dnes
Pátek - obcasny-dest
13°C
zítra
Sobota - prehanky-dest
9°C
pozítří
Neděle - obcasny-dest
5°C

Nebere si servítky: Řebíček i Rath se asi stydí, holky z džendru jim tímto tunelem ukázaly, jak může vypadat velká domu za 400 milionů

Radomil Bábek, předseda Asociace podnikatelů a manažerů, je velkým kritikem rozhodnutí ministerstva práce a sociálních věcí uvolnit v rámci Operačního programu Zaměstnanost uvolnilo 400 milionů korun na podporu vytváření rovnosti žen a mužů na trhu práce.

Je možné tunelovat veřejné prostředky veřejně? Je čtyři sta milionů malá, nebo velká domů? Je ministryně práce a sociálních věcí MIchaela Marksová zaměstnancem státu, nebo genderových neziskovek?

Jeden březnový den jsem měl neodbytný pocit, že se všude mluví o ukrutném utlačování žen v České republice. Na Českém rozhlase, v České televizi, v tištěných i internetových denících, všude tohle téma. Odevšad někdo tvrdil, jak jsou ženy u nás placeny opravdu, ale opravdu hůř než muži na stejných pozicích. Nechápal jsem, jak se to mohlo tak sejít, jak to, že čirou náhodou všude omílají totéž. Že by to bylo tím datem, 8. března? Vypadá to jako cílená kampaň, říkal jsem si. Ale proč? A večer jsem pochopil. Paní ministryně práce a sociálních věcí oznámila, že už se na to nemůže dívat, na tu do nebe volající nespravedlnost v platech žen, a že tedy podpoří zrovnoprávnění žen s muži – dá 400 milionů korun genderovým organizacím, aby s tím něco udělaly.

Představuji si to takhle:

Před pár měsíci se Anička, Barunka a Cecilka, každá z nějaké hodně ale hodně důležité džendrovky sešly v čajovně (do kaváren nechodí, to není dost alternativní). Holky, říká jedna, tak nám pomalu docházejí peníze. No jo, říká druhá, ty granty končí a co jako budeme dělat? Jasně, musíme přece chránit ty utlačované ženy, směje se třetí. Tak půjdeme za Míšou, ta vždycky nějaké peníze splašila, no né? A jak řekly, tak udělaly.

Míša nezklamala. Holky, nebojte se, to přece není žádný problém. Vy připravte nějaký průzkum, abychom s ním mohly do médií. Musí to ale být průzkum něčeho, co jde snadno prokázat, i když to nebude úplně pravda. Třeba nerovnost v platech žen a mužů na stejných pozicích. Tam najdeme spoustu příkladů, které nám pak nikdo jen tak nevyvrátí. Protože, jak se někdo ozve, že to tak není, tak z něj uděláme šovinistu. A když by někdo začal vytahovat, jako že je spousta faktorů, které se musí zohlednit, jako jsou délka praxe, zkušenosti, individuální schopnosti, výkon atd., tak řekneme, že mlží, aby zachoval tu nespravedlnost vůči ženám. Na to veřejnost uslyší. No a na MDŽ naplánujeme hezkou kampaň. Vy se dostanete do všech plátků, rádií a televizí a řeknete lidu, jak jsou tady ženy utlačované. Já potom budu dělat, jako že se na to nemůžu dívat a veřejně vám slíbím peníze na odstraňování té nespravedlnosti. Vytáhnu ze státního rozpočtu třeba 400 melounů. Když budeme dost nahlas křičet, že je to na dobrou věc, ani pes po tom neštěkne.

Jak se domluvily, tak i udělaly. Na MDŽ holky z džendrů vytáhly do boje a Míša jim veřejně přiklepla peníze. Celých 400 milionů korun. Jasně, Míša napsala, že ty peníze nebudou čerpat jenom neziskovky. O dotace se mohou hlásit i města, kraje nebo podnikatelé, kteří chtějí ženám radit a vzdělávat je. Dotace možná dostane obec, ale radit jim budou zase ty džendrovky. Geniální, no ne?

Takže si to shrňme:

Ministryně práce a sociálních věcí provozuje sociální inženýrství. Ze své pozice manipuluje veřejností a formuje ji k svému ultralevicovému obrazu.

Ministryně práce a sociálních věcí využívá k naplňování svých ideologických levicových cílů veřejné prostředky.

Ministryně práce a sociálních věcí zajistila tyto veřejné prostředky k podpoře úzce zaměřeného segmentu služeb, v tomto případě genderově zaměřených neziskových organizací.

Tunel na veřejné prostředky v přímém přenosu. Nepokryté napojení na bývalé kolegyně a vztahy. Řebíček, Rath, Vávra a další se jen tiše stydí. Jak byli nešikovní, jak neuměli myslet ve velkém, jaké měli zábrany jednat drze veřejně…

Zdá se, že tuneláři všech zemí našli svého mistra. Promiňte, musím být genderově korektní – tuneláři našli svou mi(ni)stryni.

Autorem komentáře je Radomil Bábek, předseda Asociace podnikatelů a manažerů. Komentáře a názoty uveřejněné na serveru Pražský patriot nemusí vyjadřovat stanovisko redakce.


Předvánoční pyžamková party v Baby Clubu Juklík

Dnes v 18:08

Potřebujete v klidu zabalit vánoční dárky, dozdobit perníčky bez asistence malých pomocníků nebo si prostě jenom užít trochu klidu pro sebe? Pošlete svoje ratolesti od 15. do 16. prosince 2017 na Pyžamkovou party v Juklíku v Praze 5.

Vulgarity v tramvaji. Mladík pod vlivem alkoholu obtěžoval cestující

Dnes ve 14:58

Z tramvaje až na záchytku se dostal mladý muž, který posilněn notnou dávkou alkoholu obtěžoval spolucestující hlasitým křikem a vulgárními nadávkami.

Pražští taxikáři se dnes sešli před ministerstvem dopravy

Dnes ve 12:19

Několik pražských taxikářů se dnes sešlo před ministerstvem dopravy na Nábřeží Ludvíka Svobody. Protestovali proti fungování společnosti Uber. Zda budou v akcích pokračovat, zatím není jasné.

Festival Týden ukrajinského filmu od pondělí v kinech

Dnes v 10:43

Ukrajinská kinematografie má v Praze vlastní festival. V pondělí 27. listopadu začne v kině Atlas Týden ukrajinského filmu, který nabídne hrané filmy i dokument natočené v posledních dvou letech i klenot filmových archivů. 

Tunelový komplex Blanka bude v noci v sobotu uzavřen

Dnes v 09:22

Z důvodu pravidelné údržby a kontroly technologie tunelů bude probíhat úplná noční uzávěra Tunelového komplexu Blanka od soboty 25. listopadu od 23 hodin do neděle 26. listopadu do 5 hodin.

V neděli ráno bude uzavřen Zlíchovský tunel

Dnes v 09:18

Z důvodu revize trafostanice bude probíhat úplné uzavření Zlíchovského tunelu v neděli 26. listopadu od 5 do 8 hodin.

Příští týden nepoteče voda v těchto ulicích

Dnes v 08:57

Náhradní zásobování vodou bude zajištěno na základě požadavků odběratelů a dle dopravních a technických možností přistavením cisterny s pitnou vodou. Podrobné informace nepřetržitě podají zákaznické linky PVK na tel: 840 111 112 nebo 601 274 274.

Neděle: Zimní blešák ve fabrice

Dnes v 07:04

Nové kousky do zimního šatníku můžete pořídit v neděli 26. listopadu od 12 do 17 hodin na blešáku. Přes padesát prodejců secondhandového zboží – oblečení, boty, módní doplňky, knihy, hračky, desky, nádobí bude v MeetFactory.

Muzikanti na cestě: Workshop a koncert pro děti

Dnes v 06:56

Workshop Já muzikant vzbudí v mladém publiku radost z hraní na různé hudební nástroje, které jsou obvykle spojovány s klasickou hudbou, a seznámí děti s různými hudebními styly prostřednictvím jejich aktivní účasti.

Zábavné kurzy bruslení pro děti s Monkey´s

Včera v 17:34

Jakmile začne mrznout a na venkovním hřišti na střeše pražského obchodního centra je připraven led, opět zde vypuknou úspěšné kurzy ledního bruslení pro děti, které pro děti od 4 let pořádá pohybové centrum Monkey´s Gym.

Radní Ropková představila plnění memoranda o podpoře inovativních projektů ve vzdělávání

Včera v 17:27

V prostorách Kongresového centra Praha, kde se v těchto dnech koná 22. ročník tradiční přehlídky pražského školství Schola Pragensis, představila radní pro oblast školství a evropské fondy Irena Ropková plnění memoranda o digitálním vzdělávání mezi ministerstvem školství, hlavním městem a Czech...

Sobota: Změny tras a zastávek pro linky číslo 143, 149, 176 a 191

Včera v 17:16

Z důvodu konání motoristických závodů na Strahově dochází v sobotu 25. listopadu přibližně do 8.30 do 16.00 hodin k dočasné změně trasy a zastávek pro autobusové linky číslo 143, 149, 176 a 191.  

Další krátké zprávy
Nahoru