dnes
Sobota - zatazeno
8°C
zítra
Neděle - skorojasno
5°C
pozítří
Pondělí - jasno
4°C
Nechte se provést a ochutnejte nejstarší alkohol
V unikátní expozici projdete historií vaření. Foto: muzeumgastronomie.cz

Nechte se provést a ochutnejte nejstarší alkohol

Muzeum gastronomie pořádá speciální výstavu Co jedli slavní Pražané. Dozvíte se, co měli rádi k jídlu a co naopak vůbec nemuseli. Seznámíte se s jídelníčkem T.G.Masaryka, a to na tematické komentované prohlídce s ochutnávkou.

Speciální prohlídky zahrnují kromě dějin přípravy pokrmů od pravěku po současnost povídání o stravování za první světové války a první republiky. Během prohlídky také ochutnáte nejstarší alkoholický nápoj.

Čtěte také: Dieta podle prezidenta aneb Jak nechat odpočinout svůj pracující úd, být krásnější a štíhlí?

Termíny komentovaných prohlídek jsou: 1., 15. a 29. listopadu, vždy od 14:30 hodin.

Na komentované prohlídky se hlaste telefonicky na čísle 273130533 nebo elektronicky na adrese info@muzeumgastronomie.cz.

Muzeum najdete u zadního vchodu do obchodního domu Kotva. Pokud půjdete od metra Nám. Republiky, vejděte do Kotvy a dejte se doleva a za zadním vchodem vlevo hned uvidíte červený domeček muzea.


Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

Včera ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

Včera v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru