dnes
Čtvrtek - oblacno
6°C
zítra
Pátek - prehanky-snih-dest
5°C
pozítří
Sobota - prehanky-snih
4°C
Nechtění kocouři trpěli v boxu, kočka ve světlíku. Je ošklivá, odmítla jí zájemkyně
Jeden z kocourů po té, co konečně opustil plastový box. Foto: MP Praha

Nechtění kocouři trpěli v boxu, kočka ve světlíku. Je ošklivá, odmítla jí zájemkyně

Čtyři perské kocoury někdo nacpal do boxu a nechal napospas svému osudu. Do útulku přibyla i kočka, kterou bylo nutné dnes v noci vyprostit za světlíku. Žena, které vděčila za svou záchranu, ji nakonec odmítla. Proč? Kočka se jí nelíbila.

Včera okolo půl sedmé večer nalezli pracovníci Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie hl. m. Prahy v Dolních Měcholupech plastový box, do kterého někdo doslova nacpal čtyři perské kocoury.

kocouri-box-nahled Ošetřovatelé zvířata v útulku prohlédli a zjistili, že kočky různého věku jsou zanedbané, dehydrované a hubené. Dle sdělení veterináře by však měly být v pořádku. „Pracovníci útulku o celé věci informovali Městskou veterinární správu, která si celou věc převzala k dalšímu šetření,“ uvedla mluvčí pražských strážníků Jana Přikrylová.

Rozmyslela si to

Kuriózní případ zaznamenali pracovníci odchytové služby dnes krátce před jednou hodinou ráno. Kontaktovali je příslušníci hasičského záchranného sboru, kteří vyprošťovali kočku uvízlou ve světlíku domu v pražských Vysočanech.

kocka-ze-svetliku-nahled Hasiči pracovníkům útulku sdělili, že oznamovatelka si kočku chtěla nechat, když ji však vyprostili, odmítla ji s tím, že je ošklivá.

Nakonec si nezraněnou, ale hladovou a špinavou kočku převzal pracovník odchytové služby a převezl ji do útulku v Dolních Měcholupech.


Další články
Nahoru