dnes
Středa - zatazeno
29°C
zítra
Čtvrtek - bourky
27°C
pozítří
Pátek - zatazeno
22°C
Nejčastější chyby nováčků ve fitness centrech? Jednostrannost, netrpělivost a cvičení bez trenéra
Interiér fitness centra HardCool gym. Foto: archiv

Nejčastější chyby nováčků ve fitness centrech? Jednostrannost, netrpělivost a cvičení bez trenéra

Martina Dostálová je majitelkou a odborným garantem fitness centra HardCool gym. V čem je tato středně velká posilovna, kterou naleznete ve Vyšehradské ulici 12 v Praze 2, specifická? Jakých soutěží se Dostálová zúčastnila a na jaká klání se chystá? I to se dozvíte v rozhovoru, který poskytnula serveru Pražský patriot. 
martina-dostalova-1

Martina Dostálová. Foto: Stevied

Jakých soutěží jste se loni zúčastnila a s jakým výsledkem?
Loni jsem absolvovala seriál závodu Arnold Classic, kde jsem závodila ve strongwoman v open kategorii, což je pro mě větší výzva než být ve své lehčí váhové kategorii. V Austrálii i v Africe jsem byla na druhém místě. V Austálii jsem si ještě odzávodila powerlifting, kde jsem byla na čtvrtém místě. Závod byl bez přepočtu na body a opět open. Na Mezinárodním mistrovství České republiky v silovém trojboji jsem vyhrála absolutně a získala titul Vítěz vítězů – na body jsem porazila i chlapy. Vrcholem sezony byl v prosinci třídenní závod v Severní Karolíně Official Strongman games, kde jsem se na konci druhého dne zranila a propadla se pak na konečné páté místo.

Jakých dalších klání se plánujete zúčastnit letos?
Letos pojedu opět Arnold Classic, ale už svou váhovou kategorii. Začínám v březnu v Austrálii a opět i trojboj. V prosinci pak Official strongman games a co mezi tím, to uvidím. Nemám sponzory, vše si hradím sama, takže je to náročné.

Kolik hodině denně musíte trénovat a je pro potřeby tréninku dostačující vybavení fitness centra HardCool gym ve Vyšehradské ulici, které provozujete?
Trénuji pětkrát týdně a můj trénink trvá většinou 90 minut, páteční trénink o hodinu déle. A jak ráda říkám – gym mám vybavený sobecky, takže mi zde opravdu nic nechybí.

Prohlídka pražského fitness centra HardCool Gym

Jste i trenérkou. Co může klient, který se rozhodne Vašich služeb využít, očekávat?
Může očekávat přátelský a přitom profesionální přístup. Trénink uzpůsobím požadavkům klienta. Pro začátečníky je samozřejmostí vstupní rozhovor a anamnéza. Pokročilí cvičenci, kteří zvládají techniku a nepotřebují nad sebou již dozor, často využívají online coaching.

Jak taková jedna tréninková lekce vypadá a jak dlouho trvá?
Lekce trvá 60 až 75 minut a skládá se ze zahřátí, úvodního protažení, samotného tréninku a závěrečného protažení – uvolnění. Toto mají všechny lekce společné, trénink jako takový je u každého jiný. Jinak vypadá trénink v redukci, jinak pro silového sportovce. 

trenink-hard-cool-gym

Trénink v HardCool gym

Jaké nejčastější chyby návštěvníci fitness centra dělají?
V první řadě je to neznalost zdravotního stavu – to platí ze strany klienta i trenéra.
-Cvičení bez trenéra – zejména u začátečníka je to chyba. Často pak trénují pořád dokola to samé a o špatném provedení cviků nemluvě.
-Trénování s maximální, minimální (protože nechceme vypadat jako kulturisti přece, což je ovšem nesmysl) nebo zcela náhodnou zátěží na každém tréninku.
-Nedostatek trpělivosti.
-Nezapojování středu těla.
-Jednostrannost.
-Nevhodná strava a nedostatek spánku.

V jaké výši je vstupné do HardCool gym a nabízíte i nějaké slevy pro častější návštěvníky? A co třeba slevy pro studenty, nabízíte je?
Jednorázový vstup máme 130 korun, studenti 90 korun. Pro stálé klienty máme zvýhodněné permanentky, které nabízíme měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo vstupové. Studenti mají slevu samozřejmě i na permanentky. Přijímáme kartu Multisport.


Čeští softbalisté nestačili na Japonsko. Dominantní byl nadhazovač Matsuda

17. června 2019 ve 23:43

Čeští softbalisté zaznamenali na mistrovství světa v Praze a v Havlíčkově Brodě druhou prohru. V neděli nestačili na Japonsko po výsledku 3:4. Ačkoliv v úvodu si čeští hráči připsali tři body, pro další si v průběhu zápasu už nedoběhli. 

Pohádky, filmy nebo drama. Letní filmová škola ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu

17. června 2019 v 08:25

Filmový festival v Uherském Hradišti odstartuje 26. července. Tým Letní filmové školy ocení Hynka Bočana a Milana Lasicu. Hynek Bočan natočil filmy pro kina i televizi, je také režisérem skvělých seriálů, třeba Zdivočelé země. Na Letní filmové škole Bočan představí historické drama Čest a sláva,...

Vzácné onemocnění bere pacientům energii, krásu i život. Umí udeřit náhle a příčinou není vždy jen genetika

12. června 2019 v 10:48

Napínání a tuhnutí kůže a postupná devastace vnitřních orgánů bez šance na úspěšné vyléčení – takové jsou vyhlídky pacientů se sklerodermií. Kromě toho, že se dotýká jejich fyzického stavu, má zásadní vliv i na estetiku a psychiku.   

Sportovat můžete v atletickém areálu v Praze 2

11. června 2019 ve 20:54

Ve venkovním atletickém areálu TJ Sokol Praha Královské Vinohrady jsou k dispozici sprchy, toalety a možnost uzamčení cenností.

Celé léto můžete cvičit zdarma u Planetária

11. června 2019 v 11:27

Rehabilitačně posilovací cvičení pod širým nebem, na které kromě podložky na cvičení nic nepotřebujete.

Rodiny v nouzi popdpoří Běh dobré vůle Nadace Olgy Havlové. Registrovat se můžete již nyní

11. června 2019 v 10:47

Rádi běháte a chcete spojit příjemné s užitečným? Přihlaste se na první ročník Běhu dobré vůle a můžete takto pomoci rodinám v nouzi. Běh pořádá Výbor dobré vůle – Nadace Olgy Havlové 12. září v 18 hodin v oboře Hvězda. Akci podporují významné české sportovní osobnosti, například Petr Frydrych,...

Ve čtvrtek běhejte s Osmičkou

5. června 2019 v 15:21

Praha 8 ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají pod vedením profesionálního trenéra běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku.

Mezinárodní turnaj ve volejbale sedících Sitting Comet 2019

4. června 2019 v 08:16

V sobotu 15. a neděli 16. června od 9 hodin v tělocvičně ZŠ Na Šutce, Na Šutce 440/28, Praha 8.

Další články
Nahoru