Dnes Čtvrtek - obcasny-dest 9°C
Zítra Pátek - prehanky-dest 6°C
Čtvrtek 6. 5. 2021
Svátek má Radoslav
Koronavirus
Aktuální informace o šíření epidemie v Praze.
Nehodu se zraněním dětí způsobil podle policistů řidič autobusu svou nedbalostí, hrozí mu pět let vězení
Hasiči dokumentují místo nehody autobusů. Foto: Roman Půta / HZS Praha

Nehodu se zraněním dětí způsobil podle policistů řidič autobusu svou nedbalostí, hrozí mu pět let vězení

Kvůli srážce dvou autobusů na pražském Chodově, při které se na začátku prosince 2019 zranily téměř dvě desítky dětí, byl nyní obviněn jeden z řidičů. V případě odsouzení mu hrozí až pět let vězení.

Ve středu 4. prosince 2019 došlo po deváté hodině ráno u křižovatky Roztylské a Jarníkovy ulice v Praze 11 ke srážce dvou autobusů. Spoj MHD, ve kterém jely přibližně dvě desítky dětí z mateřské školy, narazil zezadu do prázdného (jen s řidičem) zájezdového autobusu stojícího na silnici před ním.

Zranilo se osmnáct cestujících. Pět dospělých bylo transportováno do nemocnice se středně těžkými zraněními, ostatní zranění byla lehká. Lehce zraněno bylo deset dětí z mateřské školky.

Na místě nehody tehdy zasahoval i vrtulník a vůz Atego pro mimořádné situace. Na pár hodin byl vyhlášen traumaplán.

Příčiny nehody na přehledné čtyřproudové silnici začala vyšetřovat policie, která nyní dospěla k závěrům. „Šedesátiletý řidič byl obviněný ze spáchání trestného činu obecné ohrožení z nedbalosti, za což mu v případě odsouzení hrozí až pětiletý pobyt za mřížemi,“ sdělila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová. Jde o řidiče, který řidil autobus MHD.


PVK mají rychlejší a přesnější přehled o kvalitě vody

Včera ve 20:59

Kvalita pitné vody je pro Pražské vodovody a kanalizace naprostou prioritou. Vzhledem k nutnosti rychlé a spolehlivé detekce kontaminantů vod, PVK ve své akreditované laboratoři zavedly nové moderní metody analýzy vody.

Diskuze: Dostupné rodinné bydlení v Praze 8

Včera ve 20:06

Praha 8 eviduje více než 100 000 stálých obyvatel a nadále se rozvíjí. Jak vytvořit dobré podmínky pro život celých rodin? Jak jim nabídnout finančně dostupné a kvalitní bydlení a vybavenost? Kam se má ubírat bytová výstavba? Jaké možnosti má samospráva a jaké nástroje má...

Města a obce musí dostat víc peněz na rozvoj, shodl se kulatý stůl poslankyně Červíčkové

Včera ve 20:04

Jak zajistit udržitelný rozvoj českých měst a obcí? A je kontribuce (nucený příspěvek/daň, pozn. red.) investorů tou správnou cestou? Podle účastníků včerejšího kulatého stolu pořádaného pražskou poslankyní Monikou Červíčkovou je kontribuce dvousečnou zbraní, která může vést akorát k dalšímu...

Radnice pomůže živnostníkům a podnikatelům, mohou inzerovat zdarma

Včera v 18:18

Praha 15 chce prostřednictvím bezplatné řádkové inzerce podpořit firmy, podnikatele a živnostníky se sídlem, provozovnou či poskytováním služeb v patnácté městské části.

PinCity Prahy 4 je modernější

Včera v 10:06

Praha 4 se koncem roku připojila k městům a obcím, které platformu PinCity provozují. Platforma umožňuje obyvatelům prostřednictvím jednoduchého grafického rozhraní lokalizovat a navrhnout si svůj vlastní projekt, který mohou ostatní lidé komentovat a hodnotit, a dát tak radnici najevo, co a kde...

Praha 15: Podávejte projekty do participativního rozpočtu

4. května 2021 ve 13:53

Do 19. května je možné podávat své návrhy do participativního rozpočtu Prahy 15. V rámci této výzvy jsou přijímány návrhy na investiční projekty určené na úpravu veřejně přístupného prostranství na území Prahy 15 – Hostivaře nebo Horních Měcholup na pozemcích svěřených městské části...

Další články
Nahoru