dnes
Úterý - jasno
6°C
zítra
Středa - prehanky-snih
3°C
pozítří
Čtvrtek - obcasny-dest
6°C
Nechtěně se dotkla zrcátka bavoráku, mladíci proto surově zmlátili jejího otce. Byl operován
Hledaný agresivní spolujezdec. Celý identikit je uvnitř článku. Zdroj: Policie ČR

Nechtěně se dotkla zrcátka bavoráku, mladíci proto surově zmlátili jejího otce. Byl operován

Detektivové z 1. oddělení třetího policejního obvodu pátrají od 29. března po mladém útočníkovi, který kolem patnácté hodiny brutálně napadl devětatřicetiletého řidiče Škody Octavie. Nyní se obrátili s žádostí o pomoc při pátrání na veřejnost.

Řidič se společně se svojí dvacetiletou dcerou a jejím přítelem vraceli z chalupy a zaparkoval před obchodním domem ve Spojovací ulici na pomezí Žižkova a Hrdlořez, kde chtěli společně nakoupit. Když však mladá žena vystupovala z octavie, dotkla se dveřmi zpětného zrcátka BMW, zaparkovaného v jejich těsné blízkosti.

identikit-hledaneho-mladika-sestaveny-dcerou-napadeneho_1-nahled Z auta bavoráku vzápětí vystoupili řidič, spolujezdec a další muž sedící na zadní sedačce a začali nadávat otci studentky. Ten nereagoval, vzal do ruky přepravku s láhvemi a šel si pro nákupní vozík. „V ten moment ho ovšem fyzicky napadl spolujezdec z BMW. Nejprve do muže strkal, poté ho ale chytil pod krkem a pěstmi a kopy nejen do hlavy ho několikrát napadl,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová .

Otec dívky si po celou dobu bránil oblast ledvin, protože nedávno podstoupil její operaci. Na pomoc napadenému mezitím přispěchal přítel studentky z octavie, ovšem toho hned napadl druhý spolujezdec z BMW a strhnul ho na zem. Řidič BMW okřikl oba útočníky, aby nastoupili do auta, jinak přijede policie. Nakonec odjel sám a útočníci utekli k nedaleké křižovatce Spojovací a Koněvova.

identikit-hledaneho-mladika-sestaveny-napadenym-muzem-nahled „Napadený řidič octavie skončil v nemocnici, kde se podrobil operačnímu zákroku. Zraněný muž měl vyražené dva přední zuby, zlomenou vrchní čelist a zlomený nos,“ pokračovala Rösslerová. Specialistce na portrétní identifikaci se pak podařilo sestavit s napadeným mužem a jeho dcerou identikit agresivního spolujezdce, který mají kriminalisté v současné době k dispozici.

Hledaný mladý muž z identikitu (horní byl sestaven dle výpovědi dcery napadeného muže, spodnější dle výpovědi napadeného) je podezřelý ze spáchání trestného činu těžká újma na zdraví ve stádiu pokusu a za tento skutek mu v případě dopadení a odsouzení hrozí až desetileté vězení.
 
Agresivní útočník je ve věku kolem 25 let, vysoký asi 185 centimetrů, atletické postavy. Má světlou pleť, krátké světlé vlasy a byl hladce oholený. Na vnitřní straně předloktí měl barevné tetování o velikosti asi 10 centimetrů, připomínající lebku.

Oblečený byl do světlých džínů a trička. Druhý útočník je stejného věku, ovšem menšího vzrůstu než jeho kamarád. Je vysoký asi 170 centimetrů, štíhlé postavy. Má krátké hnědé vlasy, na hlavě měl čepici a jeho poznávacím znamením je rovněž barevné tetování na rukou. Všichni hovořili česky a podle svědků by se mělo s největší pravděpodobností jednat o rodilé Pražany.
 
Trojice měla přijet před obchodní dům černým vozidlem BMW, staršího typu, takzvané trojkové řady. Vůz měl být opatřený zahraničními registračními značkami, s počátečními písmeny PM-FL a třemi neznámými čísly.
 
„Jakékoliv informace k totožnosti agresivních útočníků, jejich pohybu nebo pobytu, přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158,“ požádala veřejnost o spolupráci policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Kvůli rukám a hlavě strašidelně vypadající nahý cizinec předvedl půlnoční divadlo na chodbě

29. prosince 2017 ve 20:53

V pátek hodinu po půlnoci bylo přijato na Obvodním ředitelství městské policie Prahy 3 oznámení, že se na Žižkově v ulici Krásova na chodbě v jednom z domů nachází nahý muž.

Další články
Nahoru