Dnes Středa - polojasno 28°C
Zítra Čtvrtek - oblacno 25°C
Středa 19. 6. 2024
Svátek má Leoš
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nedbalost? Ne, vražda. Muž se přiznal k podpálení družky v zahrádkářské kolonii
Policisté oznámili nečekané rozuzlení případu, který původně vypadal jako nešťastná náhoda. Foto: Jan Puci

Nedbalost? Ne, vražda. Muž se přiznal k podpálení družky v zahrádkářské kolonii

K usmrcení družky v zahrádkářské kolonii v Praze 9 se kriminalistům přiznal šestapadesátiletý muž. Ženu úmyslně polil benzinem a zapálil. Přitom se nejdříve zdálo, že se jednalo o nedbalost. O nečekaném rozuzlení vyšetřování listopadové tragédie dnes informoval mluvčí pražské policie Richard Hrdina.

Na konci listopadu vyjížděli pražští policisté na oznámení, že se v zahrádkářské kolonii v Praze 9 nachází tělo ohořelé ženy. Po příjezdu na místo jí už bohužel nebylo pomoci a nacházel se zde i její druh, který byl popálen v oblasti dolních končetin.

Případ byl kvalifikován jako usmrcení z nedbalosti. Nicméně již v prvotní výpovědi druha poškozené byly určité rozpory, což v kriminalistech vzbudilo podezření, že se celá věc mohla odehrát jinak, a proto si věc převzali krajští kriminalisté z 1. oddělení.

„Následně provedeným šetřením a rozpracováním celého případu došli k závěru, že se na smrti poškozené podílel její druh. Při následném výslechu podezřelého se k činu doznal a uvedl, že svoji družku úmyslně polil benzínem a zapálil ji,“ sdělil policejní mluvčí.

Kriminalisté případ překvalifikovali na trestný čin vraždy a obviněný muž může skončit, v případě odsouzení, až na osmnáct let za mřížemi.

Na konci října zemřela v Praze v plamenech další žena. O život přišla při nočním požáru provizorního příbytku bezdomovců pod Libeňským mostem.


Autor: Jan Puci

Honička s motorkářem skončila v tunelu Mrázovka nehodou

17. června 2024 ve 23:24

Nehodou šestadvacetiletého cizince na motorce v pondělí skončilo jeho pronásledování v hlavním městě, kde ujížděl před policií. V tunelu Mrázovka, který je součástí Městského okruhu, narazil do jednoho ze služebních aut. Nezranil se, poškodil však vozidlo. Lustrací se ukázalo, že neměl platné...

Na Andělu byl na lavičce pobodaný muž

17. června 2024 ve 23:12

V sousedství tramvajové zastávky Anděl v Nádražní ulici byl v pondělí po šestnácté hodině záchranáři ošetřován pobodaný muž, kterého v hádce zranil jiný muž, který se s ním pohádal. Zranění nebylo vážné. Podezřelý z útoku byl během pár minut zadržen. Frekventovaná lokalita na Andělu má už dlouho...

Další články
Nahoru