dnes
Čtvrtek - jasno
19°C
zítra
Pátek - jasno
19°C
pozítří
Sobota - skorojasno
15°C
Zpravodajství

Nechte městské části uklízet chodníky, vyzývá magistrát Praha 5

Lidé se vzhledem k dosavadnímu průběhu zimy stěžují ve větší míře na radnice, že neuklízí chodníky. Městské části ale většinou uklízí jen omezené množství chodníků a cest, většinou jde o odpovědnost metropole.

„S ohledem na reakce obyvatel na aktuální údržbu stavu a schůdnosti chodníků uvádíme, že obecně je za úklid na chodnících zodpovědný majitel pozemku, respektive zodpovídá za případné způsobené škody. V případě metropole to je většinou hl. m. Praha prostřednictvím Technické správy komunikací,“ uvedla Praha 5 v tiskovém prohlášení.

 „Systém v Praze je pro lidi nepochopitelně nastavený. Stěžují si, že neuklízíme chodníky, a my marně vysvětlujeme, že uklízet má hlavní město, respektive Technická správa komunikací, která to ale nezvládá. Nedávno byla aktuální situace se spadaným listím, nyní se sněhem a ledem,“ uvedl starosta Prahy 5 Radek Klíma.

„Řešením, o němž dlouhodobě hovořím, by bylo přesunout povinnost úklidu na městské části, samozřejmě s přesunem dostatku financí. Bylo by to čitelné, lidé by věděli, kdo je za úklid zodpovědný a městské části by se navíc o úklid určitě uměly postarat lépe,“ dodal.


Na náměstí Jiřího z Poděbrad zavoní husí pečínka již poosmé

Dnes v 09:31

Osmý ročník Svatomartinských slavností na náměstí Jiřího z Poděbrad láká 11. listopadu na dozlatova propečenou husu s knedlíky a se zelím a na mladé svatomartinské víno. Stánky budou otevřeny již od 10 hodin a celou akci bude doprovázet kulturní program pro děti...

Praha 15 zve na pietní akce

Dnes v 07:28

Městská část Praha 15 a Český svaz bojovníků za svobodu, oblastní výbor Praha 15 vás srdečně zvou k účasti na pietních vzpomínkách na padlé v průběhu 1. světové války a v bojích čs. legií za vznik samostatné Československé republiky.

Zrekonstruované veřejné WC na Moskevské

Včera v 10:20

Městská část Praha 10 od 1. října otevřela nově zrekonstruované veřejné WC na Moskevské ulici pod Vršovickým zámečkem.

Bezplatný seminář: Finanční arbitr a spotřebitelé

15. října 2018 ve 12:50

Humanitní odbor Úřadu městské části Praha 2 a Občanská poradna Společnou cestou zvou ve čtvrtek 18 října od 9 hodin na seminář Finanční arbitr a spotřebitelé.

Další články
Nahoru