dnes
Neděle - jasno
33°C
zítra
Pondělí - jasno
33°C
pozítří
Úterý - skorojasno
27°C
Zpravodajství

Nechte městské části uklízet chodníky, vyzývá magistrát Praha 5

Lidé se vzhledem k dosavadnímu průběhu zimy stěžují ve větší míře na radnice, že neuklízí chodníky. Městské části ale většinou uklízí jen omezené množství chodníků a cest, většinou jde o odpovědnost metropole.

„S ohledem na reakce obyvatel na aktuální údržbu stavu a schůdnosti chodníků uvádíme, že obecně je za úklid na chodnících zodpovědný majitel pozemku, respektive zodpovídá za případné způsobené škody. V případě metropole to je většinou hl. m. Praha prostřednictvím Technické správy komunikací,“ uvedla Praha 5 v tiskovém prohlášení.

 „Systém v Praze je pro lidi nepochopitelně nastavený. Stěžují si, že neuklízíme chodníky, a my marně vysvětlujeme, že uklízet má hlavní město, respektive Technická správa komunikací, která to ale nezvládá. Nedávno byla aktuální situace se spadaným listím, nyní se sněhem a ledem,“ uvedl starosta Prahy 5 Radek Klíma.

„Řešením, o němž dlouhodobě hovořím, by bylo přesunout povinnost úklidu na městské části, samozřejmě s přesunem dostatku financí. Bylo by to čitelné, lidé by věděli, kdo je za úklid zodpovědný a městské části by se navíc o úklid určitě uměly postarat lépe,“ dodal.


DogFest 2018 zve na soutěže, představení i program pro děti

16. srpna 2018 v 07:52

Festival pro milovníky psů, psy a pejskaře DogFest zaplní Prahu 9 – Střížkov. Těšte se na psí soutěže, agility i pomoc útulkům v sobotu 1. září hned vedle metra Střížkov. Celý den bude plný zábavy a psí tématiky. Návštěvníci se mohou těšit na překážkové dráhy, agility, soutěže, psí představení...

Praha plánuje efektivní a ekologické zásobování provozoven v Pražské památkové rezervaci

15. srpna 2018 v 15:20

Ulevit přeplněnému centru a zlepšit stav ovzduší chce Magistrát hl. m. Prahy pomocí v Česku ojedinělého inovativního projektu sdíleného konsolidačního centra, ze kterého by bylo zboží do provozoven efektivně distribuováno elektromobily. Pilotní projekt počítá se zapojením minimálně...

Další články
Nahoru