dnes
Neděle - oblacno
24°C
zítra
Pondělí - oblacno
25°C
pozítří
Úterý - oblacno
20°C
Nejbarevnější festival v Praze navštívilo několik tisíc lidí z celého světa
Vyvrcholením hudební části festivalu bylo vystoupení izraelských Beta Zinq. Foto: P9

Nejbarevnější festival v Praze navštívilo několik tisíc lidí z celého světa

V sobotu proběhl v parku Podviní tradiční multikulturní festival Barevná devítka. Jeho jubilejní 15. ročník se zaměřil nejen na hudbu a představení kultur z celého světa, ale také na světovou gastronomii. Exotické pochoutky před návštěvníky připravovala Kristína Nemčková, vítězka prestižní televizní soutěže Masterchef.

Festival nabídl k ochutnání pokrmy na více než 50 stáncích s chutěmi z celého světa. Hlavní podium patřilo nejrůznějším stylům world music, největší ohlas u publika získal za své energické vystoupení africký soubor Bijou Camara & Guinee Toumboui, kubánská skupina Pragasón, ska kapela Rastafidli Orkestra či zpěvák Mário Bihári a Bachtale Apsa. Vyvrcholením hudební části festivalu bylo vystoupení izraelských Beta Zinq.

Přehlídku tradiční české hudby a řemesel nabídla druhá festivalová scéna Celé Česko na Devítce, kde patřilo k nejzajímavějším bodům programu brněnské trio Ponk. Bohatý festivalovou nabídku zde doplnila cimbálovka a lidové tance, čímž scéna poukázala na kulturní zajímavosti jednotlivých koutů ČR.

Na Horním podiu probíhaly po celý den hojně navštěvované taneční workshopy s lekcemi afrického, kubánského či japonského tance. Ohnivou „tečku“ za letošním ročníkem festivalu Barevná devítka udělalo dechberoucí fireshow skupiny Firelovers.


V parcích Prahy 3 jsou nová pítka pro zvířata

2. července 2020 ve 13:42

Praha 3 tento týden instalovala ve svých parcích celkem šestnáct pítek, která jsou určena zejména pro ptáky a ježky. Misky s vodou pomohou drobným živočichům, kteří ve městech zejména v letních měsících nemají dostatek vody.  

Praha 1 chystá na podzim Spolkový den

1. července 2020 ve 13:24

Den, v rámci kterého budou spolky prezentovat své činnosti se připravuje na 17. září. Připraveny budou ukázky zpěvu i cvičení. Moderuje Alexander Hemala.

Piráti představili metodiku zakládání komunitních zahrad

30. června 2020 v 08:59

V sobotu proběhla v pražském Pirátském centru konference PirateCon věnovaná komunitním zahradám. Byla zde představena aktuální metodika k zakládání komunitních zahrad, kterou vydala Kokoza pro hlavní město Prahu, a která je součástí Implementačního plánu adaptační strategie na klimatickou změnu....

Praha 5: Klub konverzace v češtině

30. června 2020 v 06:47

Klub konverzace v češtině připravila pátá městská část. Klub je zdarma pro všechny cizince, nejen ty z Prahy 5. Začíná se zítra, 1. července.

Praha 6: Pamětní deska Josefu Dudovi

30. června 2020 v 06:36

Dnes ve 14 hodin bude slavnostně odhalena pamětní deska generálmajorovi letectva RAF Josefu Dudovi. Osobnost Josefa Dudy je spojena s budováním čs. letectva v letech 1928–1939.

Letní jazykový kurz italštiny v Praze 5

29. června 2020 ve 23:43

Praha 5 připravila pro zájemce lekce konverzace v italštině. Lektorka Vanessa a rodilý mluvčí Domenico věří, že zábavná forma s maximálním důrazem na komunikaci a schopnost konverzace je základním klíčem k cizímu jazyku a tedy i pochopení kultury a životního stylu.

Praha 11 poděkovala organizacím i dobrovolníkům

28. června 2020 v 10:47

Vedení Prahy 11 ocenilo organizace a dobrovolníky, kteří pomáhali v době krize spojené s koronavirem. Díky jejich pomoci městská část nejen zvládla těžké období, ale také získala kontakty pro případnou další spolupráci.

Tradiční Francouzský trh na Kampě letos nebude chybět, potkat můžete Chantal Poullain

27. června 2020 v 08:54

Ve dnech od 14. do 19. července se Kampa promění v tradiční Francouzský trh plný gastronomických zážitků. Stejně jako každý rok budou mít návštěvníci trhu možnost ochutnat výtečná vína, vybrané francouzské speciality a zažít nevšední atmosféru v centru Prahy. Chybět nebude ani zábavný program pro...

Pomoc seniorům a samoživitelkám. Praha 15 zřídila právní poradnu zdarma

26. června 2020 ve 22:04

Městská část Praha 15 zřídila právní poradnu pro seniory a matky samoživitelky, která je k dispozici na radnici každou středu od 9 do 15 hodin, 7. patro, č. dv. 707. Právní služba bude zajišťována externí advokátní kanceláří až do konce letošního roku.

Anežka LIVE otevře zahrady kláštera

26. června 2020 ve 12:19

Letní program Národní galerie Praha, která pod hlavičkou Anežka LIVE otevírá zahrady Kláštera sv. Anežky České mnoha skvělým akcím, zahájí v úterý 30. června křest audioknihy Vladimír Beneš – Mé cesty do hlubin mozku, která vznikla z rozhovorů neurochirurga Vladimíra Beneše a novináře Martina...

Další články
Nahoru