dnes
Pondělí - oblacno
16°C
zítra
Úterý - zatazeno
20°C
pozítří
Středa - obcasny-dest
14°C
Nebušice a Kolovraty dostanou 11,9 milionu korun na cyklostezky
Ilustrační foto: Freeimages.com

Nebušice a Kolovraty dostanou 11,9 milionu korun na cyklostezky

Praha dá městským částem Nebušice a Kolovraty v součtu 11,9 milionů korun. Peníze budou sloužit na vybudování nových cyklostezek. Vyplývá to z dokumentu, který schválili pražští radní. Vyšší částku dostane nebušická radnice, a to 7,4 milionu korun. Kdy stavba stezek na obou místech začne, není v dokumentu uvedeno. Přidělení peněz ještě projednají v listopadu pražští zastupitelé.

Radnice v Nebušicích potřebuje peníze na stavbu stezky označené A17 vedoucí na Přední Kopaninu. Stavba navazuje na nyní budovanou stezku podél frekventované silnice spojující obě městské části. Radnice má hotovu projektovou dokumentaci a získala stavební povolení. Nyní se chystá vypsat tendr na dodavatele.

Kolovraty chtějí peníze využít na výstavbu stezky spojující Prahu se Středočeským krajem. Spolupracují na ní například s Říčany, Světicemi či Mnichovicemi. Aby středočeské obce získaly evropskou dotaci, musí s nimi Kolovraty uzavřít smlouvu a mít zajištěno financování stavby na území hlavního města. Radnice již připravila projektovou dokumentaci, má stavební povolení a loni ze svého rozpočtu dala 800.000 korun na výkup potřebných pozemků.


Další články
Nahoru