dnes
Neděle - polojasno
3°C
zítra
Pondělí - zatazeno
2°C
pozítří
Úterý - snih-dest
3°C
Ne operní sál, ale nakonec výstavní síň zvažuje Praha vystavět u metronomu
Metronom na Letné. Foto: Wikimedia Commons

Ne operní sál, ale nakonec výstavní síň zvažuje Praha vystavět u metronomu

Praha zvažuje výstavbu nové galerie moderního umění. Stát by mohla na Letné vedle metronomu v místech, kde býval Stalinův pomník. Na setkání s novináři to řekla primátorka Adriana Krnáčová (ANO). V plánech minulé politické reprezentace, která mluvila o stavbě koncertní síně, Krnáčová pokračovat nehodlá.

Náklady na stavbu výstavní síně by podle Krnáčové měl nést stát, Praha by se postarala o pozemek. Letná je jednou z několika vytipovaných lokalit. Další místa ale primátorka zmínit nechtěla. O záměru prý diskutuje s Národní galerií, která by měla nové prostory provozovat.

Zda by se do budovy mohla v budoucnu přesunout Muchova Slovanská epopej, kterou autor Praze věnoval pod podmínkou, že pro ni vybuduje důstojnou síň, nedokázala primátorka říct.

Ze záměru postavit v Praze moderní operní sál podle primátorky sešlo. „Domníváme se, že není potřeba dál rozvíjet tuto oblast. Praha má stejný počet koncertních sálů jako třeba Vídeň," doplnila. Podle dřívějších plánů mohl sál stát třeba na ostrově Štvanice.


Další články
Nahoru