Dnes Středa - skorojasno 1°C
Zítra Čtvrtek - jasno 2°C
Středa 8. 2. 2023
Svátek má Milada
Pražské masopusty
Letošní masopustová sezona v Praze zahrnuje řadu akcí
Občanská sdružení

Nedoklubko vybralo přes 880 tisíc korun pro miminka do dlaně

Charitativního běhu a procházky organizace Nedoklubko se v neděli 2. května zúčastnilo 1148 běžců, celkem 4459 osob včetně miminek v kočárku vyrazilo na procházku. 

Cílem bylo nejen finančně podpořit neonatologická centra, ale i společně uběhnout a ujít alespoň 8500 kilometrů a to se podařilo.

„Letošní ročník byl netradiční, díky konceptu virtuální akce jsme zapojili naše fanoušky z celé republiky s cílem podpořit najednou všechna spolupracující neonatologická oddělení. Díky tomu se nám podařilo získat rekordní částku, za kterou oddělením poskytneme podpůrné tiskoviny, pomůcky, dárky pro oddělení, ale také pro rodiče a miminka. Všem účastníkům moc děkujeme. Jsme nadšení, takový ohlas a podporu jsme nečekali a moc si toho vážíme,“ říká Lucie Žáčková, předsedkyně a ředitelka organizace Nedoklubko.

Účastníci charitativního Běhu a procházky pro miminka do dlaně společně urazili 34 875 kilometrů, své startovné mohli věnovat konkrétní nemocnici. Nejvíce účastníků (87) běželo pro neonatologii FN Plzeň, v těsném závěsu bylo Brno (71). Na procházku vyrazilo nejvíce rodin pro Brno (125) a pro pražského Apolináře (105).

„Během neděle jsme byli zaplaveni krásnými fotografiemi a záběry od běžců a účastníků procházky. Sešla se nám galerie originálních vzpomínek na letošní Světový den rodičů předčasně narozených dětí, které jen potvrzují sounáležitost rodičů a vděk zdravotnímu personálu jednotlivých neonatologických oddělení.

Četné komentáře nás jen utvrdily v tom, že naše práce má smysl a máme v ní pokračovat. Všem ze srdce děkujeme,“ uzavírá Lucie Žáčková.Autor: TZ, red

V Green Table se dozvíte, kam putuje oblečení ze sbírky

27. ledna 2023 v 11:10

Novoroční sbírka oblečení a doplňků Nadačního fondu Veolia, která probíhá v Green Table Na Florenci 15 v Praze 1, představí kde a komu pomůže oblečení, které jste přinesli.

Podpora nadačního fondu pro Zlatý oříšek

25. ledna 2023 ve 12:54

Zlatý oříšek v letošním roce oslaví čtvrtstoletí své existence. Od prvního ročníku, který proběhl v roce 1998 se organizátorům podařilo v České republice ocenit a motivovat více jak tři tisíce talentovaných dětí, dvojic či dětských kolektivů ve věku od 6 do 14 let. Každoročně pak Zlatý oříšek...

Dvojka srdcem slaví páté narozeniny

24. ledna 2023 ve 13:17

Nadační fond městské části Praha 2 Dvojka srdcem slaví pět let od svého založení. Za dobu své existence nadace pomohla potřebným ve více než 130 případech a věnovala jim příspěvky za více než 1,1 milionu korun.  Zprostředkování rychlé a adresné pomoci bez zbytečné administrativy se osvědčilo...

Co nenosím, to pomůže! Novoroční sbírka oblečení

17. ledna 2023 v 11:06

Máte doma oblečení nebo doplňky, které už nenosíte nebo nepotřebujete? Přineste je do Green Table do novoroční sbírky oblečení Nadačního fondu Veolia a pomozte potřebným.

Praha 2: Benefiční koncert Nadačního fondu Dvojka srdcem

4. ledna 2023 v 16:27

Nadační fond Dvojka srdcem propojuje obyvatele Prahy 2, kteří pomoc potřebují, s těmi, kteří pomáhat mohou a chtějí již pět let.

Dobrý skutek ke světovému Dni štědrosti

21. listopadu 2022 v 08:55

Nadační fond Veolia se připojil ke světovému dni štědrosti a dobrých skutků a stal se součástí Giving Tuesday Česko.

Darujte staré běžecké boty na dobrou věc a získejte nové se slevou

3. listopadu 2022 v 07:49

Listopadová akce Staré za nové podporuje a oslavuje chuť pomáhat. Dobrý skutek je v tomto případě příjemnější i tím, že darováním získáte i něco pro sebe. Když v období od 1. listopadu do 1. prosince odevzdáte své staré sportovní boty, tak získáte nové s 42%...

Další články
Nahoru