Dnes Sobota - polojasno 10°C
Zítra Neděle - skorojasno 12°C
Sobota 23. 10. 2021
Svátek má Teodor
Koronavirus
Aktuální informace o epidemii.
Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova
Úspěšný florista Filip Hrouda. Zdroj foto: Střední odborná škola Jarov

Nejlepší florista České republiky je z pražského Jarova

Letos uplynulo 50 let od založení Děčínské kotvy, nejprestižnější floristické soutěže na našem území. Jubilejní ročník se konal mezi 15. a 17. zářím a zcela ho ovládl třiadvacetiletý Filip Hrouda. Student Střední odborné školy Jarov si odnesl několik prvních míst a vybojoval titul mistra floristiky České republiky.

Letošního klání se zúčastnilo celkem 23 soutěžících  – 17 žáků floristických středních odborných škol a šest profesionálních floristů. Mezi nimi vyčníval Filip Hrouda, který navštěvuje první ročník nástavbového studia zahradnického oboru Střední odborné školy Jarov v Praze 9.

„Filip byl pro tým naší školy velikou oporou. Dařilo se mu ve všech čtyřech disciplínách soutěže – za kytici a květinovou bránu si odnesl druhá místa, ve volné soutěžní disciplíně a dekoraci v exteriéru už ale stál na stupních vítězů nejvýše. Zároveň dostal ocenění za kreativitu od časopisu Profi florista a Floristika,“ sdělil Miloslav Janeček, ředitel Střední odborné školy Jarov.

„Celkové první místo ale nebylo ještě to nejlepší. Filip v silné konkurenci vybojoval ten nejcennější titul, který naše škola za celých 50 let historie této soutěže nikdy nezískala, a stal se mistrem floristou České republiky,“ dodal.

Vedle Filipa Hroudy se soutěže zúčastnily také dvě jeho spolužačky – žákyně čtvrtého ročníku Karolína Humešová si odnesla dvě třetí místa a Natálie Dvorníková ze třetího ročníku se umístila v disciplíně Dekorace pro nevěstu na celkovém pátém místě. 

„Konkurence v letošním ročníku byla obrovská, o to víc si vážím získaného titulu. Na floristice mě baví kreativita a možnost i v disciplínách na konkrétní téma vtisknout do vazby kus svého vkusu a osobnosti. Pokud mnou uvázaná květina nebo dekorace vykouzlí někomu úsměv na tváři, je to přidaná hodnota navíc,“ uvedl Filip Hrouda, mistr floristiky České republiky.


Autor: Lucie Rychlá

V Holešovicích hořela hala

Dnes v 10:17

Včera v 21:30 hodin byl na operační středisko pražských hasičů nahlášen požár haly v Holešovicích v ulici Partyzánská. 

Praha podpoří integraci mladých lidí z dětských domovů

20. října 2021 v 10:54

Rada hl. m. Prahy schválila finanční podporu projektu Patron – podpora sociální integrace dospívajících z dětských domovů organizace Liga otevřených mužů ve výši 199,8 tisíc korun. 

Další články
Nahoru