dnes
Sobota - zatazeno
4°C
zítra
Neděle - prehanky-snih
3°C
pozítří
Pondělí - snih
2°C
Násilník z Petrovic je už pod zámkem, přepadená žena bude mít bohužel trvalé následky
Místo činu. Foto: Policie ČR

Násilník z Petrovic je už pod zámkem, přepadená žena bude mít bohužel trvalé následky

Možná si ještě pamatujete na případ brutálního přepadení v neděli 14. prosince v pražských Petrovicích. Server Pražský patriot o něm opakovaně informoval a tlumočil policejní prosbu o spolupráci při vyšetřování. Napadená žena dlouho bojovala o život. Dva měsíce po útoku se nebezpečného muže konečně podařilo dopadnout. Je to zahraniční dělník, který pracoval na stavbě v Praze 10.
dopadeny-nasilnik

Zadržený muž

Připomeňme si, co se necelé dva týdny před loňskými Vánoci na jihu Prahy stalo. Třiatřicetiletá žena se tehdy po půlnoci vracela domů nočním autobusem a na odlehlém místě u zastávky Wattova ji měl někdo napadnout takovým způsobem, že žena nebyla schopna vstát, přivolat si pomoc a dvě hodiny ležela surově ztlučená na zemi.

„Vzhledem k velmi nízkým teplotám jen o vlásek unikla smrti. Náhodný kolemjdoucí pak ženu objevil, přivolal okamžitou pomoc a dle tvrzení zdravotníků ženě zachránil život. Záchranná služba těžce zraněnou převezla do nemocnice, kde podstoupila dvě náročné operace hlavy,“ uvedla mluvčí pražské policie Jana Rösslerová.

Detektivové v rámci vyšetřování případu oslovili ke spolupráci genetiky z kriminalistického ústavu, kteří vyhodnotili a porovnali stopy z místa činu se vzorky podezřelých a tím výrazným způsobem přispěli k rychlému dopadení pachatele.

Jako hlavní podezřelý se ukázal cizinec, který měl k místu činu blízký vztah, ve stejné lokalitě totiž bydlel. Se čtyřmi krajany ovšem pracoval na stavbě v Praze 10. Když se ve čtvrtek 19. února společně vraceli ze zaměstnání, kriminalisté ukrajinské dělníky s pomocí pražské zásahové jednotky zadrželi. Čtyři z nich pak propustili ze zadržení a jednoho, devětadvacetiletého útočníka, vyšetřovatel obvinil.

Přepadení v Petrovicích - místo činu

„Za spáchání pokusu vraždy zvlášť surovým a trýznivým způsobem hrozí dosud netrestanému mladíkovi dvacetileté vězení nebo výjimečný trest. Obviněný totiž vedl útok zejména do oblasti hlavy oběti a podle lékařů bude mít žena trvalé následky,“ dodala policejní mluvčí Jana Rösslerová.


Zavolal je manžel, byla v příšerném stavu! Její „míry“ šokovaly, ani se je nesnažte tipnout

7. prosince 2017 v 17:09

S žádostí o pomoc se na tísňovou linku 156 obrátil v pondělí večer muž s tím, že jeho žena je silně pod vlivem alkoholu, který navíc zkombinovala s léky.

Další články
Nahoru