dnes
Sobota - prehanky-dest
21°C
zítra
Neděle - prehanky-dest
26°C
pozítří
Pondělí - bourky
26°C
Nedaleko stanice linky metra D v Písnici by mohly stát domy s byty a obchody
Nástupiště stanice metra Písnice. Vizualizace: Metroprojekt

Nedaleko stanice linky metra D v Písnici by mohly stát domy s byty a obchody

Nedaleko plánované stanice metra D Depo Písnice by mohly být v budoucnu postaveny nové domy se 150 byty a obchody. Na místě je nyní pole. Zastupitelé hlavního města dnes schválili vypracování změny územního plánu, která by výstavbu umožnila. O změnu požádala radnice v Libuši, pod kterou Písnice patří, a společnosti Pelti. Proti záměru vystoupil na jednání jeden z místních obyvatel. Kdy stanice metra v Písnici vznikne, zatím není jasné.

„Rozvoj je logický. Kdyby dnes byla stanice metra D Písnice, z jižního vestibulu člověk vystoupí na kraji pole, kde roste řepka olejka a obilí," řekl ČTK starosta Jiří Koubek (TOP 09).

Zástavba podle něj vyřeší rovněž problém nové hasičské stanice, která tu byla vybudována a nemá příjezdovou cestu. „Nad hasičárnou je zastavitelné území dvou hektarů, které nemá do budoucna dopravní napojení. Řešením je postavit komunikaci k hasičárně," řekl Koubek.

Obyvatel Písnice Petr Novotný zastupitele na jednání vyzval, aby pořízení změny nepodpořili. Podle jeho slov se vždy jednalo o zeleň, kam lidé chodí na procházky. Novotný rovněž uvedl, že developer je napojen na TOP 09, tedy stranu, která v Písnici vládne. Koubek odmítl, že by radnice změnu územního plánu podporovala kvůli tomu, že majitel firmy v minulosti kandidoval jako nestraník na kandidátce TOP 09.

Na pozemku soukromá společnost plánuje vystavět čtyřpatrové, maximálně pětipatrové domy. V nich vznikne 150 bytů, budou tady obchody a veřejné služby a místo pro rekreaci u cyklotrasy. Biokoridor, který je v sousedství pozemku, zůstane nezastaven.


Praha 1 zve na setkání k dopravním změnám v Anenské čtvrti

Včera ve 21:50

Setkání s radními Prahy 1 pro dopravu Davidem Skálou a pro investice Vladanem Brožem v úterý 3. září v 17 hodin. Hlavním tématem budou dopravní změny a úpravy na Betlémském náměstí.

Zastávka Brumlovka je dočasně přemístěna

20. srpna 2019 ve 13:08

Z důvodu opravy zastávky je od pondělí 19. srpna do odvolání – přibližně 1 měsíc k dočasnému přemístění zastávky Brumlovka pro linky číslo 118, 124, 170, 905, 910, 956 a BB1.

Linka 108 do dalších školek a škol v Praze 6

19. srpna 2019 v 07:53

Od 1. září dojde ke změně trasy autobusové linky 108 a zlepší se tak dopravní obslužnost Bubenče. Cíl linky zůstane stejný – Sídliště na Dědině, ale v úseku mezi zastávkami Zelená a Sibiřské náměstí pojede jinou trasou, kde lépe obslouží školy a školky na území šesté městské části...

V Praze 6 začne podzimní úklid již v srpnu

18. srpna 2019 v 07:48

Technická správa komunikací bude v Praze 6 provádět od 26. srpna do 25. října komplexní úklid vozovek, vždy od 8 do 15 hodin.

Další články
Nahoru