dnes
Pátek - oblacno
13°C
zítra
Sobota - obcasny-dest
9°C
pozítří
Neděle - zatazeno
5°C
Něco pro milovníky komiksů: V Praze začíná devátý ročník festivalu KomiksFEST!
Z vernisáže Velkého inkvizitora. Zdroj: www.komiksfest.cz

Něco pro milovníky komiksů: V Praze začíná devátý ročník festivalu KomiksFEST!

Dnes v Praze začíná 9. ročník mezinárodního festivalu KomiksFEST! Jako každý rok představí nová jména, komiksová alba, výstavy, filmy, divadelní představení, workshopy, autogramiády a besedy. Přehlídka probíhá do 2. listopadu. Motto letošního ročníku festivalu zní Komiks unlimited.

KomiksFEST! 2014 zahájí dnes v La Fabrice vizuální divadelní představení skupiny Tantehorse (S/He Is the Nancy Joe), jež vychází z narativních a vizuálních postupů komiksu. Během celého týdne proběhnou akce na deseti místech po celé Praze.

Mezi zahraničními hosty se objeví Igor Hofbauer z Chorvatska a skupina Stripburger, držitel Eisnerovy ceny z roku 2003 za sérii Daredevil Alex Maleev, francouzská výtvarnice Dominique Goblet, mladá švýcarská umělkyně Johanna Schaible a autoři z Finska, Itálie a Polska. Domácí česká produkce se představí především v rámci česko-polského projektu City stories a autorskou tvorbu prezentují Branko Jelinek a Karel Jerie.

Vyvrcholením festivalu bude Komiksová sobota 1. listopadu v MeetFactory. Dopoledne bude patřit dětským dílnám, odpoledne, večer a noc pak hlavnímu programu celého festivalu, v jehož rámci proběhne i vyhlášení 11 kategorií výročních cen Muriel.

V rámci festivalu bude probíhat již tradiční benefice, tentokrát ve prospěch organizace Lékaři bez hranic, jež poskytuje odbornou léčebnou a preventivní zdravotní péči lidem v nouzi.

Podrobnější informace o festivalu jsou na www.komiksfest.cz.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Dnes ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Dnes v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru