dnes
Sobota - polojasno
20°C
zítra
Neděle - obcasny-dest
14°C
pozítří
Pondělí - prehanky-dest
9°C
Zpravodajství

Nechte městské části uklízet chodníky, vyzývá magistrát Praha 5

Lidé se vzhledem k dosavadnímu průběhu zimy stěžují ve větší míře na radnice, že neuklízí chodníky. Městské části ale většinou uklízí jen omezené množství chodníků a cest, většinou jde o odpovědnost metropole.

„S ohledem na reakce obyvatel na aktuální údržbu stavu a schůdnosti chodníků uvádíme, že obecně je za úklid na chodnících zodpovědný majitel pozemku, respektive zodpovídá za případné způsobené škody. V případě metropole to je většinou hl. m. Praha prostřednictvím Technické správy komunikací,“ uvedla Praha 5 v tiskovém prohlášení.

 „Systém v Praze je pro lidi nepochopitelně nastavený. Stěžují si, že neuklízíme chodníky, a my marně vysvětlujeme, že uklízet má hlavní město, respektive Technická správa komunikací, která to ale nezvládá. Nedávno byla aktuální situace se spadaným listím, nyní se sněhem a ledem,“ uvedl starosta Prahy 5 Radek Klíma.

„Řešením, o němž dlouhodobě hovořím, by bylo přesunout povinnost úklidu na městské části, samozřejmě s přesunem dostatku financí. Bylo by to čitelné, lidé by věděli, kdo je za úklid zodpovědný a městské části by se navíc o úklid určitě uměly postarat lépe,“ dodal.


Praha 4 otevřela azylový dům pro sociálně znevýhodněné rodiny s dětmi

21. března 2019 ve 12:37

Azylový dům byl dnes otevřen v Horáčkově ulici v Praze 4. Bude sloužit k ubytování sociálně znevýhodněných rodin s dětmi, včetně rodin s jedním rodičem – samoživitelkou nebo samoživitelem, které nemají trvalé bydlení a jsou v sociální nouzi, a navíc nabízí šest sociálních bytů. Azylový dům...

Další články
Nahoru