dnes
Čtvrtek - zatazeno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - obcasny-dest
8°C
Pražský život

Nejen pejsky, ale i šváby, ještěry nebo strašilky ukáže Den domácích mazlíčků

K příležitosti Světového dne zvířat se 3. října koná na Parukářce Den domácích mazlíčků. Kromě tradičních domácích zvířat se objeví spousta dalších exotických druhů, o jejichž chovu v zajetí poradí renomovaní odborníci. Je to jedinečná příležitost, jak se můžou milovníci zvířat společně setkat a oslavit svátek sv. Františka – patrona přírody.

Program, který proběhne od 10 do 14 hodin, nabídne řadu aktivit, které připraví městská část Praha 3 společně s městskou policií. K dispozici bude návštěvníkům bezplatná poradna veterináře, ve stánku městské policie poradí zkušení psovodi, jak zajistit bezpečný kontakt se psem, nebudou chybět ani ukázky výcviků policejních psů a koní.

Svoje dovednosti předvedou i vodící psi z Centra výcviku Helppes pomáhající lidem s handicapem a stejně jako loni zde proběhne ukázka ptačích dravců ze záchranné stanice Merlin nebo domácích koz z integračního centra Zahrada.

Na Parukářce ukáží odborníci české herpetofauny terarijní zvířata jako ještěry, obojživelníky, sklípkany, štíry, strašilky, exotické druhy švábů a želvy a rádi poradí začínajícím chovatelům, jak s nimi správně zacházet. V tentýž den se na Parukářce koná ještě akce centra Mamma Help, jehož posláním je zlepšit kvalitu života onkologicky nemocných žen. Celou akcí bude provázet známý milovník zvířat Zdeněk Srstka.


Další články
Nahoru