dnes
Pátek - zatazeno
23°C
zítra
Sobota - zatazeno
31°C
pozítří
Neděle - bourky
28°C
Pražské krimi

Nechte mě bejt, běžte pryč, akorát tady překážíte

Pouliční umění Busking, ať už hudební, divadelní nebo třeba artistické, upravuje v metropoli vyhláška. Díky novele došlo ke zpřesnění a částečně i zpřísnění pravidel na území pražské památkové rezervace. Smyslem bylo ochránit rezidenty před nadměrným hlukem a zároveň zajistit kvalitní pouliční produkci v Praze. Díky těmto opatřením si Pražané na akustický busking v loňském roce přestali stěžovat. Před úpravou byl často diskutovaným tématem a častým námětem ke stížnostem. Přesto čas od času k porušení vyhlášky dojde.

Busker hrající na kytaru na Václavském náměstí porušil vyhlášku tím, že nedodržel produkci v předepsanou hodinu. Muž měl navíc u sebe tři psy bez náhubků. Na výzvu strážníků k prokázání totožnosti muž zareagoval slovy: „Nechte mě bejt, běžte pryč, akorát tady překážíte. Ty psy vás pokoušou, koušou zlí lidi. Nic vám nedám. Si budu dělat, co chci.“

Hlídka znovu muže vyzvala k předložení dokladů, navíc i k zajištění agresivních psů. Ani na opakovanou výzvu však nereagoval, byl proto vyzván, aby strážníky následoval na služebnu Policie ČR ke zjištění totožnosti.

Muž odstrčil strážníka a pokusil se o útěk, kterému hlídka pomocí donucovacích prostředků zabránila. Přitom se jednomu ze strážníků zakousl pes do stehna. Za asistence další hlídky se nakonec podařilo muže zpacifikovat. Na služebně Policie ČR byla posléze zjištěna jeho totožnost. Přestupky třiadvacetiletého muže se bude zabývat správní orgán.


Dva muži se vloupali do auta

Dnes v 11:37

Včera večer se dvojice opilých mužů rozhodla vylepšit si svůj rozpočet obsahem jednoho ze zaparkovaných osobních vozidel v Modřanech. Protože auto prohledávali dlouhé minuty, upoutali tak pozornost procházejícího muže, který se obrátil na městskou policii.

Se zákazem a pod vlivem, zastavil jej až varovný výstřel

Včera v 17:11

V pondělí 15. července krátce před jedenáctou hodinou večer si členové pohotovostní motorizované jednotky v rámci výkonu noční služby všimli stříbrné Škody Octavia, která jela po Strakonické ulici v Praze 5 ve směru do centra. Rozhodli se ji zastavit a řidiče zkontrolovat. Řidič světelných ani...

Cizinec se chtěl vyspat v autě

Včera v 16:14

Strážníci zadrželi cizince podezřelého z vloupání se do vozidla, ze kterého si udělal ubytovací zařízení. Prý se v něm chtěl jen vyspat.

Opilec usedl za volant a pustil se napříč Černým Mostem

17. července 2019 ve 21:21

Řidiče pod vlivem alkoholu zadrželi pražští strážníci. Prozradil se spácháním dopravního přestupku.

Sběratel platebních karet a dokladů zadržen

16. července 2019 ve 12:23

Pro sběratelskou vášeň 38 letého muže neměla pochopení jak ostraha obchodního domu, tak přivolaná hlídka městské policie.

Strážníci uhasili požár trouby v bytě a zachránili muže, který v něm spal

15. července 2019 v 15:53

O velkém štěstí může hovořit 63 letý muž, který usnul v bytě poté, co dal do trouby péct kuře. Strážníci ho našli bezvládného na gauči. Požár uhasili ještě před příjezdem hasičů.

Nahý muž skočil v noci z Karlova mostu

6. července 2019 v 10:53

Nahý cizinec skočil z Karlova mostu do Vltavy, kde se snažil 20 minut uplavat policistům, strážníkům a hasičům.

Další články
Nahoru