dnes
Úterý - obcasny-dest
9°C
zítra
Středa - oblacno
11°C
pozítří
Čtvrtek - zatazeno
11°C
Letní Praha

Nedělní pohádky na Náplavce

Nedělní odpolední interaktivní pohádky u Bajkazylu budou doprovázet dílny pro děti a navazující program pro dospělé.

Pohádky zahrají Dora Bouzková ze sdružení Loutky bez hranic, Divadlo dobré kávy (Jakub Folvarečný) a Divadlo Kolonie (Markéta Dvořáková, Jana Kozubková, Lucie Ferenzová).
Vstup zdarma! V případě nepříznivého počasí se akce ruší.

10.8. 14:00
Loutky bez hranic (Dora Bouzková): Tři medvědi a drzá Máša – pohádka + dílna. Medvědi šli na med, takže chaloupka je prázdná, Mášenka se v lese nudí, a tak vleze dovnitř oknem, jak to bude dál? Součástí představení je výtvarná dílna – děti si vyrábí medvědí chaloupku.

17.8. 15:00
Divadlo dobré kávy (Jakub Folvarečný): Tajná pohádka (O hadovi)– interaktivní pohádka
Nikdo ji nezná, ani vaše babička; nikdy nebyla v televizi a nenajdete ji v žádné knížce: je to totiž pohádka tajná. Umím ji vyprávět jenom já a vy mi s tím doufám pomůžete, abych na všechno nebyl sám. Za odměnu vám pak dovolím zapamatovat si ji a vyprávět, až jednou vyrostete, svým dětem. Příběhu se může každý zúčastnit, podle míry vlastní odvahy. Váš principál.
Příběh je vyprávěním o tom, jak byl kdysi had neskonale líný a následkem toho přišel o nožičky. Důležitá je ovšem hravost celého představení, při níž se děti nemají problém připojit.

31.8. 15:00
Divadlo Kolonie: Velký uši
Hudební pohádka pro děti od 3 let:
Příběh dvou dívek, které se potkají v lese a vydají se na dobrodružnou cestu až na druhý břeh. Inspirováno příběhem krále Midase a mýtem o Orfeovi a Eurydiké.

Děti tedy budou moci vnímat příběhovou linii, díky které se seznámí s jednoduchým dějem, který bude ilustrován hudbou, slovem, ruchy, hluky, zpěvem a hereckou akcí.

Děti budou zapojené do jednoduchých zvukových zobrazení atmosfér, jako je například les nebo bouře. K této interakci jim budou k dispozici Orffovy nástroje a bude využívána i Orffova metoda (neboli Schulwerk).
Inscenace vznikla díky podpoře Státního fondu kultury ČR a Nadace Život umělce.

Scéna a kostýmy: Jana Hauskrechtová
Hudba, hrají: Markéta Dvořáková, Jana Kozubková
Režie: Lucie Ferenzová


Vladimír Mišík společně vystoupí společně s Ivanem Hlasem na Střeleckém ostrově

1. srpna 2017 v 10:53

Projekt Letňák 2017 – Léto pro Pražany pokračuje i v druhé polovině letních prázdnin. V srpnu se mohou hudební fanoušci těšit na koncert legendárního Vladimíra Mišíka & ETC…, který se letos spojí s dalšími hudebními hvězdami z Ivan Hlas Tria. Dále scéna na Střeleckém ostrově bude patřit...

Dyzajn market prázdniny: Prodejní výstava autorské tvorby v Národním divadle

31. července 2017 ve 12:48

Výběrová prodejní výstava autorské tvorby na Náměstí Václava Havla a v provozní budově Národního divadla v sobotu a v neděli od 10 do 20 hodin.

Další články
Nahoru