Dnes Čtvrtek - jasno 26°C
Zítra Pátek - polojasno 25°C
Čtvrtek 11. 8. 2022
Svátek má Zuzana
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Zpravodajství

Neberte nám kontejnery na velkoobjemový odpad, žádá Praha 4

Praha 4 zajišťovala pro své obyvatele přistavování velkoobjemových kontejnerů s obsluhou ve spolupráci s pražským magistrátem, který pro jednotlivé městské části přiděluje velkoobjemové kontejnery. Počet kontejnerů však v posledních letech neustále klesá, a radnice proto žádá magistrát o navrácení kontejnerů, o které má Praha 4 v letošním roce přijít. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí radnice Jiří Bigas.

Zatímco ještě v roce 2019 měla Praha 4 přiděleno 636 kontejnerů, loni to už bylo pouze 263 a pro letošní první pololetí hlavní město vyčlenilo pro Prahu 4 pouze 130 kontejnerů. 

Městská část přitom přistavuje kontejnery na 72 stanovišť, a to každý měsíc. Snížení počtu kontejnerů by znamenalo buď redukci počtu míst, nebo frekvenci přistavení kontejnerů na konkrétní stanoviště jednou za tři měsíce. 

Podle představitelů vedení městské části nelze přijmout argument, že v době pandemie covidu-19 občané produkují méně odpadů z domácností, je to právě naopak. 

„To je z hlediska kvality služeb, které lidé právem požadují, i z hlediska dopadů na životní prostředí naprosto nevyhovující. Tento stav by jen zhoršil třídění odpadů a vedl by ke vzniku černých skládek,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). 

„Po exekučním zabavení více než tři sta modrých laviček bez jakékoliv náhrady je toto v krátkém období od magistrátu druhá podpásovka vůči obyvatelům Prahy 4,“ dodal. 

Městská část chce podle Hrdinky svou výzvou tlumočenou hlavnímu městu prostřednictvím usnesení rady zajistit pro své obyvatele dostatečné množství velkoobjemových kontejnerů s obsluhou.

Obdobnou žádost jako Praha 4 vyslala vůči magistrátu i Praha 2 a podle Hrdinky je pravděpodobné, že další městské části brzy připojí. Odkládání materiálu u popelnic nebo divoké skládky se totiž nelíbí nikomu. 

„Velkoobjemové kontejnery umožňují Pražanům odkládat objemný odpad z domácností, který kvůli nadměrným rozměrům a velké hmotnosti nelze odkládat do běžných sběrných nádob směsného nebo tříděného odpadu. Jedná se například o koberce, nábytek, sanitární keramiku, objemné lepenkové, skleněné či plastové obaly a další komodity,“ dodal radní Hrdinka.


Autor: puc

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek potřebný pro smíchovský terminál

6. srpna 2022 v 17:58

Praha 5 poskytne hlavnímu městu pozemek za účelem realizace „Terminálu Smíchov“, na němž bude po celý rok 2024 zřízeno stanoviště pro stavbu. O rozhodnutí městské části informovala její mluvčí Lenka Abessi.  

Praha 1 je podle Hlídače státu nejlépe hospodařící městská část

5. srpna 2022 v 07:53

První městská část má podle Hlídače státu nejlépe hospodařící radnici v celé Praze. Zároveň je zde také nejnižší riziko korupce.

Zákaznické centrum PVK se vrací do Dykovy ulice

3. srpna 2022 ve 21:09

Zákaznické centrum Pražských vodovodů a kanalizací se vrací a od pondělí 8. srpna bude opět fungovat v Dykově ulici na pražských Vinohradech.

Hlasujte online v soutěži Adapterra

3. srpna 2022 v 10:37

Klimatická změna s sebou přináší mnoho změn i nepříznivých dopadů. Opatření, jak se vypořádat s přehříváním měst, přívalovými srážkami či suchem v krajině v Česku znatelně přibývá. Celostátní soutěž Adapterra Awards každoročně prezentuje a oceňuje nejlepší...

Směna pozemků umožní vybudování spojení mezi Barrandovem a Slivencem

3. srpna 2022 v 09:59

Praha 5 připravuje směnu pozemků v lokalitě ulice Wassermanova se soukromým investorem. To umožní vybudování nového chodníku a spojení se Slivencem přes ulici K Barrandovu.

Další články
Nahoru