dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
„Nejhorší evropská party“ chce nabídnout kýč, propadáky a špatný vkus. Vstup je zdarma
Během večera bude vyhlášen vítěz soutěže o nejvíc trash outfit. Pokud dorazí i tito pánové, konkurence bude veliká. Foto: Facebook EUNIC App

„Nejhorší evropská party“ chce nabídnout kýč, propadáky a špatný vkus. Vstup je zdarma

Evropské kulturní instituty a velvyslanectví v Praze zvou na přehlídku kýčovitých evropských písní, propadáků a špatného vkusu, která se koná v úterý 9. prosince od 21 hodin v Café Nona při Nové scéně Národního divadla.

„Evropské instituty a velvyslanectví, které sídlí v Praze, se programově zabývají tím, aby vytvářely a podporovaly stovky zajímavých kulturních akcí, které si drží vysokou úroveň a prezentují kulturu jednotlivých evropských zemí,“ komentuje Jakob Ráček z Goethe-Institutu. „Právě proto jsme se rozhodli udělat pravý opak a zorganizovat tu „nejhorší“ party vůbec,“ dodává.

„Eurotrash“, tedy výběrová party toho nejhoršího z evropské kultury, není zamýšlena jen jako obyčejná satira. Večer plný propadáků, špatného vkusu a hudebního kýče chce paradoxně upozornit na snadný způsob, jak se dozvědět o těch nejlepších kulturních akcích, které se v Praze pořádají.

Party totiž slouží jako nástroj pro představení zbrusu nové mobilní aplikace EUNIC App, která zdarma nabízí kompletní informace o programu v portugalském, italském, francouzském, německém, rakouském, lotyšském, španělském, polském, bulharském aj. kulturním institutu či velvyslanectví, a to na jednom místě – v mobilech svých uživatelů.

eurotrash-party-plakat-nahled Nejhorší evropské písně (podle vkusu organizátorů, pozn. red.) zprostředkuje člen hudební skupiny J.A.R. Michael Viktořík. Špatnému vkusu se meze nekladou a stejně tak šance dostat se na nejlepší kulturní akce není omezená.

Vstup je zdarma a na programu je také tombola, ve které se dají vyhrát hodnotné ceny, včetně jazykových kurzů, evropských dárkových balíčků a unikátního poukazu do sauny bývalého velvyslanectví NDR.

Během večera bude také vyhlášen vítěz soutěže o nejvíc „trash“ outfit! Invenci a šílenosti se meze nekladou. Na nejoriginálnějšího návštěvníka čeká umělecky hodnotná cena!


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru