dnes
Úterý - oblacno
12°C
zítra
Středa - zatazeno
10°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
12°C
Nejčastější chyby nováčků ve fitness centrech? Jednostrannost, netrpělivost a cvičení bez trenéra
Interiér fitness centra HardCool gym. Foto: archiv

Nejčastější chyby nováčků ve fitness centrech? Jednostrannost, netrpělivost a cvičení bez trenéra

Martina Dostálová je majitelkou a odborným garantem fitness centra HardCool gym. V čem je tato středně velká posilovna, kterou naleznete ve Vyšehradské ulici 12 v Praze 2, specifická? Jakých soutěží se Dostálová zúčastnila a na jaká klání se chystá? I to se dozvíte v rozhovoru, který poskytnula serveru Pražský patriot. 
martina-dostalova-1

Martina Dostálová. Foto: Stevied

Jakých soutěží jste se loni zúčastnila a s jakým výsledkem?
Loni jsem absolvovala seriál závodu Arnold Classic, kde jsem závodila ve strongwoman v open kategorii, což je pro mě větší výzva než být ve své lehčí váhové kategorii. V Austrálii i v Africe jsem byla na druhém místě. V Austálii jsem si ještě odzávodila powerlifting, kde jsem byla na čtvrtém místě. Závod byl bez přepočtu na body a opět open. Na Mezinárodním mistrovství České republiky v silovém trojboji jsem vyhrála absolutně a získala titul Vítěz vítězů – na body jsem porazila i chlapy. Vrcholem sezony byl v prosinci třídenní závod v Severní Karolíně Official Strongman games, kde jsem se na konci druhého dne zranila a propadla se pak na konečné páté místo.

Jakých dalších klání se plánujete zúčastnit letos?
Letos pojedu opět Arnold Classic, ale už svou váhovou kategorii. Začínám v březnu v Austrálii a opět i trojboj. V prosinci pak Official strongman games a co mezi tím, to uvidím. Nemám sponzory, vše si hradím sama, takže je to náročné.

Kolik hodině denně musíte trénovat a je pro potřeby tréninku dostačující vybavení fitness centra HardCool gym ve Vyšehradské ulici, které provozujete?
Trénuji pětkrát týdně a můj trénink trvá většinou 90 minut, páteční trénink o hodinu déle. A jak ráda říkám – gym mám vybavený sobecky, takže mi zde opravdu nic nechybí.

Prohlídka pražského fitness centra HardCool Gym

Jste i trenérkou. Co může klient, který se rozhodne Vašich služeb využít, očekávat?
Může očekávat přátelský a přitom profesionální přístup. Trénink uzpůsobím požadavkům klienta. Pro začátečníky je samozřejmostí vstupní rozhovor a anamnéza. Pokročilí cvičenci, kteří zvládají techniku a nepotřebují nad sebou již dozor, často využívají online coaching.

Jak taková jedna tréninková lekce vypadá a jak dlouho trvá?
Lekce trvá 60 až 75 minut a skládá se ze zahřátí, úvodního protažení, samotného tréninku a závěrečného protažení – uvolnění. Toto mají všechny lekce společné, trénink jako takový je u každého jiný. Jinak vypadá trénink v redukci, jinak pro silového sportovce. 

trenink-hard-cool-gym

Trénink v HardCool gym

Jaké nejčastější chyby návštěvníci fitness centra dělají?
V první řadě je to neznalost zdravotního stavu – to platí ze strany klienta i trenéra.
-Cvičení bez trenéra – zejména u začátečníka je to chyba. Často pak trénují pořád dokola to samé a o špatném provedení cviků nemluvě.
-Trénování s maximální, minimální (protože nechceme vypadat jako kulturisti přece, což je ovšem nesmysl) nebo zcela náhodnou zátěží na každém tréninku.
-Nedostatek trpělivosti.
-Nezapojování středu těla.
-Jednostrannost.
-Nevhodná strava a nedostatek spánku.

V jaké výši je vstupné do HardCool gym a nabízíte i nějaké slevy pro častější návštěvníky? A co třeba slevy pro studenty, nabízíte je?
Jednorázový vstup máme 130 korun, studenti 90 korun. Pro stálé klienty máme zvýhodněné permanentky, které nabízíme měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo vstupové. Studenti mají slevu samozřejmě i na permanentky. Přijímáme kartu Multisport.


Praha 9: Pečujete o své blízké? Potkejte se s odborníky

17. února 2019 v 08:01

Setkání s odborníky z projektu Dva životy – Praha, který pomáhá pečujícím o své blízké – děti nad 18 let, partnery s onkologickým onemocněním, po vážných autonehodách, seniory, zdravotně postižené osoby, rodiče, prarodiče, se koná v úterý 5. března.

Vodou můžete šetřit v koupelně, kuchyni i na zahradě

16. února 2019 v 07:38

Více než miliarda lidí na Zemi nemá přístup k nezávadné pitné vodě. U nás se spotřebuje za den průměrně 93 litrů vody na osobu, zatímco v nejchudších částech světa se lidé musí spokojit i s 10 litry na den.

Veolia pomáhá v boji s kůrovcem

14. února 2019 ve 12:53

Přední čeští entomologové a odborníci na umělou inteligenci spojili síly v rámci projektu na podporu rozvoje vědy a techniky Česká hlava k boji proti kůrovci. Pomocí systémů s umělou inteligencí vytvářejí program, který z leteckých snímků lesů automaticky vyhledá a označí stromy, které jsou...

Když jde o srdce. Den zdraví na Šestce

12. února 2019 v 10:33

Ve čtvrtek 14. února budou na Šestce desítky doktorů, sester, mladých mediků a další odborný personál z Ústřední vojenské nemocnice ve Střešovicích.

Kluziště na Letné funguje i o jarních prázdninách. Na Valentýna chystá speciální program

11. února 2019 v 16:16

Jednou z možností jak strávit příjemné chvíle o jarních, je určitě také návštěva kluziště na Letné. To je v provozu až do 24. února, tedy i v termínu pražských jarních prázdnin. Na den svatého Valentýna, na 14. února, je připraven speciální program – Valentýnské...

Praha 11: Tereza Šínová mistryní ČR v halovém pětiboji juniorek

11. února 2019 v 10:37

Talentovaná závodnice oddílu Atletika Jižní Město Tereza Elena Šínová se stala v sobotu 9. února mistryní ČR v halovém pětiboji v osobním rekordu 4.047 bodů.

David Frej: Život bez zánětu

9. února 2019 v 10:15

Zánět je reakcí imunitního systému, která nás chrání proti toxinům, infekcím a poranění. Chronický zánět, který v těle přetrvává dlouhou dobu, ovšem způsobuje závažné poškození a poruchy vedoucí k chronickým onemocněním.

Další články
Nahoru