Dnes Sobota - oblacno -6°C
Zítra Neděle - oblacno -10°C
Sobota 16. 1. 2021
Svátek má Ctirad
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nejbarevnější festival v Praze navštívilo několik tisíc lidí z celého světa
Vyvrcholením hudební části festivalu bylo vystoupení izraelských Beta Zinq. Foto: P9

Nejbarevnější festival v Praze navštívilo několik tisíc lidí z celého světa

V sobotu proběhl v parku Podviní tradiční multikulturní festival Barevná devítka. Jeho jubilejní 15. ročník se zaměřil nejen na hudbu a představení kultur z celého světa, ale také na světovou gastronomii. Exotické pochoutky před návštěvníky připravovala Kristína Nemčková, vítězka prestižní televizní soutěže Masterchef.

Festival nabídl k ochutnání pokrmy na více než 50 stáncích s chutěmi z celého světa. Hlavní podium patřilo nejrůznějším stylům world music, největší ohlas u publika získal za své energické vystoupení africký soubor Bijou Camara & Guinee Toumboui, kubánská skupina Pragasón, ska kapela Rastafidli Orkestra či zpěvák Mário Bihári a Bachtale Apsa. Vyvrcholením hudební části festivalu bylo vystoupení izraelských Beta Zinq.

Přehlídku tradiční české hudby a řemesel nabídla druhá festivalová scéna Celé Česko na Devítce, kde patřilo k nejzajímavějším bodům programu brněnské trio Ponk. Bohatý festivalovou nabídku zde doplnila cimbálovka a lidové tance, čímž scéna poukázala na kulturní zajímavosti jednotlivých koutů ČR.

Na Horním podiu probíhaly po celý den hojně navštěvované taneční workshopy s lekcemi afrického, kubánského či japonského tance. Ohnivou „tečku“ za letošním ročníkem festivalu Barevná devítka udělalo dechberoucí fireshow skupiny Firelovers.


Praha 11: Vyfoťte to a pošlete na radnici

Včera ve 12:05

Nepořádek, uhynulí holubi, nelegální skládka, poničené lavičky, díry v chodníku. Občané městské části mohou prostřednictvím MMS zpráv a e-mailem zasílat na adresu mms@praha11.cz fotografie s upozorněním na nedostatky, které se na území městské části Praha...

Anketa ukázala, jak se žije v jednotlivých lokalitách Prahy 5

12. ledna 2021 ve 22:30

Radnice Prahy 5 na podzim vyhlásila anketu a díky jejím výsledkům má nyní detailní přehled o tom, co trápí obyvatele v konkrétních místech i jaké změny by v budoucnu uvítali.

Praha 9: HitHit kampaň pro Knoflík

12. ledna 2021 ve 12:45

Rodinné a komunitní centrum Knoflík v Praze 9 funguje víc jak 20 let. V této nelehké době, době zavřených kurzů, kaváren a aktivit nabízí odměny ve formě zážitků, kurzů, drobností a dobrot s vírou, že špatný čas přejde.

Pražské služby v nové kampani vysvětlují, jak se správně zbavit vánočního stromku

10. ledna 2021 ve 21:23

Kam s ním? Rozhodně ne do popelnice, prosí společnost Pražské služby (PSAS). Řeč je o vánočním stromku. Pražané se tohoto symbolu Vánoc zbavují tradičně v průběhu ledna. Se správným postupem likvidace radí nová kampaň na sociálních sítích Pražských služeb a...

Naháňka na černou zvěř na Klapici. Myslivci vyzývají k opatrnosti

8. ledna 2021 v 19:25

Podle informací Mysliveckého spolku Radotín se bude v sobotu 9. ledna konat naháňka na černou zvěř na území přírodní rezervace Klapice. Akce je plánována od 9. hodiny ranní přibližně do 13 hodin.

Další články
Nahoru