dnes
Pondělí - zatazeno
6°C
zítra
Úterý - zatazeno
7°C
pozítří
Středa - polojasno
4°C
Nejistota seniorů konečně skončí a přestěhují se do nového
Břevnovský domov pro seniory. Foto: archiv

Nejistota seniorů konečně skončí a přestěhují se do nového

Bez rozpravy prošla ve čtvrtek pražským zastupitelstvem změna zřizovací listiny Domova pro seniory Elišky Purkyňové, který je příspěvkovou organizací hlavního města. Nové sídlo organizace bude Cvičebná ulice v Břevnově. Skončí tak táhnoucí se a pochybnosti vyvolávající příběh, kvůli kterému museli dejvičtí senioři dlouhé měsíce čekat na stěhování do objektu, který byl již dokončen.

Finální termín stěhování domova je předpokládán nejpozději do konce letošního července. Doposud domov sídlí v Šolínově ulici, taktéž v šesté městské části – v Dejvicích.

Pražský patriot již v únoru upozorňoval na to, že kvůli odkládanému stěhování žijí v zařízení desítky seniorů v nejistotě, nová budova je přitom již déle než rok dostavěná.

Stavba nového domova Eliška byla na Břevnově zahájena už koncem března roku 2010 a podle původních plánů se již v druhé polovině roku 2011 měli senioři stěhovat do nového.

Po volbách v roce 2010 se však nová politická reprezentace na magistrátu seznamovala s celým problémem a začala váznout komunikace.

Prolomily se ledy

Nakonec dospěla situace až do fáze, že se firma na zajištění vybavení nového domova vybírala bez osobní účasti zástupců Domova pro seniory Elišky Purkyňové.

Soutěž na výběr dodavatele vybavení nakonec vyhrála společnost JaP Jacina, s.r.o., zabývající se výrobou garážových vrat a protipovodňových zábran, což vzbudilo různé otazníky.

Dlouho přetrvávala situace, kdy nebyla možnost, aby se zástupci těch, kteří budou v novém domově seniorů žít, na výsledku nějak podíleli. Nakonec se podařilo, mnoho měsíců po té, co byl nový objekt dokončen, prolomit ledy a pohnout se kupředu.

Zdá se, že celá situace okolo Domova seniorů Eliška se čtvrtečním rozhodnutím zastupitelstva konečně pohnula tím správným směrem.

Happyend dlouho se táhnoucího příběhu však nastane až ve chvíli, kdy se dejvičtí senioři v dlouho slibovaném novém moderním domově v ulici Cvičebná nedaleko Břevnovského kláštera konečně zabydlí.


Autor: Anna Skálová
Další články
Nahoru