Dnes Středa - oblacno 25°C
Zítra Čtvrtek - jasno 25°C
Středa 27. 9. 2023
Svátek má Jonáš
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Pražské krimi

Necelých čtyřiadvacet hodin po loupeži skončil ve vazbě

Kriminalisté prvního policejního obvodu pracovali na objasnění případu loupeže, která se odehrála v pátek 12. srpna ve zlatnictví v Praze 6. Kolem půl čtvrté odpoledne vstoupil do provozovny neznámý muž a choval se jako běžný zákazník. Prohlížel si vystavené zboží a komunikoval se zaměstnankyní ohledně prodeje šperku.

Během chvilky se však jeho chování změnilo. Nečekaně vytáhl na ženu nůž, chytil ji za ruku a chtěl po ní hotovost. Nakonec skočil na prodejní pult v místě pokladny, ze které odcizil několik tisíc korun. Na útěku u dveří narazil na svědka, který se ho pokusil zadržet. I toho ohrožoval nožem, až ho z prodejny násilím vystrčil a utekl neznámo kam.

Kriminalisté na místě události vyhodnotili kamerové záznamy a vyslechli zúčastněné. Díky tomu a jejich osobní znalosti recidivistů dokázali ztotožnit podezřelého již na místě události a zároveň vytipovat několik míst, kde by se mohl nacházet. Jeden z jejich tipů se nakonec ukázal jako správný. Necelých čtyřiadvacet hodin po přepadení tak muži zaklapla na rukou pouta.

V uplynulých dnech bylo čtyřiatřicetiletému recidivistovi sděleno obvinění pro trestné činy loupež a vydírání, za což mu v případě odsouzení hrozí až desetiletý trest odnětí svobody. Byl také podán návrh na jeho vzetí do vazby.


Díky brusce se dostali do kontejneru na použitý textil

23. září 2023 v 09:20

Dvojice s bruskou u kontejneru na textil neušla ve středu 20. září po třetí hodině ranní pozornosti obyvatelky z Libeřské ulice v Praze 12. Přivolaní strážníci muže a ženu vyslechli a přivolali státní kolegy. Informovala o tom mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena...

Na Ostrově Štvanice zemřel před hudebním klubem muž

10. září 2023 ve 21:44

Před klubem na Ostrově Štvanice u Hlávkova mostu zemřel po fyzickém napadení muž. Podle informací pražské policie, která případ vyšetřuje, úmrtí podle policistů nepředcházela potyčka vícero osob. Zároveň nesdělili, před jakým klubem k napadení došlo. V prostorách, které v minulosti byly součástí...

Další články
Nahoru