dnes
Neděle - skorojasno
2°C
zítra
Pondělí - zatazeno
1°C
pozítří
Úterý - polojasno
5°C
Pražská kultura

Neděle v Muzeu Karla Zemana

Muzeum Karla Zemana slaví 2. výročí své existence. Oslavy se nesou v duchu filmu Ukradená vzducholoď. Připraven je rozmanitý program i výjimeční hosté.

Na vzducholodi se budou návštěvníci moci také nechat vyfotit profesionálním fotografem – tedy ne přímo na té skutečné, ale na vzducholodi ve filmovém triku Muzea Karla Zemana. K dispozici budou klobouky, saka a peleríny i drobné rekvizity, které dodají fotografiím ten správný šmrnc!

A aby vzducholodí nebylo málo, vlastní vzducholoď si děti budou moci vyrobit ve výtvarných dílnách. Ty budou stejně jako workshopy animace, komentované prohlídky expozice, odlívání a barvení trilobitů probíhat po celý víkend. Připravena bude také řada her a soutěží o ceny.

Program:

10:00 – 18:00 – komentované prohlídky (každou celou hodinu, poslední v 17:00)

10:00 – 13:00 – workshopy animace a trikové tvorby (každou ½ hodinu)

10:00 – 18:00 – výtvarné dílny

10:00 – 18:00 – focení v triku Ukradená vzducholoď

10:00 – 18:00 – prohlídka modelu řídící jednotky skutečné vzducholodi

Doprovodný program je pro návštěvníky expozice muzea ZDARMA! Na doprovodný program není možná rezervace. Prodloužená je otevírací doba muzea do 21:00 (poslední vstup ve 20:00).

Muzeum Karla Zemana, Saský dvůr – Saská 3, Praha 1.


Rádio Expres FM představuje netradiční večerní show a nového moderátora Martina Vévodu

11. ledna 2018 v 11:47

Pražské rádio Expres FM zahajuje rok 2018 velkými změnami. Programové schéma od ledna doplňuje nová večerní show Večer na Expres FM pod taktovkou moderátorské dvojice Veronika Koloušková a Vladimír „Vlado“ Pavlík. Večerní show bude Expres FM vysílat každý všední den od 17 do...

Provokují: Politici, homosexuálové, pravdoláskaři, Brňáci, pražská kavárna, uprchlíci i Romové patří na Jatka!

10. ledna 2018 v 08:41

Patří politici, homosexuálové, intelektuálové, Brňáci, pražská kavárna nebo dokonce děti na Jatka? Rozhodně ano! Jatka78 v nové kampani reagují na aktuální situaci, kdy čeští politici a představitelé státu rozdělují společnost. Místo pro nové umění v pražských Holešovicích naopak vyzývá k tomu,...

Napůlkočkanapůlpes. Netradiční hrdina pobaví děti i dospělé

10. ledna 2018 v 08:08

Přední tlapky kočičí a zadní psí. Na zadečku dva ocásky, na hlavě jedno ucho vztyčené a druhé visící. Kožíšek napůl mourovatý, napůl hnědorezavý. Kouzelné vyprávění pro děti i dospělé je doplněné nádhernými ilustracemi od Lucie Dvořákové.

Otec pražské kanalizace W. H. Lindley

8. ledna 2018 v 07:00

Jméno Wiliama H. Lindleye, tvůrce pražské kanalizační sítě, se nesmazatelně zapsalo do historie hlavního města, ale i do dějin evropského technického myšlení. Zemřel na selhání srdce 30. prosince 1917 v Putney u Londýna. V Praze působil na přelomu 19. a 20. století. Složitost řešení odvodnění...

Další články
Nahoru