Dnes Středa - prehanky-dest 24°C
Zítra Čtvrtek - polojasno 29°C
Středa 29. 6. 2022
Svátek má Petr a Pavel
Zpravodajství
Aktuální zprávy z hlavního města
Nebaví jí svět. Skočila z Libeňského mostu, vyplavala na břeh a chtěla si vše zopakovat
Libeňský most. Foto: Jan Puci

Nebaví jí svět. Skočila z Libeňského mostu, vyplavala na břeh a chtěla si vše zopakovat

Pohřešovaná dívka chtěla ukončit svůj život skokem z mostu. Strážníci jí poskytli první pomoc a předali ji záchranářům.

Dvě hlídky městské policie byly včera ráno vyslány na Libeňský most. Měli informace, že se někdo chystá skočit do Vltavy. Když přijeli na místo, našli na mostě promočenou a podchlazenou patnáctiletou dívku.

„Na dotazy odpověděla, že skočila z mostu do Vltavy, vyplavala na břeh a došla si zpět na most pro batoh, který tam zanechala. Trpí prý depresemi, svět ji nebaví a nechce žít,“ sdělila mluvčí Městské policie hl. m. Prahy Irena Seifertová.

Pak se nešťastnice znovu rozeběhla k zábradlí mostu, ale v dalším skoku jí strážníci zabránili. Zabalili ji do teplého oblečení a snažili se jí rozhovorem uklidnit. Přivolaní záchranáři ji odvezli do nemocnice. Během zákroku strážníci navíc zjistili, že je po dívce vyhlášeno celostátní pátrání.


Autor: Hla

Letní tábory v Kozojedech budou v moderním prostředí

Včera v 07:41

Pražští radní odsouhlasili záměr veřejné zakázky na celkovou rekonstrukci táborové základny Kozojedy u Kolína, kterou zřizuje hlavní město Praha a provoz zde zajišťuje Dům dětí a mládeže Jižní Město. Obnova se uskuteční v letošním a příštím roce a financována bude z pražského rozpočtu...

Šestka rozšiřuje kapacity škol

24. června 2022 v 08:47

Školy v Praze 6 letos otevřou 44 prvních tříd, o jednu více než loni. Do prvních tříd zatím přijaly celkem 1114 dětí, další je mohou následovat po vyřešení odkladů školní docházky a dořešení vícečetných žádostí o přijetí. V detašovaných pracovištích je místo i pro...

Další články
Nahoru