dnes
Pondělí - zatazeno
9°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - skorojasno
4°C
Nebezpečný Slovák, který bezdůvodně napadl a zranil pár  na Národní třídě, byl dopaden
Zadržený slovenský recidivista. Foto: Policie ČR

Nebezpečný Slovák, který bezdůvodně napadl a zranil pár na Národní třídě, byl dopaden

Policisté dopadli vznětlivého slovenského recidivistu, který podle jejich tvrzení na konci dubna na Národní třídě bezdůvodně nožem napadl a zranil česko – italský pár. Ke svému činu se zatím nepřiznal a tvrdí, že až bude propuštěn, klidně může někoho pobodat či zabít.

Server Pražský patriot o případu dvakrát informoval, když policie požádala veřejnost o spolupráci při pátrání po agresivním útočníkovi. Více čtěte zde a zde.

Ten poslední dubnovou sobotu brutálně napadl ostrým předmětem dvaašedesátiletého Itala a jeho devětadvacetiletou českou přítelkyni.

Ženě způsobil několikacentimetrovou řeznou ránu na krku a muži velice hlubokou, osm centimetrů dlouhou řeznou ránu na tváři. Po činu pachatel utekl Divadelní ulicí do stanice metra Staroměstská.

Muže se podařilo dopadnout i za přispění medializace celého případu, protože se detektivům ozvala žena, která ho díky tomu poznala a upozornila na něj policisty.

Kriminalisté při vyšetřování případu zjistili, že se jedná o pětapadesátiletého slovensky hovořícího muže, který byl v minulosti již sedmkrát soudně trestán, a to především pro násilnou trestnou činnost. Policisté také zjistili, že se jedná bezdomovce, který se chová velmi agresivně a je vznětlivý.

agresivni-muz-pobodal-clanek-nahled „Při výslechu uvedl, že už mu nezáleží na životě a že když ho policisté pustí na svobodu, je schopný klidně někoho pobodat nebo zabít," uvedl mluvčí pražské policie Jan Daněk jeden z důvodů, proč je stíhaný ve vazbě.

Muž se k uvedenému napadení nedoznává a s kriminalisty nespolupracuje. „Proto se touto cestou opět obracíme na veřejnost s prosbou o pomoc. Na linku 158 přijmeme jakékoliv informace k muži na fotografiích, které povedou ke zjištění místa, kde přebýval, přespával, nebo svědectví někoho kdo jej zná. Tyto informace mohou být klíčové pro další vývoj případu,“ dodal Jan Daněk.

Za trestný čin těžké ublížení na zdraví hrozí pachateli v případě odsouzení až desetiletý pobyt za mřížemi.


Další krátké zprávy
Nahoru