Dnes Sobota - jasno 28°C
Zítra Neděle - jasno 31°C
Sobota 20. 7. 2024
Svátek má Ilja
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Advent v Praze

Nejkrásnější vánoční destinace světa? Podle amerického žebříku Praha

Česká metropole opět získala prvenství v americkém žebříčku nejkrásnějších vánočních míst na světě podle zpravodajského serveru U.S. News. Praha v něm předběhla evropské metropole Vídeň, Řím i Salcburk, lyžařský ráj Aspen nebo exotické Maledivy, které se umístily na druhém místě.

Žebříček top vánočních destinací, který server každoročně zveřejňuje v rámci cestovatelské rubriky, vychází ze skóre respondentů a hodnocení editorů v desítce stanovených kategorií. Hlasující nejvíc zaujala celková atmosféra historické Prahy zasazená do slavnostního vánočního kabátku. „Během prosince se hlavní město České republiky promění v zimní říši divů, kterou musíte spatřit, abyste uvěřili. Středověkou architekturu města pokryje závoj třpytivých světel a místní vánoční trhy patří k nejlepším na světě“, píše server U.S. News.

„Z úspěchu Prahy jako nejlepší vánoční destinace v celosvětovém měřítku mám velkou radost,“ komentuje hodnocení pražský radní pro infrastrukturu Michal Hroza (TOP 09). „Vyzdobit a rozzářit ulice města stejně jako najít správný vánoční strom, dopravit jej do Prahy a udělat z něj nejkrásnější symbol Vánoc nejen pro Pražany je úkolem, na kterém se podílejí Technologie hlavního města Prahy, pořadatel vánočních trhů Taiko a další odborné firmy. I letos se to povedlo na výbornou, za což všem moc děkuji,“ říká Hroza.

„Jsme pyšní na práci celého našeho týmu, který se podílí na přípravě i provozu trhů. Vánoční trhy jsou důležitou součástí sváteční atmosféry centra Prahy. Česká metropole je v zahraničí vnímána jako místo s kouzelnou vánoční atmosférou i díky vánočním trhům,“ říká Libor Votruba, předseda představenstva společnosti Taiko, která je již devatenáct let organizátorem vánočních trhů na Staroměstském a Václavském náměstí v Praze.

„Vánoční atmosféru si mohou obyvatelé a návštěvníci hlavního města užít ještě tento týden. Odstrojování a deinstalaci hlavního vánočního stromu na Staroměstském náměstí a výzdoby v ulicích tradičně zahájíme až po svátku Tří králů,“ uvádí Tomáš Jílek, předseda představenstva Technologií hlavního města Prahy.

Vánoční Praha byla už v minulosti několikrát mezinárodně oceněna. List USA Today označil českou metropoli jako nejlepší vánoční destinaci, CNN Travel zařadil vánoční trhy na Staroměstském náměstí mezi nejkrásnější na světě a v TOP 5 se umístily i v žebříčku prestižního britského listu The Times.


Autor: red

Jakub Jan Ryba: Česká mše vánoční na Smíchově

24. prosince 2023 v 10:52

Koncert se koná v kostele sv. Václava na Smíchově, na Náměstí 14. října.

Kostel Pražského Jezulátka: Česká mše vánoční

24. prosince 2023 v 09:03

V kostele Panny Marie Vítězné a Pražského Jezulátka uslyšíte 25. prosince Českou mši vánoční. Karmelitská 15, Praha 1.

Hlavním nádražím v Praze zněla Rybova mše, uctila oběti střelby

24. prosince 2023 ve 04:43

Hlavním nádražím v Praze v sobotu opět zněla Česká mše vánoční Jakuba Jana Ryby. S ohledem na čtvrteční tragickou střelbu v budově Filozofické fakulty Univerzity Karlovy hudebníci letos mimořádně zařadili také skladby Lacrimosa z Requiem Wolfganga Amadea Mozarta a Modlitba pro Martu, vypustili...

Praha 1 bude rozlévat rybí polévku

23. prosince 2023 v 18:21

Sváteční rozlévání rybí polévky na Štědrý den 24. prosince se uskuteční od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin na Václavském náměstí. Akci organizuje Praha 1, rozlévání se zúčastní starostka Terezie Radoměřská, místostarostka Kateřina Klasnová, místostarosta Tomáš Heres, radní Ivana Antalová a a...

Dnes: Rybí polévka u Edenu

23. prosince 2023 v 09:27

Dnes bude Praha 10 před nákupním centrem Eden od 11:00 servírovat rybí polévku do poslední porce.

Petřínská půlnoční

23. prosince 2023 v 09:11

Půlnoční mše v kostele sv. Vavřince na Petříně 24. prosince ve 24 hodin.

Praha 18: Na Štědrý den pro Betlémské světlo

23. prosince 2023 v 07:50

Na Štědrý den budou od 10 do 14 hodin rozdávat skauti ze střediska Athabaska u Úřadu městské části Praha 18 Betlémské světlo.

Štědrý večer na Chodově: Osamělí lidé oslaví Vánoce ve Westfield Chodov

23. prosince 2023 v 05:06

Na Štědrý den v poledne uzavře Westfield Chodov své brány zákazníkům. Chodby obchodního centra se následně promění ve slavnostní společenskou místnost, ve které proběhne už šestý ročník charitativní akce Štědrý večer na Chodově. Ke štědrovečerní tabuli zde usednou lidé, kteří by jinak strávili...

Jarmark v Panské

21. prosince 2023 v 10:35

Tradiční jarmark ve čtvrtek 22. prosince od 10 hodin na půdě SPŠST v Panské.

Praha 1 zve na rybí polévku

20. prosince 2023 ve 21:47

Zástupci Prahy 1 budou v neděli 24. prosince na dvou místech v historickém centru rozdávat kolemjdoucím rybí polévku. Od 11 hodin na Kampě a od 14 hodin v horní části Václavského náměstí na trzích.

Zajděte si na rybí polévku s knedlíčkem zdarma

20. prosince 2023 ve 21:06

Ve čtvrtek 21. prosince od 15 hodin se bude rozdávat rybí polévka s knedlíčkem u Velkého Löwitova mlýna v Libni. Bude připraveno celkem 400 porcí a rozlévat polévku bude starosta Ondřej Gros (ODS) s dalšími členy rady městské části. Vedle místa rozlévání polévky je k dispozici také veřejné...

Další články
Nahoru