Dnes Čtvrtek - zatazeno -1°C
Zítra Pátek - snih -2°C
Čtvrtek 30. 11. 2023
Svátek má Ondřej
Vánoční nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz, do konce roku za zvýhodněné ceny.
Seniorská Praha

Nejen Robin pomáhá seniorům

V Domě s pečovatelskou službou Sociálních služeb Praha 9 realizovali unikátní projekt. Od září tu bude i pro veřejnost otevřen showroom s technologiemi pro seniory a zdravotně postižené.

Místo vzniklo v rámci projektu I-care-smart. Spojily se v něm firmy poskytující nejmodernější technologie ve zdravotnictví a sociální péči se sociálními službami, které se naopak o zdravotně handicapované a seniory starají. A právě příjemci této pomoci se tak aktivně mohou zapojit do vývoje inovativních řešení

Nepředstavitelné se stává realitou

Robot, který pomáhá seniorům a zároveň je jejich společníkem, chytrá domácnost napojená na lékaře nebo propojená s domovy lidí s podobným handicapem.

„Ještě před několika lety to bylo něco nepředstavitelného a dnes se to stává realitou. Jsem za to rád. Naše městská část patří mezi ty, kde seniorů stále více přibývá a s tím roste i poptávka po místech v domech s pečovatelskou službou, v domovech pro seniory, ale i po terénních pracovnících sociálních služeb, kteří se o potřebné starají přímo v jejich domácnostech. Jejich nedostatek nás pálí nejvíce,“ řekl radní Prahy 9 pro sociální a zdravotní oblast Jiří Janák.

Robot Robin se seniory komunikuje, hraje s nimi hry, pouští písničky, dokáže vytočit telefonní číslo, rozsvítit v místnosti, přinést čaj… „A navíc je docela hezký,“ říká Věra Jelínková, klientka Domu s pečovatelskou službou v Novovysočanské.

„A to, že už hmatatelně existují technologie, které usnadní život seniorům, zdravotně handicapovaným, ale i jejich pečovatelům, mě do budoucna naplňuje optimismem,“ dodal radní Janák.

Městská část aktivně spolupracuje a podporuje řadu organizací, které tyto služby zajišťují, a další pečovatele podpoří přímo z obecního rozpočtu.


Autor: Alo

Praha 1: Pro Euroklíč na radnici

26. listopadu 2023 v 10:52

Euroklíč je univerzální klíč určený pro osoby se zdravotním postižením, sloužící k dostupnosti WC, výtahů, plošin a podobných kompenzačních zařízení. K vyzvednutí je v budově radnice Prahy 1.

Praha 1: Heidi Janků a Bohuš Matuš vystoupí v Malostranské besedě

19. listopadu 2023 v 07:05

Praha 1 zve na společenské odpoledne pod názvem Veselé Vánoce z cyklu Pohodové melodie pro starší a pokročilé. Uskuteční se v neděli 17. prosince od 15 hodin v sále Malostranské besedy.

Obědy pro seniory za šedesát korun

16. listopadu 2023 ve 12:00

K jídelnám, kam si mohou senioři z Prahy 6 zajít na dobrý a kvalitní oběd za 60 korun, nově přibyla Menza Kajetánka.

Dům vzpomínek pro seniory Prahy 9

14. listopadu 2023 v 08:36

Místostarostka Prahy 9 Kamila Matějková oslovila spolek Loutky v nemocnici, který chodí hrát dětem do nemocnic a seniorům do domovů nebo na geriatrii, aby kousek sváteční atmosféry přivezly seniorům městské části.

Srdce osmičky pomáhá seniorům, rodinám a klientům sociálních služeb

11. listopadu 2023 v 08:35

Projekt Srdce osmičky pro seniory, rodiny a klienty sociálních služeb v Praze 8 připravila místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková (ODS).

Zimní bál pro seniory Prahy 10

8. listopadu 2023 v 19:18

V pátek 24. listopadu se v KD Barikádníků uskuteční Zimní bál pro seniory Prahy 10. Vystoupí taneční orchestr Stanislava Douši, připravena jsou taneční vystoupení a tombola. Bál je určený pro seniory ve věku 60 let a více s trvalým bydlištěm na území desáté městské části. Dvě vstupenky na osobu je...

Senior akademie v Praze 9

4. listopadu 2023 v 10:04

Praha 9 od ledna příštího roku otevře radnice Senior akademii, cyklus vzdělávacích programů prevence kriminality zaměřený na informování dříve narozených, kteří patří ke zranitelnější části společnosti.

Praha 9 chystá vánoční dárek pro seniory

29. října 2023 ve 13:07

Každoročně zpříjemňuje devátá městská část seniorům adventní čas představením v Divadle GONG.

Fórum mladých hraje seniorům

16. října 2023 v 11:44

V Klubu seniorů Tomáš v Praze 1 budou ve čtvrtek 19. října hrát seniorům. 

Modernější Domov seniorů Bojčenkova

8. října 2023 v 15:04

Po přípravě projektu, veřejných projednáních a zajišťování dotačních prostředků se letos radnice Prahy 14 pustila do generální rekonstrukce Domova seniorů Bojčenkova na Černém Mostě.

Další články
Nahoru