Dnes Středa - polojasno 18°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 18°C
Středa 5. 10. 2022
Svátek má Eliška
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Seniorská Praha

Nejen Robin pomáhá seniorům

V Domě s pečovatelskou službou Sociálních služeb Praha 9 realizovali unikátní projekt. Od září tu bude i pro veřejnost otevřen showroom s technologiemi pro seniory a zdravotně postižené.

Místo vzniklo v rámci projektu I-care-smart. Spojily se v něm firmy poskytující nejmodernější technologie ve zdravotnictví a sociální péči se sociálními službami, které se naopak o zdravotně handicapované a seniory starají. A právě příjemci této pomoci se tak aktivně mohou zapojit do vývoje inovativních řešení

Nepředstavitelné se stává realitou

Robot, který pomáhá seniorům a zároveň je jejich společníkem, chytrá domácnost napojená na lékaře nebo propojená s domovy lidí s podobným handicapem.

„Ještě před několika lety to bylo něco nepředstavitelného a dnes se to stává realitou. Jsem za to rád. Naše městská část patří mezi ty, kde seniorů stále více přibývá a s tím roste i poptávka po místech v domech s pečovatelskou službou, v domovech pro seniory, ale i po terénních pracovnících sociálních služeb, kteří se o potřebné starají přímo v jejich domácnostech. Jejich nedostatek nás pálí nejvíce,“ řekl radní Prahy 9 pro sociální a zdravotní oblast Jiří Janák.

Robot Robin se seniory komunikuje, hraje s nimi hry, pouští písničky, dokáže vytočit telefonní číslo, rozsvítit v místnosti, přinést čaj… „A navíc je docela hezký,“ říká Věra Jelínková, klientka Domu s pečovatelskou službou v Novovysočanské.

„A to, že už hmatatelně existují technologie, které usnadní život seniorům, zdravotně handicapovaným, ale i jejich pečovatelům, mě do budoucna naplňuje optimismem,“ dodal radní Janák.

Městská část aktivně spolupracuje a podporuje řadu organizací, které tyto služby zajišťují, a další pečovatele podpoří přímo z obecního rozpočtu.


Autor: Alo

Linka seniorů: Nejistota, alkohol nebo deprese

3. října 2022 v 07:29

Na krizovou telefonickou Linku seniorů 800 200 007 se obrací senioři, kteří se obávají přicházející zimy. Nastávající topné období a nejistota rostoucích životních nákladů jsou dalším z řady stresorů, kterým mnoho volajících čelí. Existenční problémy patří dlouhodobě mezi nejčastější témata na...

Svátek seniorů 2022 v parku Kampa

3. října 2022 v 07:18

Ve čtvrtek 6. října se od 10 do 17 hodin v parku Kampa koná kulturní akce pro celou rodinu.

Praha 14: Kurzy sebeobrany pro seniory

27. září 2022 v 11:22

V pondělí 3. října začínají na Plechárně kurzy sebeobrany pro seniory. Volná místa stále jsou a kurz je zdarma.

Zvýhodněné plavání pro seniory a zdravotně postižené

20. září 2022 v 07:43

Praha 11 obnovila zvýhodněné vstupné pro seniory a osoby zdravotně postižené do Plaveckého bazénu Jednáctka od 1. září.

Praha 11: Páteční dopolední setkávání nejen pro seniory

19. září 2022 ve 12:37

Po prázdninách se opět obnovilo dopolední setkávání nejen pro seniory Prahy 11.

Písničky s humorem pro seniory

19. září 2022 v 10:40

Středisko sociálních služeb Prahy 1 zve seniory na akci Písničky s humorem, která se koná v úterý 20. září od 15 hodin v Malostranské besedě.

Praha 6: Soutěžní odpoledne Sportujeme v každém věku

19. září 2022 v 07:00

Praha 6 a FTSV UK zvou aktivní seniory na desátý ročník sportovně soutěžního odpoledne Sportujeme v každém věku.

Dny Prahy 15: Den seniorů

17. září 2022 ve 21:36

Jiří Štědroň, Schovanky, Josef Zíma nebo Iva Hajnová. V zahradě CSOP v Janovské ulici se v rámci Dnů Prahy 15 koná ve středu 21. září Den seniorů.

Senioři se sejdou pod Petřínem

17. září 2022 v 09:05

Pod Petřínem v Praze 1 se dnes od 13 hodin koná Den seniorů.

Lekce zdravotního cvičení pro seniory Prahy 14

16. září 2022 ve 13:38

Nezisková organizace Senior fitnes od září opět pořádá lekce zdravotního cvičení pro seniory v Praze 14. Lekce zdravotního cvičení v hloubětínském bazénu vede kvalifikovaný a zkušený cvičitel s respektem k přáním a potřebám starších lidí.

Fresh Senior Festival ukáže cesty k aktivnímu stáří

8. září 2022 v 07:25

Jak zůstat aktivní i v pokročilém věku, vyhnout se izolaci, nerezignovat na pozitivní přístup k životu? Odpovědi nejen na tyto otázky najdou návštěvníci jubilejního desátého ročníku Fresh Senior Festivalu, který se uskuteční 12. září od 13 hodin na prostranství před Píseckou bránou na Praze...

Další články
Nahoru