Dnes Středa - zatazeno 11°C
Zítra Čtvrtek - obcasny-dest 15°C
Středa 29. 3. 2023
Svátek má Taťána
Zpravodajství
Novinky z hlavního města
Seniorská Praha

Nejen Robin pomáhá seniorům

V Domě s pečovatelskou službou Sociálních služeb Praha 9 realizovali unikátní projekt. Od září tu bude i pro veřejnost otevřen showroom s technologiemi pro seniory a zdravotně postižené.

Místo vzniklo v rámci projektu I-care-smart. Spojily se v něm firmy poskytující nejmodernější technologie ve zdravotnictví a sociální péči se sociálními službami, které se naopak o zdravotně handicapované a seniory starají. A právě příjemci této pomoci se tak aktivně mohou zapojit do vývoje inovativních řešení

Nepředstavitelné se stává realitou

Robot, který pomáhá seniorům a zároveň je jejich společníkem, chytrá domácnost napojená na lékaře nebo propojená s domovy lidí s podobným handicapem.

„Ještě před několika lety to bylo něco nepředstavitelného a dnes se to stává realitou. Jsem za to rád. Naše městská část patří mezi ty, kde seniorů stále více přibývá a s tím roste i poptávka po místech v domech s pečovatelskou službou, v domovech pro seniory, ale i po terénních pracovnících sociálních služeb, kteří se o potřebné starají přímo v jejich domácnostech. Jejich nedostatek nás pálí nejvíce,“ řekl radní Prahy 9 pro sociální a zdravotní oblast Jiří Janák.

Robot Robin se seniory komunikuje, hraje s nimi hry, pouští písničky, dokáže vytočit telefonní číslo, rozsvítit v místnosti, přinést čaj… „A navíc je docela hezký,“ říká Věra Jelínková, klientka Domu s pečovatelskou službou v Novovysočanské.

„A to, že už hmatatelně existují technologie, které usnadní život seniorům, zdravotně handicapovaným, ale i jejich pečovatelům, mě do budoucna naplňuje optimismem,“ dodal radní Janák.

Městská část aktivně spolupracuje a podporuje řadu organizací, které tyto služby zajišťují, a další pečovatele podpoří přímo z obecního rozpočtu.


Autor: Alo

První jarní den seniorů Prahy 13

Včera ve 13:27

Senioři Prahy 13 symbolicky společně oslavili první jarní den. Starosta David Vodrážka předal klientkám a klientům Střediska sociálních služeb Prahy 13 a také Domova třetího věku Zity Kabátové petrklíče.

Praha 4 podporuje plavání seniorů

11. března 2023 ve 13:02

Také v letošním roce bude Praha 4 přispívat seniorům nad 63 let a držitelům ZTP průkazu s trvalým bydlištěm v Praze 4 na plavenky. Zvýhodněné vstupné mohou držitelé plavenek uplatnit v Plaveckém stadionu Podolí až do 30. prosince.

Hodinový ajťák pro seniory

10. března 2023 v 09:21

Praha 13 podporuje seniory a pomáhá s počítačem nebo internetem.

Praha 13 dotuje pravidelné cvičení pro seniory

8. března 2023 v 09:48

Radnice Prahy 13 spolu se sportovním centrem Jeremi dotuje pravidelné cvičení pro seniory, které se těší velkému zájmu. Senioři se tak pravidelně věnují sportovním aktivitám pod vedením profesionálních trenérů.

Farmářské trhy se vrací na Rajskou zahradu

6. března 2023 v 19:42

Farmářské trhy se před prostory metra vrací už druhý březnový týden.

Praha 13: Pro plavenky na radnici

23. února 2023 ve 13:38

Registrovaní členové klubů pro seniory v Praze 13 si v těchto dnech mohou vyzvednout oblíbené plavenky. Poukázka do plaveckého bazénu v Řepích nabízí seniorům vstup za cenu 30 korun, zbytek nákladů hradí městská. Radnice své dříve narozené občany dlouhodobě podporuje v různých aktivitách. Možnosti...

Praha 13 zve děti na karneval

21. února 2023 v 09:50

Praha 13 spolu s Klubem seniorek staré Stodůlky zvou na Dětský karneval. Koná se 4. března od 14 hodin.

Praha 11: Komentovaná vycházka pro seniory

20. února 2023 ve 12:31

Jihoměstská sociální pořádá v sobotu 25. února od 10 hodin komentovanou vycházku pro seniory Za rondokubismem a národním stylem pro Novém Městě pražském. Rondokubismus je jedinečný, specificky český styl, pro který je typické užití oblých tvarů, jakou jsou oblouky, kruhy a ovály. Styl se projevil...

Senior Taxi na Praze 11 funguje už dva roky

13. února 2023 v 07:26

Praha 11 patří k městským částem, které pro své obyvatele provozují službu Senior Taxi. Dotovanou přepravu mohou od 15. března 2021 využívat na Jižním Městě jak senioři starší 75 let, tak handicapovaní, kteří mají průkaz ZTP nebo ZTP/P. Každý z oprávněných uživatelů této služby má nárok vzít...

Senior akademie na radnici Prahy 2

12. února 2023 v 07:53

Praha 2 ve spolupráci s preventivně informačním oddělením Městské policie pořádá přednášky pro seniory – Senior akademii, zaměřené na ochranu života, zdraví a majetku.

Praha 11: Angličtina, cvičení a jóga pro seniory

5. února 2023 ve 20:57

Jihoměstská sociální nabízí poslední volná místa v jarních kurzech pro seniory se zahájením v týdnu od 6. února.

Další články
Nahoru