Dnes Sobota - zatazeno 19°C
Zítra Neděle - polojasno 19°C
Sobota 30. 9. 2023
Svátek má Jeroným
Newsletter Pražský patriot
Pro odběr ranního přehledu článků za posledních 24 hodin se přihlaste zde.
Zpravodajství

Neberte nám kontejnery na velkoobjemový odpad, žádá Praha 4

Praha 4 zajišťovala pro své obyvatele přistavování velkoobjemových kontejnerů s obsluhou ve spolupráci s pražským magistrátem, který pro jednotlivé městské části přiděluje velkoobjemové kontejnery. Počet kontejnerů však v posledních letech neustále klesá, a radnice proto žádá magistrát o navrácení kontejnerů, o které má Praha 4 v letošním roce přijít. V tiskové zprávě o tom informoval mluvčí radnice Jiří Bigas.

Zatímco ještě v roce 2019 měla Praha 4 přiděleno 636 kontejnerů, loni to už bylo pouze 263 a pro letošní první pololetí hlavní město vyčlenilo pro Prahu 4 pouze 130 kontejnerů. 

Městská část přitom přistavuje kontejnery na 72 stanovišť, a to každý měsíc. Snížení počtu kontejnerů by znamenalo buď redukci počtu míst, nebo frekvenci přistavení kontejnerů na konkrétní stanoviště jednou za tři měsíce. 

Podle představitelů vedení městské části nelze přijmout argument, že v době pandemie covidu-19 občané produkují méně odpadů z domácností, je to právě naopak. 

„To je z hlediska kvality služeb, které lidé právem požadují, i z hlediska dopadů na životní prostředí naprosto nevyhovující. Tento stav by jen zhoršil třídění odpadů a vedl by ke vzniku černých skládek,“ uvedl radní Prahy 4 pro životní prostředí a místní Agendu 21 Tomáš Hrdinka (ANO 2011). 

„Po exekučním zabavení více než tři sta modrých laviček bez jakékoliv náhrady je toto v krátkém období od magistrátu druhá podpásovka vůči obyvatelům Prahy 4,“ dodal. 

Městská část chce podle Hrdinky svou výzvou tlumočenou hlavnímu městu prostřednictvím usnesení rady zajistit pro své obyvatele dostatečné množství velkoobjemových kontejnerů s obsluhou.

Obdobnou žádost jako Praha 4 vyslala vůči magistrátu i Praha 2 a podle Hrdinky je pravděpodobné, že další městské části brzy připojí. Odkládání materiálu u popelnic nebo divoké skládky se totiž nelíbí nikomu. 

„Velkoobjemové kontejnery umožňují Pražanům odkládat objemný odpad z domácností, který kvůli nadměrným rozměrům a velké hmotnosti nelze odkládat do běžných sběrných nádob směsného nebo tříděného odpadu. Jedná se například o koberce, nábytek, sanitární keramiku, objemné lepenkové, skleněné či plastové obaly a další komodity,“ dodal radní Hrdinka.


Autor: puc

Zoo Praha slavila, první mládě Rezervace Dja dostalo jméno Zulu

Včera v 07:21

Zoo Praha ve čtvrtek celodenním programem pro návštěvníky oslavila 92. výročí svého otevření. Jubilejní slavnost se letos nesla v duchu kulatých výročí tradičně chovaných druhů zvířat – 60 let goril a 90 let slonů či hrochů – ale také s nimi spojených pavilonů: rok otevřené Rezervace Dja a přesně...

Praha 1 spouští pilotní fázi antigraffiti programu

28. září 2023 v 10:26

Radní první městské části vybrali tento týden nejvhodnější nabídku ohledně smývání a překrývání graffiti na území a majetku Prahy 1. Rámcová smlouva by měla zajistit odstraňování graffiti na majetku Prahy 1. Za předpokladu, že bude tento antigraffiti program fungovat dle očekávání, městská část by...

Během Vánoc budou uzavřeny mateřské školy v Praze 4

28. září 2023 v 09:54

Ve dnech 23. prosince 2023 až 2. ledna 2024 dojde k přerušení provozu ve všech mateřských školách zřizovaných radnicí Prahy 4.

Uznávaný ekonom Frank z Cornell University bude přednášet na ČVUT v Praze

28. září 2023 v 07:28

České vysoké učení technické v Praze zve na přednášku Roberta H. Franka z Cornell University. Tento spoluautor knihy „Principles of Economics“ – druhým je Dr. B. S. Bernanke, nositel Nobelovy ceny za ekonomii za rok 2022 – vystoupí v pondělí 16. října od 14:30 hodin na půdě Fakulty...

V pátek bude na Magistrátu hlavního města Prahy omezen provoz

27. září 2023 ve 13:46

V pátek 29. září budou z důvodu provozních úspor uzavřena některá pracoviště Magistrátu hlavního města Prahy.

Další články
Nahoru