dnes
Pondělí - jasno
1°C
zítra
Úterý - skorojasno
1°C
pozítří
Středa - oblacno
2°C
Nejatraktivnější památkou zůstává Hrad, z konaných akcí nejvíce lidí navštívilo Signal
Pražský hrad pohledem z náplavky u Vltavy. Foto: archiv

Nejatraktivnější památkou zůstává Hrad, z konaných akcí nejvíce lidí navštívilo Signal

Perly pražské architektury, ale i mladé progresivní akce, poutají pozornost domácích i zahraničních turistů. Nejatraktivnější památkou v Praze nadále zůstává areál Pražského hradu, který si v roce 2014 prohlédlo více než 6 milionů návštěvníků. Zhruba každý šestý turista vystoupal na některou z pražských věží a rozhleden, nejúspěšnější akcí se loni stal festival světla Signal, jehož program zaujal téměř půl milionu diváků.

„Statistika návštěvnosti pražských památek a kulturních akcí se týká hlavně míst a událostí, na které se platí vstupné. Odhady například uvádějí, že po Karlově mostě projde ve vysoké sezoně až 35 tisíc lidí za den. Pražský hrad sice navštíví 6 milionů turistů, ale zhruba jen třetina jich zaplatí vstup do tamních expozic. Turistům však chceme předkládat i jiné tváře Prahy, než které znají z bedekrů. Letos proto upozorňujeme na možnosti aktivního poznávání města, domácím hostům chceme zase představit Prahu filmovou,“ říká tisková mluvčí Prague City Tourism Kateřina Bártová.

Novou expozici Národního technického muzea si loni prohlédlo 231 tisíc návštěvníků, o sedm tisíc víc prodaných vstupenek hlásí z Království železnic. Turisty zajímá i bohatá židovská minulost hlavního města, do objektů pod správou Židovského muzea jich přišlo přes půl milionu. Branou Zoologické zahrady prošlo asi 1 382 000 návštěvníků, přibližně o půl milionu více lidí se vyvezlo lanovkou na Petřín.

Vůbec nejúspěšnějším společensko-kulturním podnikem loňska se stal Signal festival, jenž do ulic metropole přilákal 463 tisíc obdivovatelů světelných projekcí. Nejnavštěvovanější výstavou uplynulého roku pak byla expozice „Tim Burton a jeho svět“ v Domě u Kamenného zvonu, na kterou se prodalo víc než sto tisíc vstupenek. V Olympijském parku na Letné bruslilo, lyžovalo či fandilo skoro 400 tisíc lidí.


Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Další články
Nahoru