dnes
Pondělí - zatazeno
25°C
zítra
Úterý - oblacno
21°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
17°C
Nedaleko stanice linky metra D v Písnici by mohly stát domy s byty a obchody
Nástupiště stanice metra Písnice. Vizualizace: Metroprojekt

Nedaleko stanice linky metra D v Písnici by mohly stát domy s byty a obchody

Nedaleko plánované stanice metra D Depo Písnice by mohly být v budoucnu postaveny nové domy se 150 byty a obchody. Na místě je nyní pole. Zastupitelé hlavního města dnes schválili vypracování změny územního plánu, která by výstavbu umožnila. O změnu požádala radnice v Libuši, pod kterou Písnice patří, a společnosti Pelti. Proti záměru vystoupil na jednání jeden z místních obyvatel. Kdy stanice metra v Písnici vznikne, zatím není jasné.

„Rozvoj je logický. Kdyby dnes byla stanice metra D Písnice, z jižního vestibulu člověk vystoupí na kraji pole, kde roste řepka olejka a obilí," řekl ČTK starosta Jiří Koubek (TOP 09).

Zástavba podle něj vyřeší rovněž problém nové hasičské stanice, která tu byla vybudována a nemá příjezdovou cestu. „Nad hasičárnou je zastavitelné území dvou hektarů, které nemá do budoucna dopravní napojení. Řešením je postavit komunikaci k hasičárně," řekl Koubek.

Obyvatel Písnice Petr Novotný zastupitele na jednání vyzval, aby pořízení změny nepodpořili. Podle jeho slov se vždy jednalo o zeleň, kam lidé chodí na procházky. Novotný rovněž uvedl, že developer je napojen na TOP 09, tedy stranu, která v Písnici vládne. Koubek odmítl, že by radnice změnu územního plánu podporovala kvůli tomu, že majitel firmy v minulosti kandidoval jako nestraník na kandidátce TOP 09.

Na pozemku soukromá společnost plánuje vystavět čtyřpatrové, maximálně pětipatrové domy. V nich vznikne 150 bytů, budou tady obchody a veřejné služby a místo pro rekreaci u cyklotrasy. Biokoridor, který je v sousedství pozemku, zůstane nezastaven.


Letenský tunel se bude uklízet

1. července 2020 v 19:15

V letenském tunelu proběhne od 7. července do 14. července, vždy od 23 do 5 hodin pravidelná údržba a mytí. Tunel bude obousměrně uzavřen.

Opěrné zdi Letenského tunelu budou opraveny

1. července 2020 v 08:17

Technická správa komunikací zahájí v sobotu 4. července rekonstrukci opěrných zdí Letenského tunelu u severního portálu, v úseku Milady Horákové – Letenský tunel. Stavební práce jsou naplánované do konce září 2020.

Od července znovu letadlem do Dubaje

24. června 2020 v 07:37

Letecká společnost flydubai od 4. července znovu spustí přímou pravidelnou linku do Dubaje, obnoví se tak druhé dálkové spojení z Prahy. Do velkoměsta Spojených arabských emirátů mohou cestující letět nejprve jednou týdně, každou sobotu. Od 27. července pak budou lety k dispozici...

Další články
Nahoru