dnes
Úterý - jasno
18°C
zítra
Středa - obcasny-dest
15°C
pozítří
Čtvrtek - oblacno
16°C
Nejčastější chyby nováčků ve fitness centrech? Jednostrannost, netrpělivost a cvičení bez trenéra
Interiér fitness centra HardCool gym. Foto: archiv

Nejčastější chyby nováčků ve fitness centrech? Jednostrannost, netrpělivost a cvičení bez trenéra

Martina Dostálová je majitelkou a odborným garantem fitness centra HardCool gym. V čem je tato středně velká posilovna, kterou naleznete ve Vyšehradské ulici 12 v Praze 2, specifická? Jakých soutěží se Dostálová zúčastnila a na jaká klání se chystá? I to se dozvíte v rozhovoru, který poskytnula serveru Pražský patriot. 
martina-dostalova-1

Martina Dostálová. Foto: Stevied

Jakých soutěží jste se loni zúčastnila a s jakým výsledkem?
Loni jsem absolvovala seriál závodu Arnold Classic, kde jsem závodila ve strongwoman v open kategorii, což je pro mě větší výzva než být ve své lehčí váhové kategorii. V Austrálii i v Africe jsem byla na druhém místě. V Austálii jsem si ještě odzávodila powerlifting, kde jsem byla na čtvrtém místě. Závod byl bez přepočtu na body a opět open. Na Mezinárodním mistrovství České republiky v silovém trojboji jsem vyhrála absolutně a získala titul Vítěz vítězů – na body jsem porazila i chlapy. Vrcholem sezony byl v prosinci třídenní závod v Severní Karolíně Official Strongman games, kde jsem se na konci druhého dne zranila a propadla se pak na konečné páté místo.

Jakých dalších klání se plánujete zúčastnit letos?
Letos pojedu opět Arnold Classic, ale už svou váhovou kategorii. Začínám v březnu v Austrálii a opět i trojboj. V prosinci pak Official strongman games a co mezi tím, to uvidím. Nemám sponzory, vše si hradím sama, takže je to náročné.

Kolik hodině denně musíte trénovat a je pro potřeby tréninku dostačující vybavení fitness centra HardCool gym ve Vyšehradské ulici, které provozujete?
Trénuji pětkrát týdně a můj trénink trvá většinou 90 minut, páteční trénink o hodinu déle. A jak ráda říkám – gym mám vybavený sobecky, takže mi zde opravdu nic nechybí.

Prohlídka pražského fitness centra HardCool Gym

Jste i trenérkou. Co může klient, který se rozhodne Vašich služeb využít, očekávat?
Může očekávat přátelský a přitom profesionální přístup. Trénink uzpůsobím požadavkům klienta. Pro začátečníky je samozřejmostí vstupní rozhovor a anamnéza. Pokročilí cvičenci, kteří zvládají techniku a nepotřebují nad sebou již dozor, často využívají online coaching.

Jak taková jedna tréninková lekce vypadá a jak dlouho trvá?
Lekce trvá 60 až 75 minut a skládá se ze zahřátí, úvodního protažení, samotného tréninku a závěrečného protažení – uvolnění. Toto mají všechny lekce společné, trénink jako takový je u každého jiný. Jinak vypadá trénink v redukci, jinak pro silového sportovce. 

trenink-hard-cool-gym

Trénink v HardCool gym

Jaké nejčastější chyby návštěvníci fitness centra dělají?
V první řadě je to neznalost zdravotního stavu – to platí ze strany klienta i trenéra.
-Cvičení bez trenéra – zejména u začátečníka je to chyba. Často pak trénují pořád dokola to samé a o špatném provedení cviků nemluvě.
-Trénování s maximální, minimální (protože nechceme vypadat jako kulturisti přece, což je ovšem nesmysl) nebo zcela náhodnou zátěží na každém tréninku.
-Nedostatek trpělivosti.
-Nezapojování středu těla.
-Jednostrannost.
-Nevhodná strava a nedostatek spánku.

V jaké výši je vstupné do HardCool gym a nabízíte i nějaké slevy pro častější návštěvníky? A co třeba slevy pro studenty, nabízíte je?
Jednorázový vstup máme 130 korun, studenti 90 korun. Pro stálé klienty máme zvýhodněné permanentky, které nabízíme měsíční, čtvrtletní, pololetní nebo vstupové. Studenti mají slevu samozřejmě i na permanentky. Přijímáme kartu Multisport.


Poradny cévního věku. Lidé tam zjistí, jak mají staré cévy

13. října 2019 v 10:26

Onemocnění srdce a cév jsou v čele s ischemickou chorobou srdeční a vysokým krevním tlakem zodpovědné za téměř polovinu všech úmrtí v České republice. Představují i významný ekonomický problém – léčba pacientů s nemocemi srdce a cév stojí v tuzemsku systém veřejného zdravotního pojištění kolem...

Protahovací, rehabilitační a posilovací cvičení na Národní třídě

8. října 2019 v 07:11

Na Národní třídě si můžete každý čtvrtek dopoledne zacvičit jógu, protáhnout se a poradit se s lektorkou o tom, co vás trápí a na co je potřeba se zaměřit. Cvičení pro klientky 50+.

Zaběhat si můžete s Osmičkou

8. října 2019 v 07:05

Osmá městská část ve spolupráci se sdružením R TEAM pořádají běžeckou školu Prahy 8 bez rozdílu věku. Běžecká škola pod vedením profesionálního trenéra se koná v říjnu každé úterý od 18 hodin.

Praha 15: Hatha jóga pro každého

7. října 2019 ve 22:08

Od středy 2. října probíhají lekce hatha jógy v obřadní síni radnice Prahy 15.

Další články
Nahoru