dnes
Neděle - jasno
1°C
zítra
Pondělí - snih
0°C
pozítří
Úterý - skorojasno
3°C
Nechtělo jít od válu, teď Taiko slibuje pro vánoční trhy řadu novinek
Trhy na Staroměstském náměstí byly už dvakrát v ladovských motivech. Foto: archiv

Nechtělo jít od válu, teď Taiko slibuje pro vánoční trhy řadu novinek

Vánoční trhy na pražském Staroměstském náměstí budou lákat na novou výzdobu z přírodních materiálů a nové prodejní stánky s českým zbožím. Budou tu i dílničky pro děti či promítání pohádek, večery vyplní kulturní program. Vánoční strom bude měřit 22 metrů a na náměstí bude dovezen a umístěn v noci z pondělí na úterý 22. listopadu. Staronového pořadatele, firmu Taiko, vybrali letos na podzim pražští radní.

„Veřejnosti budeme moci představit novinky ve všech oblastech. Budou se týkat výzdoby, designu i rozmístění prodejních domků, prodejního sortimentu, pestřejšího programu i zařazení zcela nových prvků – například unikátního multifunkčního pódia či většího propojení audio a video prvků," řekl předseda představenstva Taiko Libor Votruba.

Výzdoba trhů bude vycházet z lidových motivů a dekorací. „Máme připraveno trojnásobné množství stromků, až 50 kusů, a tři tuny čerstvého jehličí, aby přírodní materiály byly v prostoru znát," řekla Michaela Valentová z firmy S.O.S. Dekorace, která výzdobu vytvořila.

Stánky a náměstí budou kromě toho vyzdobeny perníčky, šiškami i dalšími přírodními materiály. Umístěn tu bude i betlém a živá zvířata.

Anketa

Jste spokojeni s úrovní velikonočních a vánočních trhů na Staroměstském náměstí?

10.5%
(10.5%)
72.5%
(72.5%)
Pódium bude v rohu náměstí, aby nezakrývalo výhled na Týnský chrám. V jeho přední části bude jakási forbína. Přes den bude sloužit k posezení nebo se na něm budou konat rukodělné dílničky pro děti, večer tu bude kulturní program. Uskuteční se tu i silvestrovská show.

Vánoční strom bude poprvé rozsvícen v sobotu 26. listopadu v 17:30. Poté bude vždy znovu rozsvěcen v 18:30, 19:30 a 20:30.

Výběr provozovatele trhu provázely potíže. Praha na jaře vypsala soutěž na firmu, která měla nahradit Taiko, té v srpnu skončila smlouva. Vítězem se stalo opět Taiko, a to v polovině srpna, vedení města výsledek soutěže schválilo 11. října.

Za pronájem bude Taiko podle nové smlouvy ročně platit čtyři miliony korun a smlouva je na dobu neurčitou s výpovědní lhůtou jednoho roku. Taiko pořádalo trhy od roku 2004, před dvěma lety dostalo od města k původní smlouvě výpověď.


Další články
Nahoru