstupné je 900 HUF a svou plochou 14 000 m² patří k největším evropským skateparkům. A není určen jen profesionálům, ale i těm, kteří na skatu či bruslích nikdy nestáli. Brusle si tu můžete i půjčit.

Do Budapešti se pohodlně dostanete autobusy Eurolines 2× denně od 350 Kč za jednosměrnou promo jízdenku, více www.eurolines.cz.

Skater friendly Barcelona: Lidé sem míří za mořem, ale aktuálně i za rovným terénem, který je ideální pro bruslaře. Hned u pláže se nachází Port Olimpic, kde při projížďce narazíte na řadu obchodů, které se specializují na prodej in-line bruslí a doplňků. Pokud chcete poznat „profesionály“, pak se dejte směrem ke skateparku Marbella. Nejen, že okoukáte nějaké ty triky od konkurence, ale ještě k tomu chytnete bronz od sluníčka. Na podzim v Barceloně probíhá festival, který je věnován vášni pro jízdu na kolečkových bruslích a hudbě. Zajímavou podívanou přinášejí vystoupení i setkání s mezinárodními hvězdami, umělci a bruslaři.

Autobusy Eurolines se do Barcelony dostanete 4× týdně od 900 Kč za promo jednosměrnou jízdenku, více na www.eurolines.cz

Po promenádě slavných v Nice: Pokud se vydáte do slunného města Nice (autobusy Eurolines sem nově míří přímou linkou), jistě se vydáte na slavnou promenádu podél moře, kterou lemují útulné kavárny i luxusní hotely, v nichž bydlí celebrity. Ovšem nemusíte se po ní vydat pěšky, za pár peněz si tady můžete půjčit kolečkové brusle. Čtyřkilometrovou trasu si pak navíc můžete zpestřit odpočinkem na bělostných plážích (ty více na západě jsou romantičtější a není tu tolik lidí) nebo koupáním v blankytně modrém moři.

Autobusy Eurolines se do Nice dostanete 3× týdně od 900 Kč za promo jednosměrnou jízdenku, více na www.eurolines.cz.


Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup. Jak na to?

Dnes ve 13:54

Toto degenerativní a neléčitelném onemocnění je podle primářky Tomanové potřeba podchytit v jeho počáteční fázi, zmírní se bolesti a jeho samotný nástup 

Onemocnění může propuknout v jakémkoliv věku, bez ohledu na pohlaví. Může vyvolat několik různých komplikací, postihuje oči, končetiny i srdce. Výskyt neustále stoupá, ročně je u nás 10 000 nových případů

9. prosince 2017 v 16:29

Výskyt chronických civilizačních nemocí, včetně zákeřné cukrovky, neustále stoupá. Podle údajů Ústavu zdravotnických informací a statistiky ČR vzrostl celkový počet diabetiků od roku 2010 za pět let o téměř 52 tisíc, tedy zhruba 10 tisíc ročně. V roce 2015 byla cukrovka diagnostikována 858 tisícům...

Alarmující zjištění: Většina lidí je při měření nemělo v pořádku, jen čtvrtina Čechů je má zdravé. Tušíte, jestli se tento zdravotní problém týká i vás?

4. prosince 2017 v 10:05

Pouze čtvrtina Čechů má zdravé cévy, zbývajícím 75 % stárnou cévy rychleji než oni sami. Lékárníci ve vybraných lékárnách po celém Česku již rok měří lidem takzvaný cévní věk – parametr, který dokáže odhalit riziko kardiovaskulárních onemocnění. Speciálním přístrojem prověřili cévy už 17,5 tisícům...

Laureátka Ceny Milady Paulové 2017, prof. Jiřina Bartůňková: Je to ocenění všech mých kolegů a kolegyň

30. listopadu 2017 ve 12:06

Ve středu 29. listopadu se v prostorách Senátu Parlamentu ČR uskutečnilo slavnostní předávání cen MŠMT, udělovaných v oblasti vysokého školství, vědy a výzkumu za rok 2017. Jednou z cen je Cena Milady Paulové, kterou MŠMT spolupráci s NKC – gender a věda Sociologického ústavu AV ČR letos udělilo...

Všichni o téhle „lejdy"slyšeli, ale jen málokdo ví, co s ní dělat. Může přijít kdykoli během života, pojí se s ní řada mýtů. Hlavně nic do pusy!

26. listopadu 2017 v 15:48

Věděli jste, že epilepsií trpí zhruba jeden ze sta lidí? Všichni o téhle „lejdy" slyšeli, ale jen málokdo ví, co je potřeba udělat, když někdo epileptický záchvat dostane.   

Jak správně pečovat o svůj mozek, jak ho nakopnout a jakým chybám se vyvarovat, radí primářka rehabilitačního ústavu

19. listopadu 2017 ve 12:02

Poznáte, kdy je váš mozek „unavený“? A jak ho nejlépe stimulovat? Či jaké vitamíny jsou nejlepší pro funkci vašich nervů? Na tyto a další otázky odpovídá primářka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí – MUDr. Michaela Tomanová.

Další články
Nahoru