dnes
Neděle - obcasny-dest
6°C
zítra
Pondělí - obcasny-dest
6°C
pozítří
Úterý - obcasny-dest
10°C

Nečinnost u Opencard vás bude stát další desítky miliónů korun, vzkazuje Praze EMS

„Pokud Praha problémy Opencard nezačne rychle řešit, celkový účet se může značně navýšit. Jen provoz systému dnes stojí měsíčně 5 milionů, které dostává Operátor Opencard,“ uvedl mluvčí společnosti Martin Opatrný.

Na další 4 miliony měsíčně se mohou vyšplhat úroky z dosud nárokovaných částek eMoneyServices (EMS). Jedná se o úroky z celkové částky, která činí bez úroků a příslušenství 664 miliónů korun.

„Tu je EMS nucena kvůli přístupu Prahy uplatňovat prostřednictvím soudů. Již dnes představují celkové úroky více než 14 miliónů korun a zvyšují se každý den, dokud nedojde k vyřešení uplatňovaných nároků,“ pokračoval Opatrný.

„To, že se představitelé Prahy tváří, že problémy s Opencard nejsou, neznamená, že opravdu neexistují. Praha za jejich neřešení bude muset zaplatit. Každý měsíc, kdy město neudělá nic, představuje nárůst nároků o 4 miliony korun. Čím později se o našich nárocích rozhodne, tím více bude muset Praha zaplatit,“ dodal Opatrný.

Podle něj, pokud by Praha nechala skutečně rozhodovat jen soudy, tak by za tři roky mohla také platit ne 650, ale 830 miliónů korun.


Další krátké zprávy
Nahoru