dnes
Čtvrtek - skorojasno
11°C
zítra
Pátek - polojasno
13°C
pozítří
Sobota - zatazeno
9°C
Nedostatek řidičů? Kolaps MHD nehrozí, snaží se uklidnit Pražany dopravní podnik
Ilustrační foto: archiv

Nedostatek řidičů? Kolaps MHD nehrozí, snaží se uklidnit Pražany dopravní podnik

V návaznosti na informace některých médií o kritickém nedostatku řidičů autobusů a hrozícím kolapsu MHD pražský dopravní podnik (DPP) upřesňuje, že výpadky spojů z personálních důvodů se netýkají linek, které sám provozuje.  

DPP naopak v prvním červencovém týdnu, kromě všech pravidelných linek, plnohodnotně zajistil personálně velmi náročnou výluku metra C. V pracovní dny potřeboval na vypravení 68 vozů náhradní autobusové dopravy navíc 108 řidičů.

„Můžeme ujistit Pražany, že na linkách, které zajišťuje DPP (přibližně 90 % veškeré městské autobusové dopravy v Praze), žádný kolaps nehrozí,“ ujišťuje místopředseda představenstva a dopravní ředitel DPP Ladislav Urbánek.

„V případě zájmu organizace Ropid je DPP připraven trvale převzít minimálně část dopravních výkonů, které by ostatní dopravci měli problém personálně zajistit,“ dodává Ladislav Urbánek.

Na zhoršující se situaci na trhu práce reagoval pražský dopravce včas zvýšeným náborem řidičů, včetně zavedení možnosti úhrady nákladů na zajištění příslušné kvalifikace.


Praha uspěla ve sporu s řidičem UBERu. Podle soudu se jedná o taxislužbu

8. listopadu 2017 v 18:30

Nejvyšší správní soud zrušil verdikt městského soudu v kauze řidiče využívajícího aplikaci UberPop. Řidič město žaloval kvůli tomu, že nesouhlasil s pokutou od magistrátu. Nejvyšší správní soud tak svým rozhodnutím potvrdil, že UBER má být posuzován jako klasická...

Další články
Nahoru