dnes
Čtvrtek - jasno
20°C
zítra
Pátek - jasno
21°C
pozítří
Sobota - jasno
20°C
Nedaleko stanice linky metra D v Písnici by mohly stát domy s byty a obchody
Nástupiště stanice metra Písnice. Vizualizace: Metroprojekt

Nedaleko stanice linky metra D v Písnici by mohly stát domy s byty a obchody

Nedaleko plánované stanice metra D Depo Písnice by mohly být v budoucnu postaveny nové domy se 150 byty a obchody. Na místě je nyní pole. Zastupitelé hlavního města dnes schválili vypracování změny územního plánu, která by výstavbu umožnila. O změnu požádala radnice v Libuši, pod kterou Písnice patří, a společnosti Pelti. Proti záměru vystoupil na jednání jeden z místních obyvatel. Kdy stanice metra v Písnici vznikne, zatím není jasné.

„Rozvoj je logický. Kdyby dnes byla stanice metra D Písnice, z jižního vestibulu člověk vystoupí na kraji pole, kde roste řepka olejka a obilí," řekl ČTK starosta Jiří Koubek (TOP 09).

Zástavba podle něj vyřeší rovněž problém nové hasičské stanice, která tu byla vybudována a nemá příjezdovou cestu. „Nad hasičárnou je zastavitelné území dvou hektarů, které nemá do budoucna dopravní napojení. Řešením je postavit komunikaci k hasičárně," řekl Koubek.

Obyvatel Písnice Petr Novotný zastupitele na jednání vyzval, aby pořízení změny nepodpořili. Podle jeho slov se vždy jednalo o zeleň, kam lidé chodí na procházky. Novotný rovněž uvedl, že developer je napojen na TOP 09, tedy stranu, která v Písnici vládne. Koubek odmítl, že by radnice změnu územního plánu podporovala kvůli tomu, že majitel firmy v minulosti kandidoval jako nestraník na kandidátce TOP 09.

Na pozemku soukromá společnost plánuje vystavět čtyřpatrové, maximálně pětipatrové domy. V nich vznikne 150 bytů, budou tady obchody a veřejné služby a místo pro rekreaci u cyklotrasy. Biokoridor, který je v sousedství pozemku, zůstane nezastaven.


Zavedení zón placeného stání, výstavba garážového stání. Praha 13 zve na veřejné projednání

Včera v 09:28

Veřejné projednání se koná ve středu 24. dubna od 17 hodin v obřadní síni radnice na Slunečním náměstí.

Dlouhá a okolní ulice budou v pátek a v sobotu v noci uzavřeny

10. dubna 2019 v 09:41

Pro vjezd nerezidentů, vozů TAXI služeb a dalších smluvních přepravců budou mezi 22:00 a 3:00 hodinou uzavřeny ulice Dlouhá (od křižovatky s ul. Dušní po křižovatku s ul. Hradební), V Kolkovně, Rámová, Rybná, Masná, Kozí (od křižovatky s ul. Haštalskou po křižovatku s ul. Dlouhá). V Dušní ulici...

V úseku Vítězné náměstí – Divoká Šárka nepojedou tramvaje

10. dubna 2019 v 09:06

V sobotu 27. dubna od 8:30 do 17 hodin bude obousměrně přerušen provoz tramvají mezi Vítězným náměstím a Divokou Šárkou.

Z důvodu pravidelné údržby a mytí bude tunel Mrázovka uzavřen

8. dubna 2019 v 18:05

Od 13. dubna do 17. dubna vždy v noci od 23 do 5 hodin bude uzavřena západní tunelová trouba (směr Zlíchov) a druhá trouba bude jednosměrná s původním směrem provozu

Mezi Malovankou a Vozovnou Střešovice nepojedou tramvaje

8. dubna 2019 ve 12:27

Od soboty 13. dubna od 4:30 hodin do pondělí 15. dubna do 0:30 hodin bude přerušen provoz tramvají v úseku Malovanka – Hládkov – Vozovna Střešovice.

Další články
Nahoru