dnes
Středa - polojasno
10°C
zítra
Čtvrtek - zatazeno
11°C
pozítří
Pátek - zatazeno
12°C
Nechte trávu růst! Velký happening na Parukářce za legalizaci konopí
Demonstrace za legalizaci konopí. Foto: archiv

Nechte trávu růst! Velký happening na Parukářce za legalizaci konopí

Již šestnáctý ročník tradiční demonstrace, pochodu a kulturně vzdělávacího happeningu za legalizaci konopí, které jsou součástí celosvětové kampaně Million Marihuana March, začne dnes ve 12.30 srazem na Karlově náměstí.

Z Karlova náměstí za hudebního doprovodu vyrazí pochod Prahou do parku Parukářka, kde bude od 14 hodin připraven bohatý program.

Zde se mohou těšit návštěvníci na koncerty kapel E!E, N.V.Ú., Terne Čhave, Prague Conspiracy, Queens of Everything, Los Perdidos a každoročních podporovatelů Urragan Andrew.

DJ’s stage nabídne vedle hvězdných dýdžejů Gadjo.cz a Mikkim i další skvělé umělce, mezi které patří Selector Boldrik a jeho hosté, Baltazar, Z-Aires, DJ Medis a nový Futurebass Project.

Vedle hudební produkce je připraven i konopný trh, neziskový sektor a pro rodiny s dětmi i program pro nejmladší demonstranty.

Kulturní happening v parku Parukářka se koná pod záštitou Matěje Stropnického, zástupce starosty Prahy 3. Program hudebních pódií lze sledovat v živém přenosu na webové adrese live.legalizace.cz. Aktuální informace jsou na adrese mmm.legalizace.cz.

Účely léčebné a rekreační

„Akce je pořádána občanským sdružením Legalizace.cz a klade si za cíl projevit nesouhlas občanů se stávající protikonopnou politikou v naší zemi, poukázat na zásadní chyby a nedostatky platných zákonů včetně nedávno schváleného zákona o léčebném konopí a vyjádřit solidaritu s oběťmi konopné prohibice u nás i v zahraničí,“ uvádí organizátoři akce. 

 

 Hlavním požadavkem demonstrace je podle nich legalizace pěstování a držení konopí a konopných produktů pro vlastní potřebu, a to jak za účelem léčby, tak i k účelům rekreačním.

„Stát nemá žádné právo zasahovat do soukromí a ústavou garantovaných osobních svobod občanů. Pěstováním, držením a užíváním konopí pro osobní potřebu člověk žádným způsobem neomezuje ani neohrožuje druhé osoby a snaha státu takovouto činnost stíhat a trestat je pro nás naprosto nepřijatelná,“ řekl k dnešní demonstraci Robert Veverka, předseda sdružení Legalizace.cz.


Autor: Mojmír Kadeřábek
Další články
Nahoru