Dnes Středa - jasno -8°C
Zítra Čtvrtek - jasno -7°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova
Úspěšný florista Filip Hrouda. Zdroj foto: Střední odborná škola Jarov

Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova

Letos uplynulo 50 let od založení Děčínské kotvy, nejprestižnější floristické soutěže na našem území. Jubilejní ročník se konal mezi 15. a 17. zářím a zcela ho ovládl třiadvacetiletý Filip Hrouda. Student Střední odborné školy Jarov si odnesl několik prvních míst a vybojoval titul mistra floristiky České republiky.

Letošního klání se zúčastnilo celkem 23 soutěžících  – 17 žáků floristických středních odborných škol a šest profesionálních floristů. Mezi nimi vyčníval Filip Hrouda, který navštěvuje první ročník nástavbového studia zahradnického oboru Střední odborné školy Jarov v Praze 9.

„Filip byl pro tým naší školy velikou oporou. Dařilo se mu ve všech čtyřech disciplínách soutěže – za kytici a květinovou bránu si odnesl druhá místa, ve volné soutěžní disciplíně a dekoraci v exteriéru už ale stál na stupních vítězů nejvýše. Zároveň dostal ocenění za kreativitu od časopisu Profi florista a Floristika,“ sdělil Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov.

„Celkové první místo ale nebylo ještě to nejlepší. Filip v silné konkurenci vybojoval ten nejcennější titul, který naše škola za celých 50 let historie této soutěže nikdy nezískala, a stal se mistrem floristou České republiky,“ dodal.

Vedle Filipa Hroudy se soutěže zúčastnily také dvě jeho spolužačky – žákyně čtvrtého ročníku Karolína Humešová si odnesla dvě třetí místa a Natálie Dvorníková ze třetího ročníku se umístila v disciplíně Dekorace pro nevěstu na celkovém pátém místě. 

„Konkurence v letošním ročníku byla obrovská, o to víc si vážím získaného titulu. Na floristice mě baví kreativita a možnost i v disciplínách na konkrétní téma vtisknout do vazby kus svého vkusu a osobnosti. Pokud mnou uvázaná květina nebo dekorace vykouzlí někomu úsměv na tváři, je to přidaná hodnota navíc,“ uvedl Filip Hrouda, mistr floristiky České republiky.


Autor: Lucie Rychlá

Praha 9: Ve svahu nad Pešlovou ulicí se budou kácet stromy

Včera v 15:00

Odbor životního prostředí radnice Prahy 9 informuje, že se od zítřka, 8. února, budou kácet stromy ve svahu nad ulicí Pešlova.

Cena plynu klesne pod vládní strop stávajícím zákazníkům innogy s produktem Standard

6. února 2023 v 11:58

Skupina innogy přijímá opatření, v jehož důsledku se stávající zákazníci, kteří mají produkt Standard, dostanou s komoditní cenou plynu pod cenový strop stanovený vládou. Opatření platí pro tyto zákazníky zpětně od 1. února 2023 až do konce letošního roku a týká se téměř 320 tisíc zákazníků, kteří...

Další články
Nahoru