dnes
Pondělí - zatazeno
5°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
3°C
Nechcete koupit kus salámu? Nebo výhodně celou štangli? Prodej uzenin z popelnice
Salám. Ilustrační foto: Wikimedia Commons

Nechcete koupit kus salámu? Nebo výhodně celou štangli? Prodej uzenin z popelnice

Policisté zadrželi na Václavském náměstí pětatřicetiletého muže, který nabízel k prodeji štangle salámu a jiné mastné výrobky. Muže si všimli především proto, že potraviny chtěl prodávat poměrně svérázným způsobem, přímo z igelitového sáčku. Při tom oslovoval kolemjdoucí osoby, nebo parkující taxikáře, u kterých se snažil uzeniny zpeněžit se slovy „nechcete koupit kus salámu?“.

Policisté přistoupili ke kontrole „prodavače“, v rámci které chtěli zjistit i původ nabízených potravin. Na jejich dotaz, kde k salámům přišel, pak česky hovořící muž bez rozpaků sdělil, že je našel v kontejneru na směsný odpad za jedním z nákupních center na Černém mostě.

„Jelikož se mu prý salámy nezdály nijak zkažené, rozhodl se je prodat a případným výdělkem si vylepšit finanční situaci,“ uvedl mluvčí pražské policie Tomáš Hulan.

S ohledem na zmíněné skutečnosti předvedli policisté „prodavače“ na policejní služebnu, kde mu vyšetřovatel sdělil podezření z trestného činu ohrožování zdraví závadnými potravinami a jinými předměty z nedbalosti. Mohl by tak teoreticky skončit na šest měsíců ve vězení.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru