Dnes Sobota - obcasny-dest 23°C
Zítra Neděle - oblacno 22°C
Sobota 15. 6. 2024
Svátek má Vít
Pražské drby
Co se v Praze povídá aneb Tak trochu jiný pražský bulvár
Nabídka pro inzerenty
Inzerujte na serveru www.prazskypatriot.cz za zvýhodněné ceny.
Nechal do sebe narazit kamion, vymyslel si přepadení
K údajnému přepadení došlo v horní části Václavského náměstí. Foto: Jan Puci

Nechal do sebe narazit kamion, vymyslel si přepadení

V pondělí 14. srpna kolem páté hodiny ranní přijali operátoři tísňové linky oznámení o loupežném přepadení na Václavském náměstí. Po příjezdu na místo policisté od cizince ze zámoří zjistili, že jej neznámý pachatel udeřil do obličeje, až upadl na zem. Nakonec se však ukázalo, že vše se odehrálo jinak. Informovala o tom mluvčí pražské policie  Eva Kropáčová.

Zraněný muž řekl, že při přepadení přišel o doklady totožnosti, platební kartu a dva mobilní telefony a dle jeho tvrzení pachatel utekl směrem do metra. „Z tohoto důvodu policisté okamžitě začali pátrat po pachateli, kterého poškozený velmi podrobně popsal. Kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu loupež a postupně prověřovali oznámení,“ popsala mluvčí.

Na základě velmi podrobného prověření kamerového systému se ukázalo, že vše proběhlo zcela jinak. Policisté zjistili, že muž krátce po páté hodině ranní opustil noční klub na Václavském náměstí, prošel náměstí sem a tam a posléze se zastavil u přechodu pro chodce.

V okamžiku, když uviděl, že se k přechodu blíží kamion, úmyslně vstoupil do vozovky, před přijíždějící kamion, kde nastavil hlavu na zrcátko kamionu a kam ještě nastrčil paži.

„Po střetu se zrcátkem kamionu s viditelným zraněním muž opodál kontaktoval kolemjdoucí, kterou požádal o zavolání na tísňovou linku policie. Díky velmi podrobnému prověření kamerového systému se tvrzení o loupežném přepadení postupně kriminalistům podařilo zvrátit,“ sdělila Kropáčová.

Verzi o vymyšleném loupežném přepadení posléze ještě potvrdil fakt, že se tentýž den na policejní služebnu v Nuslích dostavil řidič přepravní společnosti, který ve svém vozidle nalezl na podlaze mobilní telefon. Telefon vytratil zákazník, jehož řidič převážel.

„Následným šetřením policisté zjistili, že se jedná o mobilní telefon cizince ze zámoří, který nahlásil, že mu byl telefon odcizen při loupeži,“ popsala mluvčí.

Jelikož se ukázalo, že se loupežné přepadení nestalo a veškeré důkazní materiály vyvrátili tvrzení muže, kriminalisté věc odložili. V okamžiku odhalení celé pravdy se cizinec v naší zemi již nenacházel, jelikož odcestoval zpět do své vlasti.

„Nahlášením loupežného přepadení chtěl cizinec s největší pravděpodobností maskovat ztrátu svého telefonu a díky protokolu od policie škodu posléze chtěl vymáhat po své pojišťovně,“ myslí si policisté.

„Od samotného oznámení na linku 158 až do zjištění, že se skutek nestal, se případem zabývalo více než deset policistů. Operační důstojník, hlídka vyslaná na místo události, výjezdová skupina, pracovníci kamerového systému, kriminalisté a další,“ dodala policejní mluvčí.


Autor: Karel Netolický
Další články
Nahoru