dnes
Čtvrtek - zatazeno
6°C
zítra
Pátek - obcasny-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
3°C
Nejdřív duchovno, pak kultura. Na Noc kostelů naváže Muzejní noc
Do Muzejní noci se tradičně zapojí i Národní technické muzeum na Letné. Foto: www.prazskamuzejninoc.cz

Nejdřív duchovno, pak kultura. Na Noc kostelů naváže Muzejní noc

Tradiční červnové akce v Praze, Noc kostelů a Muzejní noc, letos neodděluje týden, ale jeden den. První se koná v pátek, druhá v sobotu. 

Při Noci kostelů bude v Praze zpřístupněno zhruba 300 kostelů. Jen v Praze 1 téměř čtyři desítky. Většina kostelů otevře své dveře a brány v 18 hodin. Program končí na většině míst mezi dvaadvacátou hodinou a půlnocí. Pro naplánování vlastní trasy poslouží nejlépe internetové stránky projektu www.nockostelu.cz.

Do horního vyhledávače si zadáte slovo Praha a před vámi se otevře seznam všech kostelů zapojených do akce. U každého kostela se po prokliknutí ukáže podrobný program. Po trase tramvaje číslo 22 bude mezi zastávkami Malovanka a Čechovo náměstí jezdit od 18 do 22 hodin „pojízdný kostel“. Součástí programu bude hudba, zpěv, ale i modlitby a osobní rozhovory s cestujícími. 

Muzejní noc letos již potřinácté

V sobotu 11. června se úderem 19. hodiny otevřou již potřinácté dveře 80 pražských muzeí a galerií, které ve večerních hodinách zpřístupní 52 institucí. Muzejní nadšenci se mohou i letos těšit na netypické noční prohlídky stálých expozic a výstav doplněné bohatým doprovodným programem pro malé i velké návštěvníky.

Jako každoročně nebudou chybět workshopy, výtvarné dílny, koncerty, přednášky, divadelní a taneční představení či filmové projekce. Noční návštěva muzeí je již tradičně zdarma, stejně tak i doprava speciálními muzejními autobusovými linkami.

Nováčky letošního ročníku jsou Český rozhlas – Galerie Vinohradská 12, Galerie Lucerna – Prostor pro současné umění, Galerie Věda a umění AV ČR, Národní památník hrdinů heydrichiády, Slovenský dom v Prahe a Univerzita Karlova v Praze – historické sídlo Karolinum.

Více informací o akci naleznete na: www.prazskamuzejninoc.cz

Může se vám hodit: Speciální autobusové linky při Muzejní noci a další změny v dopravě
 


Francouzský adventní trh: Jedinečný gurmánský zážitek přímo v centru

28. listopadu 2017 v 15:58

Ve dnech od 2. – 3. prosince se Novoměstská radnice v Praze 2 promění ve Francouzský adventní trh. Milovníci dobrého jídla, hudby a francouzské atmosféry si zde přijdou na své. Mohou se těšit na vybrané lahůdky francouzské kuchyně, výtečné víno, hudební doprovodný program a na řadu novinek, to vše...

Další články
Nahoru