Dnes Úterý - zatazeno 19°C
Zítra Středa - bourky 17°C
Úterý 28. 6. 2022
Svátek má Lubomír
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova
Úspěšný florista Filip Hrouda. Zdroj foto: Střední odborná škola Jarov

Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova

Letos uplynulo 50 let od založení Děčínské kotvy, nejprestižnější floristické soutěže na našem území. Jubilejní ročník se konal mezi 15. a 17. zářím a zcela ho ovládl třiadvacetiletý Filip Hrouda. Student Střední odborné školy Jarov si odnesl několik prvních míst a vybojoval titul mistra floristiky České republiky.

Letošního klání se zúčastnilo celkem 23 soutěžících  – 17 žáků floristických středních odborných škol a šest profesionálních floristů. Mezi nimi vyčníval Filip Hrouda, který navštěvuje první ročník nástavbového studia zahradnického oboru Střední odborné školy Jarov v Praze 9.

„Filip byl pro tým naší školy velikou oporou. Dařilo se mu ve všech čtyřech disciplínách soutěže – za kytici a květinovou bránu si odnesl druhá místa, ve volné soutěžní disciplíně a dekoraci v exteriéru už ale stál na stupních vítězů nejvýše. Zároveň dostal ocenění za kreativitu od časopisu Profi florista a Floristika,“ sdělil Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov.

„Celkové první místo ale nebylo ještě to nejlepší. Filip v silné konkurenci vybojoval ten nejcennější titul, který naše škola za celých 50 let historie této soutěže nikdy nezískala, a stal se mistrem floristou České republiky,“ dodal.

Vedle Filipa Hroudy se soutěže zúčastnily také dvě jeho spolužačky – žákyně čtvrtého ročníku Karolína Humešová si odnesla dvě třetí místa a Natálie Dvorníková ze třetího ročníku se umístila v disciplíně Dekorace pro nevěstu na celkovém pátém místě. 

„Konkurence v letošním ročníku byla obrovská, o to víc si vážím získaného titulu. Na floristice mě baví kreativita a možnost i v disciplínách na konkrétní téma vtisknout do vazby kus svého vkusu a osobnosti. Pokud mnou uvázaná květina nebo dekorace vykouzlí někomu úsměv na tváři, je to přidaná hodnota navíc,“ uvedl Filip Hrouda, mistr floristiky České republiky.


Autor: Lucie Rychlá

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Dnes v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Praha 6 rozdělí dětem na tábory tři miliony

23. června 2022 v 08:34

Stejně jako v uplynulých letech, i letos před prázdninami spustila Praha 6 program Šestka táborová. Prostřednictvím portálu Aktivní město přispěje rodičům dětí na tábory, příměstské kempy, sportovní soustředění a další prázdninové volnočasové aktivity.

Další články
Nahoru