dnes
Pátek - polojasno
5°C
zítra
Sobota - zatazeno
3°C
pozítří
Neděle - polojasno
3°C
Nečas neodstoupí, Kalousek ho hájí, podle Zaorálka je premiér jako Al Capone
Petr Nečas. Ilustrační foto: David Sedlecký / Wikimedia Commons

Nečas neodstoupí, Kalousek ho hájí, podle Zaorálka je premiér jako Al Capone

V Poslanecké sněmovně dnes probíhala bouřlivá diskuse k policejní razii Úřadu pro odhalování organizovaného zločinu. Premiér Nečas nazval současnou kauzu mediální bramboračkou. Podpořil ho ministr financí Miroslav Kalousek, ale opozice na něm a jeho vládě nenechává nit suchou.

Premiér Petr Nečas před poslanci ostře odsoudil to, jak policie postupovala při čtvrtečním zásahu v sídle vlády a na dalších místech. Vadí mu také zatčení dvou generálů Vojenské zpravodajské služby.

„Výzvy k odstoupení nevyslyším,“ uvedl premiér v závěru svého dnešního proslovu před poslanci. Vládní poslanci a členové vlády mu za to zatleskali.

Miroslav Kalousek ve svém projevu řekl, že premiérovi věří, a pokud další vyšetřování neukáže na nové skutečnosti, nebude TOP 09 destabilizovat vládu a strana hodlá v koalici pokračovat.

Anketa

Měl by premiér Petr Nečas odstoupit?

83.1%
(83.1%)
16.9%
(16.9%)
Místopředseda Poslanecké sněmovny Lubomír Zaorálek z ČSSD měl velmi plamenný projev, během kterého byl Petr Nečas k Al Caponemu.

O legendárním mafiánovi se podle Zaorálka také velmi dlouho mluvilo, že dělá věci špatně, ale trvalo dlouho, než se ho podařilo usvědčit.

Poslanecká schůze byla přerušena a bude pokračovat v úterý ve 14 hodin. 


Autor: Dalibor Kracík
Další články
Nahoru