dnes
Sobota - oblacno
3°C
zítra
Neděle - zatazeno
3°C
pozítří
Pondělí - snih
1°C
Pražania, nech sa páči. Festival slovenského divadla odstartoval
Hru Maloměšťákova svatba lze vidět již toto pondělí od 19 hodin. Foto: www.bezzabradli.cz

Pražania, nech sa páči. Festival slovenského divadla odstartoval

Tento týden začal v Divadle Bez zábradlí 18. ročník festivalu Slovenské divadlo v Praze. Během několika květnových a červnových večerů se budou diváci bavit při komediích s herci našich východních sousedů.

Patrony letošního ročníku jsou významní slovenští herci – Anna Šišková a Dušan Jamrich. Postupně se představí Slovenské národní divadlo, Astorka Korzo ’90, Studio L+S, Divadlo Pôtoň, Slovenské komorní divadlo Martin a Radošinské naivné divadlo.

Tomu patřil úvodní večer. 2. května odehrál v Divadle Bez zábradlí tragikomedii Polooblačno, kterou k blížícímu se 50. výročí vzniku Radošínského naivního divadla napsal Stanislav Štepka.

Již pozítří ztvární herci Slovenského národního divadla groteskní příběh Bertolta Brechta Maloměšťákova svatba. Vedle Dušana Jamricha si zahrají například Anna Javorková, Petra Vajdová, Richard Stanke a Judit Bárdos.

Dramatizaci Roznerova Románu Sedm dní po pohřbu si pro pražské diváky připravili na pátek 17. května herci Slovenského komorního divadla Martin.

Gazdova krev a Malé manželské zločiny

Na úterý 21. května se herci Astorka Korza ´90 připraví inscenaci Gazdova krev, která byla již ověnčena mnoha prestižními cenami. V groteskním příběhu spisovatele Gazdy a jeho nejbližších po Listopadu 1989 s retrospektivami do doby normalizace si zahrají Miroslav Noga, Szidi Tóbiás, Rebeka Poláková, Marián Labuda ml. a další.

Ve hře Malé manželské zločiny budou v pondělí 27. května excelovat Marta Sládečková a Milan Lasica ze Studia L + S. Hra je krásný, fascinující, úchvatný obraz manželství, se všemi jeho démony, žárlivostí, pokrytectvím, egoismem, zaslepením, všedností, těžkopádností a s nezapomenutelnými vzpomínkami.

Festival Slovenské divadlo v Praze zakončí v pondělí 3. června představení Psota. Hrají v něm umělci Divadla Pôtoň.


Autor: Mojmír Kadeřábek

Simona Ahrnstedt: Oheň a voda

28. listopadu 2017 v 16:31

Komu otevřete svou třináctou komnatu? Oheň a voda přináší volné pokračování bestselleru Nepřátelé a milenci.

Novinka: Christina Brownová, Moderní jóga od A do Z

28. listopadu 2017 v 16:20

Moderní jóga od A do Z je dokonalým průvodcem, který vás krok za krokem zasvětí do cvičení sérií pozic aktivní jógy, regeneračních ásan či praktikování meditace. Prostřednictvím jógy střižené na míru modernímu životu se naučíte lépe zacházet se svým tělem, myslí i energií. Potřebujete ulevit od...

Knižní novinka: Sára a toulavý dědeček

24. listopadu 2017 ve 13:11

Plné fantazie, dobrodružství, překvapení, vtipu, historických postav i moderních předmětů obklopujících dnešní děti – takové jsou pohádky Sára a toulavý dědeček. Novinka z nakladatelství Práh potěší děti a také rodiče, kteří svým potomkům rádi dopřejí zábavné a přitom podnětné čtení....

Bytový interiér jako zrcadlo jeho obyvatele

24. listopadu 2017 v 11:22

Na předvánoční trh přináší toto téma výpravná publikace s množstvím fotografií, která by se ráda stala průvodcem bytových designérů i slabikářem laiků s nadšením pro zařizování interiérů. Autorkou knihy s názvem Styly interiérů je Ing. arch. Veronika Haroldová a vydavatelsví Baron ji od...

Další články
Nahoru