dnes
Neděle - jasno
20°C
zítra
Pondělí - jasno
18°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
19°C
Nejčastější chyby nováčků ve fitness centrech? Jednostrannost, netrpělivost a cvičení bez trenéra
Interiér fitness centra HardCool gym. Foto: archiv

Nejčastější chyby nováčků ve fitness centrech? Jednostrannost, netrpělivost a cvičení bez trenéra

Martina Dostálová je majitelkou a odborným garantem fitness centra HardCool gym. V čem je tato středně velká posilovna, kterou naleznete ve Vyšehradské ulici 12 v Praze 2, specifická? Jakých soutěží se Dostálová zúčastnila a na jaká klání se chystá? I to se dozvíte v rozhovoru, který poskytnula serveru Pražský patriot. 
martina-dostalova-1

Martina Dostálová. Foto: Stevied

Jakých soutěží jste se loni zúčastnila a s jakým výsledkem?
Loni jsem absolvovala seriál závodu Arnold Classic, kde jsem závodila ve strongwoman v open kategorii, což je pro mě větší výzva než být ve své lehčí váhové kategorii. V Austrálii i v Africe jsem byla na druhém místě. V Austálii jsem si ještě odzávodila powerlifting, kde jsem byla na čtvrtém místě. Závod byl bez přepočtu na body a opět open. Na Mezinárodním mistrovství České republiky v silovém trojboji jsem vyhrála absolutně a získala titul Vítěz vítězů – na body jsem porazila i chlapy. Vrcholem sezony byl v prosinci třídenní závod v Severní Karolíně Official Strongman games, kde jsem se na konci druhého dne zranila a propadla se pak na konečné páté místo.

Jakých dalších klání se plánujete zúčastnit letos?
Letos pojedu opět Arnold Classic, ale už svou váhovou kategorii. Začínám v březnu v Austrálii a opět i trojboj. V prosinci pak Official strongman games a co mezi tím, to uvidím. Nemám sponzory, vše si hradím sama, takže je to náročné.

Kolik hodině denně musíte trénovat a je pro potřeby tréninku dostačující vybavení fitness centra HardCool gym ve Vyšehradské ulici, které provozujete?
Trénuji pětkrát týdně a můj trénink trvá většinou 90 minut, páteční trénink o hodinu déle. A jak ráda říkám – gym mám vybavený sobecky, takže mi zde opravdu nic nechybí.

Prohlídka pražského fitness centra HardCool Gym

Jste i trenérkou. Co může klient, který se rozhodne Vašich služeb využít, očekávat?
Může očekávat přátelský a přitom profesionální přístup. Trénink uzpůsobím požadavkům klienta. Pro začátečníky je samozřejmostí vstupní rozhovor a anamnéza. Pokročilí cvičenci, kteří zvládají techniku a nepotřebují nad sebou již dozor, často využívají online coaching.

Jak taková jedna tréninková lekce vypadá a jak dlouho trvá?
Lekce trvá 60 až 75 minut a skládá se ze zahřátí, úvodního protažení, samotného tréninku a závěrečného protažení – uvolnění. Toto mají všechny lekce společné, trénink jako takový je u každého jiný. Jinak vypadá trénink v redukci, jinak pro silového sportovce. 

trenink-hard-cool-gym

Trénink v HardCool gym

Jaké nejčastější chyby návštěvníci fitness centra dělají?
V první řadě je to neznalost zdravotního stavu – to platí ze strany klienta i trenéra.
-Cvičení bez trenéra – zejména u začátečníka je to chyba. Často pak trénují pořád dokola to samé a o špatném provedení cviků nemluvě.
-Trénování s maximální, minimální (protože nechceme vypadat jako kulturisti přece, což je ovšem nesmysl) nebo zcela náhodnou zátěží na každém tréninku.
-Nedostatek trpělivosti.
-Nezapojování středu těla.
-Jednostrannost.
-Nevhodná strava a nedostatek spánku.

V jaké výši je vstupné do HardCool gym a nabízíte i nějaké slevy pro častější návštěvníky? A co třeba slevy pro studenty, nabízíte je?
Jednorázový vstup máme 130 korun, studenti 90 korun. Pro stálé klienty máme zvýhodněné permanentky, které nabízíme měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo vstupové. Studenti mají slevu samozřejmě i na permanentky. Přijímáme kartu Multisport.


Do Klánovic za zážitky

Včera v 08:38

V neděli 12. května nebude v Klánovickém lese o dobrodružství nouze. Zážitkový závod dvojic zvaný Klánovický MiniAdventure, při němž se plní nejrůznější úkoly, nabízí skvělou zábavu i sportovní výkon. Závodí dospělé dvojice i kategorie rodičů s dětmi.

Toto vážné onemocnění je bohužel na vzestupu, velmi vážnému průběhu loni čelily už stovky lidí

19. dubna 2019 ve 20:36

Těžký zápal plic, otrava krve, zánět mozkových blan či akutní zánět středního ucha. To jsou jen některá onemocnění dětí i dospělých, která může mít na svědomí pneumokok – bakterie Streptococcus pneumoniae. Velmi vážnému průběhu invazivní pneumokokové infekce (IPO) loni v České republice podle...

Praha 13 zve na Butovický rohlík 2019

17. dubna 2019 v 07:33

Praha 13 a Triatlon sportklub Praha zvou do Centrálního parku na tradiční cyklistický závod pro všechny věkové kategorie, který se koná u příležitosti Dne Země v sobotu 27. dubna v 8:30 na hrázi Stodůleckého rybníka v Centrálním parku.  

Na Řezáčově náměstí se odehraje jarní šachový turnaj

11. dubna 2019 ve 13:04

Na jaře roku 2016 umístila Praha 7 do veřejného prostoru dva šachové stolky. Jeden našel svůj domov na Řezáčově náměstí, druhý v parčíku v Tusarově ulici. Od té doby městská část pořádá pravidelné jarní šachové turnaje. Ten letošní se uskuteční ve středu 17. dubna od...

Praha 2: Mega Street Basketbal zdarma

11. dubna 2019 v 06:59

Dnes odstartuje v parku na Folimance série tréninků „Mega Street Basketbal“. Basketbalová série je určena pro děti od 8 do 18 let ze sociálně slabších rodin. Organizují ji USK Praha, Městská policie Praha 2 a nezisková organizace Klub Beztíže.

Běhej s námi míří do finále. V Únětickém pivovaru poteče pivo a bude se tančit

10. dubna 2019 v 09:25

Nový čtyřdílný seriál závodů Běhej s námi na západním okraji Prahy pílí do finiše. Poběží i Únětice, obec sousedící se Suchdolem! Už tento čtvrtek 11. dubna se zde chystá finále, start šestikilometrové trati je v 18 hodin na půdě zdejšího pivovaru. 

Další články
Nahoru