dnes
Pondělí - zatazeno
4°C
zítra
Úterý - zatazeno
6°C
pozítří
Středa - polojasno
3°C

Nebere si servítky: Pražané by mohly ročně ušetřit tisíce, platí za něj totiž třikrát více, než je tržní cena. To je zlodějna!

Alexandra Udženija, předsedkyně klubu ODS v pražském zastupitelstvu, vydala tiskové prohlášení, ve kterém ostře vystoupila proti cenám, které platí Pražané za plyn. Prohlášení jsme se rozhodli, aby nedošlo k případným dezinterpretacím, otisknout v plném znění.

„Když dokáže magistrát snížit ceny jízdenky na MHD, nechápu, proč se nemůže nastavit férovou cenu plynu pro obyvatele Prahy. Na plynu by každá domácnost mohla ušetřit tisíce korun ročně! Každá vláda má jiné priority. Aktuální slepená pražská koalice „politických trafik" vznikla na tom, jestli má koupit nějaký zchátralý dům pro squattery a extremisty z takzvané Kliniky, zvýšit daně z nemovitostí, nebo jaké pašalíky a funkce si mezi sebe rozdělí. Nikoho ale ani nenapadlo, že kolem 90 % Pražanů platí nehorázně drahý plyn. Jeho tržní cena se aktuálně pohybuje okolo 400 korun za MWh. Pražská plynárenská, která je 100% vlastněná hl. městem Prahou, ale prodává plyn svým vlastním občanům stále v průměru za 1200 korun MWh jako před mnoha lety. Ano, 400 vs. 1200 korun! Průměrná domácnost tak přeplácí cca 5000 Kč ročně! Jsem odpůrcem regulací. Ceny by ale měly být férové, obzvlášt u firem, které vlastní stát či město. Energetický regulační úřad už také začíná varovat, že pokud firmy nezačnou plyn prodávat za férové ceny, cena plynu se regulovat bude. Radní Lacko (ANO), který je zatím stále předsedou představenstva Pražská plynárenská Holding a. s., jež vlastní 100% Pražskou plynárenskou nijak nereaguje. Vedení firmy se zmohlo pouze na marketingové kosmetické úpravy. Paní primátorku Krnáčovou (ANO) to vůbec nezajímá. Reálné snížení by totiž mohlo být desítky procent, což by znamenal slevu tisíce korun ročně pro každou domácnost.“

Autorem prohlášení je zastupitelka hl. města Prahy Alexandra Udženija (ODS).

*Textuvozovkách je publikovaným názorem z tiskového prohlášení. Názory nemusí vždy vyjadřovat postoj redakce. 


Adventní zpívání na Kozím plácku

Včera v 09:01

Praha 1 a radní pro oblast školství a spolků Eva Špačková zvou na Adventní zpívání na Kozím plácku ve čtvrtek 14. prosince od 17 hodin.

Praha 1: Přijďte si zabruslit na Ovocný trh

Včera v 08:47

Kluziště pro veřejnost se jako každý rok bezplatně otevřelo na pěší zóně na Ovocném trhu.

Umprum SHOP 2017

Včera v 08:35

Od 13. do 17. prosince se na náměstí Jana Palacha koná unikátní předvánoční akce, na které si můžete zakoupit originální dárky z dílen studentů a absolventů UMPRUM.

Při požáru rodinného domu v Praze 12 zemřela kočička

Včera v 08:16

Dnes ráno v 5 hodin zasahovali hasiči z Modřan, Krče a Radotína u požáru rodinného domu v ulici Na Šabatce v Praze 12. Hasiči pracovali v dýchací technice, plameny zničily veškeré vybavení v domě v prvním nadzemním podlaží a částečně se rozšířily i do druhého podlaží. Při požáru...

Praha 1: Oceněné osobnosti městské části uvidíte na výstavě

Včera v 07:55

Radnice Prahy 1 oceňuje osobnosti, které svou činností přispívají k českému uměleckému i vědeckému dědictví.

Praha 6: Ve čtvrtek začínají Vánoce na Náměstíčku

Včera v 07:30

Od 14. prosince najdete na Náměstíčku stánky s vánoční tematikou, dětské dílničky a celou řadu koncertů. 

Praha 3: Vánoční zvyky a tradice

9. prosince 2017 v 19:57

Koncertní program v dobových kostýmech s průvodním slovem určený pro rodiče s dětmi, na kterém vystoupí Smíšený sbor Josefa Vycpálka a sólisté za doprovodu varhan.

Praha 1: Večer plný zábavy a inspirace

9. prosince 2017 v 17:28

Christmans talkshov vznikne, když se dají dohromady dvě akce pro obyvatele Prahy 1. Čaj o sedmé a Vostrý kafe.

Farmářské produkty, vánoční sortiment, oslava Silvestra. Poslední letošní trhy na Náplavce

9. prosince 2017 v 11:32

Během adventních sobot 9. 12., 16. 12., 23. 12. zde najdete kromě klasického farmářského tržiště i dárky od českých designérů a tvůrců, kosmetiku a vánoční dekorace.

Zesílí policejní bezpečnostní opatření. U bankovních a obchodních domů

9. prosince 2017 v 09:09

Před letošními vánočními svátky zesílí Pražská policie bezpečnostní opatření týkající se bankovních domů, ale nejen jich.

Další krátké zprávy
Nahoru