dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Pražský život

Nejlepší teenageři Prahy 8

Dlouhodobá výzva s cílem objevení „nejlepšího“ teenagera Prahy 8 zná své vítěze. Komise vybrala trojici mladých lidí, kteří 14. dubna 2016 převzali ocenění na Libeňském zámku. Z vítězství se těší Valérie Špitová, Daniel Ryant a David Pivoňka. 

Patnáctiletou Valérii Špitovou z 9. třídy ZŠ Na Šutce navrhla do soutěže její babička Ladislava Špitová, která vyzdvihla její výborné studijní výsledky v kombinaci s vrcholovým sportem. Valérie je nejen členkou místního oddílu SK kometa Praha, ale také juniorskou reprezentantkou ČR. I když měla Valérie období, kdy se zdálo, že neví kudy kam, překonala ho a stala se velkým vzorem a rádkyní pro své mladší kamarády a celé okolí.

Daniela Ryjanta (16 let) navrhla na nejlepšího teenagera jeho bývalá učitelka ze ZŠ Ústavní Zdeňka Kamarádová. Daniel podle ní vyniká především vzorovým chováním a slušností, která mezi dnešními teenagery není vůbec samozřejmá. Daniel navíc školu úspěšně reprezentoval v řadě znalostních olympiád, aktivně připravoval spoustu věcí nad rámec školních povinností a dokázal vždy pomoci tam, kde to bylo třeba.

Šestnáctiletého Davida Pivoňku nominovala do soutěže vedoucí kroužku geocachingu Jana Vargová. Oba dva spolu spolupracovali také při aktivitách DDM Spirála, kde se David projevil jako schopný organizátor a spontánní vůdce, který dokáže pracovat sám i v týmu, dovede své nápady nejen zdůvodnit, ale také realizovat a v případě potřeby i uznat svou chybu. Ocenění zasluhuje především jeho aktivní a přitom pokorný přístup k životu.

Ocenění za městskou část v podobě pamětní plakety, diplomu a dárkových předmětů předala místostarostka Prahy 8 Alena Borhyová společně se zastupitelkou Janou Pešlovou. Na závěr nechyběl ani přípitek s bublinkami, samozřejmě nealkoholický.


Další články
Nahoru